Prezidentas - prieš gyvenamosios vietos registravimą

 (1)
Prezidentas Valdas Adamkus reikalauja, kad pagaliau būtų panaikinta privalomo piliečių gyvenamosios vietos registravimo tvarka.
Apie tai pranešė prezidento atstovė spaudai Violeta Gaižauskaitė.

"Valstybės vadovas neįsivaizduoja, kad dešimtaisiais nepriklausomybės metais valdančioji konservatorių partija nepajėgtų sutelkti Seimo ir Vyriausybės pastangų ir atsisakyti Stalino laikų palikimo - registracijos spaudo Lietuvos Respublikos piliečio pase", teigiama prezidento atstovės pareiškime.

Prezidento nuomone, Lietuvos piliečiai neturi patirti sunkumų dėl to, kad nesugebama įgyvendinti dar 1998 metais įstatymu įtvirtintos nuostatos panaikinti privalomą registravimą.

"Užuot ieškojus preteksto išlaikyti tik totalitarinei santvarkai būdingų gyventojų kontrolės sistemą, atsakingos žinybos privalo kuo greičiau pasirengti įstatymo vykdymui", teigia prezidento atstovė spaudai. Prezidentas ketina vetuoti Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo pataisas, jei Seimas iki 2003 metų atidėtų privalomo registravimo panaikinimą.

Seimas šias įstatymo pataisas pradėjo svarstyti antradienį. Vyriausybė vasario mėnesį nusprendė siūlyti antrą kartą atidėti registracijos spaudo pase naikinimo datą ir įstatymo projektą pateikė Seimui.

Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymas buvo priimtas 1998 metų liepą, numatant, kad registracijos spaudas bus nereikalingas nuo 1999 metų liepos mėnesio. Vėliau ši data buvo nukelta į 2000 balandžio 1 dieną, dabar datą siūloma nukelti į 2003 metus.

Pasak Migracijos departamento direktoriaus pavaduotojo Kęstučio Bučinsko, pagrindinė atidėliojimo priežastis - lėšų trūkumas. Pasak jo, gyvenamosios vietos deklaravimo tvarkos pakeitimui vien Vidaus reikalų ministerijai reikia 4 mln. litų.

Realiai, pasak K. Bučinsko, tam skirta 250 tūkst. litų, už kuriuos buvo išspausdinti deklaracijų blankai, kurių užtektų metams.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mirė asmeninis V. Adamkaus gydytojas R. Nargėla (38)

Rugsėjo 30 dieną, eidamas 75-uosius metus, netikėtai mirė žymus Lietuvos pulmonologas, asmeninis prezidento Valdo Adamkaus gydytojas Remigijus Valdemaras Nargėla.

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos? (5)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (130)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (34)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (8)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.