Prezidentas iš NS tikisi konstruktyvaus darbo

 (7)
Prezidentas Valdas Adamkus, susipažinęs su Naujosios sąjungos (NS, socialliberalai) darbo savivaldybėse principais, vertina ją kaip rimtą politinę jėgą ir tikisi konstruktyvių sprendimų.
Pasak prezidento atstovės spaudai Violetos Gaižauskaitės, NS sėkmė Seimo rinkimuose tikrai nepakenktų valstybės stabilumui.

Trečiadienio rytą V. Adamkus prie pusryčių stalo pakvietė NS pirmininką Artūrą Paulauską bei Telšių, Mažeikių, Šilutės ir Šiaulių merus.

Pasak socialliberalų lyderio, jo ir V. Adamkaus požiūris į būsimojo Seimo sudėtį sutapo - parlamente turėtų dirbti profesionalūs teisininkai, galintys kurti įstatymus.

A. Paulausko teigimu, Seime NS tikisi sudaryti koaliciją su Centro sąjunga, taip pat bendradarbiauti su liberalais.

Anot jo, NS turi savo kandidatus į ministrus, o jei socialliberalai Seime gautų bent trečdalį vietų, A. Paulauskas sakė pagalvosiąs apie galimybę tapti premjeru.

A. Paulauskas skeptiškai vertina galimybę, kad naujieji NS merai galėtų kandidatuoti į Seimą, nes, jo teigimu, geriems darbams atlikti pusmečio neužteks.

Kartu jis pripažino, kad tokioje nuostatoje gali būti ir keletas išimčių.

Susitikime su prezidentu buvo kalbėta ir apie Lietuvos laisvės sąjungos (LLS) pirmininko Vytauto Šustausko išrinkimą Kauno vadovu.

Pasak A. Paulausko, V. Adamkus teigė atidžiai stebįs įvykius Kaune ir išreiškė nedidelį nuogąstavimą, kad V. Šustausko išrinkimas gali pakenkti užsienio investicijoms į antrą pagal dydį Lietuvos miestą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ekspertas: Rusijos karinis biudžetas – ne pasirodymui ar šantažui, jis – karui (19)

„Rusijos ekonomika traukėsi, tačiau karinis biudžetas – ne. Tai skirta ne pasirodymui ar šantažui, tai - karui. Klausimas tik, kur vyks veiksmas ir ar būsime pasirengę laiku. Žinoma, tą mūšį mes laimėsime, yra vienintelis klausimas – kokia kaina. Greiti Rusijos veiksmai dramatiškai išbrangins mūsų sąnaudas, bet iš esmės, vis tiek pralaimės Rusija. Mūsų uždavinys - kad tai suprastų ir pati Rusija. Jie neturi jokių šansų“, – interviu DELFI sakė Lenkijos mokslininkas, politologas, Lenkijos Užsienio reikalų ministro patarėjas prof. Przemyslawas Zurawskis vel Grajewskis. Jis kalba apie tai, kad Baltarusija gali tapti lengvu taikiniu Rusijai, kurį galima pristatyti kaip didelę imperinę sėkmę, Rusijos pasaulio suvienijimo etapą.

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (1)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (47)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (84)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (89)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.