Prezidentas ragina spartinti švietimo reformą

 (2)
"Aš noriu kreiptis į ministerijos ir į Vyriausybės atstovus: numatytas reformas turime spartinti. Spartinti išmintingai - laiku spręsdami pačias opiausias švietimo problemas", sakė V. Adamkus pirmadienį vykusiame pasitarime su parlamentinių partijų atstovais.

Pokalbyje šalies vadovas pažymėjo, kad Lietuvos mokykla vargsta dėl laiku nepadarytų reformos darbų, kuriems reikalingas bendras partijų sutarimas.

Prezidento nuomone, būtina jau šį rudenį pereiti prie dviejų metų profiliuoto mokymo metodų, nes po SSRS žlugimo tik Lietuva ir Baltarusija yra išsaugojusios iš sovietmečio paveldėtą unifikuotą bendrojo lavinimo mokyklą.

Pasak V. Adamkaus, bendrojo lavinimo struktūros pagrindas - stipri dešimtmetė mokykla, duodanti tvirtus išsilavinimo pagrindus. Jų tąsa - gimnazijos ir profiliuotos vidurinės mokyklos, kurios ateityje, matyt, turėtų susilieti.

Pasitarime prezidentas pažymėjo, jog mokyklas reikia atnaujinti ir modernizuoti, ir pridūrė, kad naujos investicijos bus prasmingos tik tuomet, jei bus racionaliai sutvarkytas mokyklų tinklas.

"Man ypač didelį rūpestį kelia kaimo vaikai. Tyrimai rodo, kad kaimo mokyklose šiuo metu mokiniai gauna blogesnį bendrąjį išsilavinimą nei mieste, ir todėl daugeliui jų užkertamas kelias į aukštąjį mokslą", kalbėjo V. Adamkus.

V. Adamkus sukritikavo Valstiečių partijos lyderio Ramūno Karbauskio siūlymą kaimo vaikams numatyti atskiras priėmimo į universitetus sąlygas.

Prezidentas taip pat pareiškė, jog būtina spartinti "geltonojo autobusiuko" - vaikų pavežėjimo į mokyklas - programos įgyvendinimą. Kartu jis reikalavo daugiau dėmesio ikimokykliniam vaikų ugdymui, mokyklų kultūrinių ir socialinių funkcijų plėtrai, vadovėlių leidybos finansavimui.

Opozicinės Seimo LDDP frakcijos narys Justinas Karosas teigė, kad pasitarime prezidentas prašė neinicijuoti interpeliacijos švietimo ir mokslo ministrui K. Plateliui ir leisti jam eiti šias pareigas iki Seimo rinkimų, tačiau darbiečiai šią procedūra ketina tęsti.

Norint inicijuoti interpeliaciją pareigūnui, reikia surinkti 28 Seimo narių parašus.

Pasak A. Karoso, prie interpeliacijos nutarė prisidėti socialdemokratai, centristai ir "dutūkstantininkai", ir šią savaitę parašai bus renkami toliau.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo komisija siūlo nepritarti J.Oleko atsakymams į interpeliacijos klausimus (12)

Seimo komisija siūlo nepritarti krašto apsaugos ministro socialdemokrato Juozo Oleko atsakymams į interpeliacijos klausimus.

J.Olekas: kaltu nesijaučiu, padėjau nustatyti nusikalstamą veiką (19)

Krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas teigia nesijaučiantis kaltas dėl „auksinių šaukštų“ skandalo, nes būtent jis padėjo atskleisti nusikalstamą veiką.

„Istorijos detektyvuose” nepriklausomos Indijos kaltininkai ir tarpukario darbininkų streikai

Kaip lietuviai susiję su Indijos nepriklausomybe? Iš kur kilęs Hermanas Kalenbachas ir kuo jis nusipelnė? Tarpukario Lietuvos darbininkai ir jų maištai. Šias istorijas pasakosime šį antradienį „Istorijos detektyvų“ laidoje.

Po Vyriausybės sprendimo - J. Miliaus susitikimas su G. Vainausku (19)

Vyriausybei trečiadienį priėmus sprendimą atleisti Joną Milių iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo pareigų, pastarasis kartu su žmona netrukus susitiko su žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ vadovu Gedvydu Vainausku.

Įvertino „Lietuvos sąrašo“ siūlymus: valstybės valdomos ne referendumais (24)

Esame ne Atėnai ir ne Sparta, tad valstybę valdyti reikia civilizuotais būdais, o ne „Lietuvos sąrašo“ siūlomais referendumais, LRT RADIJUI sako Investuotojų forumo Mokesčių grupės vadovas Kęstutis Lisauskas. Anot politikos apžvalgininko Ramūno Bogdano, „Lietuvos sąrašą“ sudaro intelektualūs, idėjų turintys žmonės, bet ši partija – iš to paties medžio, kaip ir „Drąsos kelias“.