Prezidentas paprašė nutraukti bado akciją

Tokį V. Adamkaus prašymą badaujantiems "Inkaro" darbininkais perdavė prezidento įgaliotos Prezidento priimamojo vedėja Violeta Sivilevičienė ir Prezidento referentė Skirmantė Kondratienė.

V. Adamkus taip pat kreipėsi į generalinį prokurorą Kazį Pėdnyčią, prašydamas kuo skubiau ištirti padėtį "Inkaro" gamykloje.

Jau 17 parų prie bendrovės "Inkaras" vartų badaujantys trys šios bendrovės darbuotojai be kita ko kaltina Vyriausybę nieko nesiimant, kad darbininkai atgautų atlyginimus.

Antradienį badautojai kreipėsi į Kauno miesto merą ir paprašė informuoti prezidentą, premjerą bei Seimo pirmininką, kad jie kuo skubiausiai pasirūpintų, kad darbininkams būtų sumokėta 330 tūkst. litų.

Jei artimiausiomis dienomis šie pinigai nebus sumokėti, 50 uždarosios akcinės bendrovės (UAB) "Inkaro avalynė" darbininkų ketina kreiptis į visas užsienio šalių ambasadas Lietuvoje, prašydami 330 tūkst. litų.

"Inkaro" darbininkai atsakymo iš valdžios vyrų žada laukti iki ketvirtadienio, o jo nesulaukę, kreipsis į ambasadas.

Kovo 7 dieną prie UAB "Inkaro avalynė" pradėję bado akciją, šios bendrovės darbininkai jau anksčiau yra kreipęsi į prezidentą Valdą Adamkų ir ministrą pirmininką Andrių Kubilių, prašydami padėti atgauti uždirbtus pinigus.

Kai kuriems koncerno "Inkaras" padalinių darbininkams atlyginimas nemokamas daugiau nei metus, bendrovės administracija darbininkams skolinga apie 1,3 mln. litų, įmonė jau visiškai nedirba.

"Inkaro koncerno" padaliniams - UAB "Inkaro avalynė" ir AB "Inkaras" vasario 21 dieną iškelta bankroto byla, paskirti administratoriai, inventorizuojamas bendrovių turtas ir skolos, analizuojami buhalteriniai dokumentai.

Kauno apygardos prokuratūra tiria, ar "Inkaro" koncerno ir jam priklausančių įmonių "Inkaras", "Techninė guma", "Inkaro padai", "Inkaro avalynė" administracijos veikloje nebuvo tyčinio bankroto požymių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

NATO naikintuvai 7 kartus lydėjo Rusijos orlaivius (14)

Praėjusią savaitę - rugsėjo 19-25 dienomis - NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 7 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

D. Grybauskaitė siūlo atleisti neblaivų vairavusį teisėją V. Paškevičių (10)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Valerijaus Paškevičiaus atleidimo iš pareigų jam pažeminus teisėjo vardą.

Prognozuoja pirmąją rudenišką vėtrą (3)

Pirmadienį ir antradienį orai dar bus ramūs, tačiau nuo trečiadienio prasidės lietūs, kurie gali atnešti ir tikrą rudenišką vėtrą, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Alva Nagelytė.

Naujas Lietuvos kariuomenės pirkinys už 100 mln. eurų: už ką bus sumokėti pinigai? (933)

Oficialu – Lietuva perka vidutinio nuotolio norvegiškas priešlėktuvinės gynybos sistemas, o šiam įsigijimui bus atseikėta apie 100 mln. eurų. Po „auksinių šakučių“ skandalo išaugęs dėmesys Lietuvos kariuomenės įsigijimams skandalo verčia atidžiau pažvelgti į didelės vertės pirkinius. O būsimasis įsigijimas išties nepigus, tad už ką bus sumokėti pinigai?

I. Vėgėlė. Konservatorių „disertacija“ Lietuvai – ar pavyks ją apsiginti teisės ir teisėtvarkos srityje? (17)

Lietuvos advokatūros parengtame straipsnių cikle nagrinėjamos politinių partijų rinkiminės programos teisės ir teisėtvarkos srityje, paliečiama su ja glaudžiai susijusi valstybės valdymo dalis, identifikuojamos stipriosios ir silpnosios pusės bei pateikiamas programų įvertinimas šioje srityje.