Prezidentas neįžvelgia posūkio į kairę

 (6)
"Pasitikėdamas Lietuvos žmonėmis, manau: neturėtume būgštauti dėl savo ateities. Net pasikeitus politinių jėgų santykiui, nesikeis Lietuvos pasirinkta kryptis. Mes stiprinsime demokratinius mūsų valstybės pamatus, kurių kertinis akmuo - reali savivalda", sakė prezidentas antradienį, komentuodamas kovo 19 dienos rinkimų rezultatus. Oficialūs jų rezultatai paskelbti praėjusį šeštadienį.

Naujoji sąjunga laimėjo 270 mandatų, Valstiečių partija - 209, konservatoriai - 199, Centro sąjunga - 173, LDDP - 172, Liberalų sąjunga - 166, socialdemokratai - 104, krikščionys demokratai - 99 mandatus ir taip toliau.

V. Adamkaus vertinimu, kai kurių rajonų rinkėjai parodė, jog jų pasirinkimą labiausiai nulėmė ne partijų reitingai, ne "didžiosios politikos" vėjai, bet pasitikėjimas konkrečiais savivaldybėse dirbančiais žmonėmis.

Jis paminėjo Akmenės, Birštono, Molėtų, Neringos ir Varėnos rajonus, kur daugumą mandatų gavo tautininkai, socialdemokratai, krikščionys demokratai, konservatoriai, centristai.

V. Adamkus pabrėžė, kad rinkimuose savo pozicijas išsaugojo ar net sutvirtino politinio veikimo patirtį turinčios partijos - LDDP, socialdemokratai, Centro sąjunga, liberalai.

"Atrodo, kad ir Naujoji sąjunga nėra tik vieneriems rinkimams sukurta partija, kad ji - atsakingai veikianti politinė jėga", sakė prezidentas.

Pasak jo, valdžioje esantys konservatoriai ir krikščionys demokratai, nors ir praradę dalies rinkėjų pasitikėjimą, išsaugojo politinę įtaką ir todėl turi galimybę padaryti iki šiol nenuveiktus darbus bei išlikti svarbiomis parlamentinėmis partijomis.

Prezidento nuomone, jo išvardintos partijos, nepaisant skirtingų ideologinių ir programinių nuostatų ar skirtingos taktikos, yra ištikimos strateginiams Lietuvos tikslams - integracijai į ES ir NATO, gerų kaimyninių santykių plėtrai.

Savo pareiškime spaudai V. Adamkus nė karto nepaminėjo Valstiečių partijos, kuri yra antroje vietoje po Naujosios sąjungos pagal gautų mandatų skaičių ir smarkiausiai priešinasi valdžios siekiui greitai įstoti į ES.

V. Adamkus išreiškė viltį, kad "strateginio Lietuvos kelio" neapsunkins išryškėjusios populizmo tendencijos.

"Kai kurios politinės jėgos rinkimų metu realias ir žmonėms skaudžias problemas pasiūlė spręsti nerealiais būdais. Tačiau Lietuvos piliečiai jau dabar moka didelę kainą už nepagrįstus politinius pažadus", pažymėjo V. Adamkus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: už šiltas dienas ruduo atsiims su kaupu

Nuo antradienio danguje vis dažniau sukinėsis debesys. O nemaloniausia dalis laukia antroje savaitės pusėje: tuo metu ne tik lietus taškysis, bet ir smarkus vėjas vers iš kojų.

R. Bogdanas apie padėtį Sirijoje: diplomatijos galimybės šiame konflikte yra išsemtos (122)

Nuo praėjusio ketvirtadienio per bombardavimus Sirijos Alepo mieste jau žuvo daugiau kaip 120 civilių gyventojų, miestas beveik nušluotas. Rusija kaltinama iš oro sušaudžiusi humanitarines vilkstines ir sunaikinusi labdaros sandėlius.

Lemtinga D. Trumpo ir H. Clinton dvikova: laimėtojas gali paaiškėti jau šiąnakt (195)

Ką pasirinktumėte: populiariausios šalyje sporto šakos varžybas ar politikų diskusiją? JAV gyventojai turi aiškų atsakymą: didžioji dalis stebės pirmuosius iš trejų suplanuotų debatų tarp Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton, o ne tuo pat metu vyksiantį amerikietiškojo futbolo mačą.

Iš Lietuvos išvyko jau antra pabėgėlių šeima (614)

Iš Lietuvos išvyko dar viena pabėgėlių šeima. Tai sirai: du suaugę ir trys vaikai, pranešė LNK Žinios.

Izraelio prezidentas R. Rivlinas išreiškė užuojautą dėl L. Donskio mirties (22)

Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas pareiškė užuojautą mirusio filosofo Leonido Donskio sutuoktinei Jolantai Donskienei.