Prezidentas optimistiškai vertina Lietuvos ūkio perspektyvas

Prezidentas Valdas Adamkus optimistiškai žvelgia į Lietuvos ūkio ir ekonomikos augimą.
Penktadienį, kalbėdamas Investuotojų forumo asociacijos susitikime, Lietuvos vadovas pažymėjo, kad, nors Rusijos krizė skaudžiai palietė Lietuvos ūkį, tačiau jau šiemet prognozuojamas bendro vidaus produkto augimas.

"Pagrindiniai veiksniai, leidžiantys prognozuoti palankią ekonomikos tendenciją - griežti ir ryžtingi Vyriausybės žingsniai, mažinant valstybės išlaidas, biudžeto deficitą, gerinant verslo aplinką", kalbėjo prezidentas.

Jis pažymėjo, kad Rusijos krizė privertė dalį Lietuvos ekonominių ryšių persiorientuoti į Vakarų rinkas. Kartu V. Adamkus išreiškė viltį, kad, atsigavus Rusijos ekonomikai, Lietuvos eksportas į šią šalį ir tranzitinė apyvarta vėl padidės.

Pasak prezidento, ekonominiam stabilumui yra labai svarbi Lietuvos banko politika, kuri, jo nuomone, yra atsargi, realistiška ir pagrįsta, nesukelianti nenumatytų Lietuvos nacionalinės valiutos svyravimo pokyčių.

V. Adamkus pateikė Lietuvos ekonominės plėtros agentūros duomenis, kuriose užsienio investuotojai vertino verslo sąlygas Lietuvoje. Iš 13 Vidurio ir Rytų Europos valstybių Lietuvai suteikta 6 vieta.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Nematoma Lietuvos istorija“: nevaldoma situacija Panevėžyje (1)

1999-ųjų sausį Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos skyriaus vyriausiąjį prokurorą Gintautą Sereiką pakirtę šūviai Lietuvos visuomenę supurtė lyg elektrošokas.

Ramzį nušovęs K. Komskio brolis paleistas į laisvę (49)

Tarnybinį pasieniečių šunį nušovęs Arvydas Komskis ketvirtadienį po pietų paleistas į laisvę, jam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

L. Linkevičius ir A. Ažubalis – apie didžiausią Lietuvos problemą (38)

Lietuvos interesai geriausiai įgyvendinami, kai Lietuva glaudžiai bendradarbiauja su JAV ir Lenkija. Tai laikoma tarsi Lietuvos užsienio politikos aksioma.

Keturi Komskių broliai ir jų keistai susiklostę gyvenimai (346)

Po to, kai Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio brolis Arvydas Komskis antradienį iš medžioklinio šautuvo nušovė bėglių pėdsakais sekusį tarnybinį belgų aviganį Ramzį, Komskių pavardė linksniuojama visoje Lietuvoje.

Parlamentarai: K. Komskis kišasi į tyrimą (152)

Seimo vicepirmininkas „tvarkietis“ Kęstas Komskis, kreipęsis į prokurorus su prašymu perimti ikiteisminį tyrimą dėl jo brolio nušauto pasieniečių šuns, kišasi į tyrimą ir daro spaudimą teisėsaugai, mano BNS kalbinti parlamentarai.