Prezidentas pasirašė Transporto lengvatų įstatymą

Prezidentas Valdas Adamkus neatsižvelgė į regėjimo invalidų prašymą ir pirmadienį pasirašė Transporto lengvatų įstatymą.
Balandžio pradžioje Lietuvos darbininkų sąjungos (LDS) Regėjimo invalidų asociacija kreipėsi šalies vadovą, prašydama nepasirašyti šio įstatymo.

Asociacijos nuomone, dokumente nenumatyta nemokamo važiavimo lengvata nė vienai gyventojų grupei pažeidžia Invalidų socialinės integracijos įstatymą ir žmogaus konstitucines teises.

Pasak regėjimo invalidų, tik nedidelė dalis I grupės neįgaliųjų naudojosi važiavimo keleiviniu transportu lengvata, todėl priėmus naująjį įstatymą, "vargu, ar valstybės biudžetas daug sutaupys".

Įstatyme numatyta, jog nemokamai keleiviniu transportu keleivis galės vežtis tik du ikimokyklinio amžiaus vaikus. Be bilietų taip pat galės važiuoti ir keleivinį transportą kontroliuojantys pareigūnai, Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka.

Visi kiti gyventojai turės įsigyti bilietus.

Įstatymas numato, jog nuo 2001 metų invalidai, turintys sutrikusią judėjimo funkciją, kas mėnesį gaus 0,25 minimalaus gyvenimo lygio (dabar tai yra 31,25 lito) transporto išlaidų kompensaciją.

Pasak įstatymo rengėjų, panaikinus nemokamo važiavimo miesto keleiviniu transportu I grupės invalidams lengvatą, valstybės biudžetas sutaupys apie 4 mln. litų.

Kovo pabaigoje Seimo priimtas Transporto lengvatų įstatymas įsigalios gegužės 1 dieną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

S. Skvernelis: matau galimybę koalicijoje dirbti su visomis partijomis (884)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis sako vis dar matantis galimybę dirbti koalicijoje su visomis politinėmis jėgomis, taip pat ir su liberalais.

G. Landsbergis: koalicijos formavimas gali prasidėti jau šį vakarą (589)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad būsimos koalicijos formavimas gali prasidėti jau sekmadienio vakarą, ir teigia, kad mato galimybių, jog nauja valdžia būtų stabili.

A. Butkevičius pasidalino prognozėmis (148)

Valdančiųjų socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius žada artimiausiu metu pasakyti savo ateities planus partijoje ir prognozuoja, kad socialdemokratai naujajame Seime dirbs opozicijoje.

Tabore sutikta narkomanė: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, tai per dieną man reikia 300 eurų (222)

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.

Rusijoje nepageidaujamas britų žurnalistas: nepalaikau Lietuvos sprendimų riboti Kremliaus žiniasklaidą (256)

Rusijoje ketverius metus dirbęs ir į ją nebeįleistas britų leidinio „The Guardian“ žurnalistas Luke'as Hardingas sako nepalaikantis Lietuvos sprendimų Kremliaus politinei linijai atstovaujančius žurnalistus paskelbti nepageidaujamais, taip pat blokuoti kai kuriuos Maskvos kontroliuojamus televizijos kanalus.