Prezidentas sklaido virš premjero sutvenktus debesis

 (2)
Prezidentas Valdas Adamkus mano, kad žiniasklaida pernelyg laisvai interpretavo jo kritines pastabas premjerui Andriui Kubiliui.
BNS žiniomis, penktadienį rytą V. Adamkus paskambino Vyriausybės kancleriui Petrui Auštrevičiui ir paprašė nekreipti dėmesio į spaudos publikacijas apie šalies vadovo požiūrį į Vyriausybės darbą.

Pasak BNS šaltinių, tokius prašymus dėl žiniasklaidos pranešimų prezidentas išsako nebe pirmą kartą.

Kancleris P. Auštrevičius BNS korespondentui patvirtino kalbėjęs su prezidentu.

"Tai buvo pokalbis apie spaudos interpretacijas dėl mūsų susitikimo Prezidentūroje", sakė jis.

Penktadienį dienraščiai tokiose publikacijose, kaip "Virš premjero galvos tvenkiasi debesys" ar "Prezidentui nusibodo premjero pažadai", teigė, kad iki pastarojo meto tvirtai A. Kubiliaus veiklą rėmęs prezidentas ima ja nusivilti.

Pasak dienraščių, pirmą kartą rimtai dabartinės Vyriausybės darbą šalies vadovas kritikavo per ketvirtadienį vykusį susitikimą su premjeru, kuriame dalyvavo ir P. Auštrevičius.

Pasak P. Auštrevičiaus, penktadienį telefonu V. Adamkus teigė matąs didžiulį skirtumą tarp to, kas pasakyta spaudoje, ir jo nuostatų.

"Mes esame apsisprendę bendradarbiauti ir dirbame bendram labui, tos spaudos interpretacijos, prezidento teigimu, neatitinka tikrovės", pabrėžė P. Auštrevičius.

Balandžio pabaigoje Seime skaitydamas metinį pranešimą, prezidentas V. Adamkus, daugelio politikų nuomone, aiškiai parėmė V. Kubiliaus kabineto darbą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (61)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (3)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (205)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (181)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (15)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.