Prezidentas atleido kyšio ėmimu įtariamą teisėją

 (1)
Prezidentas Valdas Adamkus antradienį atleido kyšininkavimu įtariamą Klaipėdos apygardos teismo teisėją Oną Gailiuvienę.
Praėjusią savaitę Seimas sustabdė teisėjos įgaliojimus. Dabar ligoninėje besigydanti teisėja Seimo plenariniame posėdyje nedalyvavo.

Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė O. Gailiuvienė gegužės viduryje buvo sulaikyta, įtarus ją 2 tūkst. JAV dolerių kyšio priėmimu iš nuteistosios.

Netrukus generalinis prokuroras Kazys Pėdnyčia kreipėsi į Seimą, prašydamas sustabdyti O. Gailiuvienės įgaliojimus.

Sulaikytai teisėjai iškelta baudžiamoji byla pagal požymius nusikaltimo, numatančio bausmę už kyšio paėmimą.

Teismų įstatymas numato, kad, iškėlus baudžiamąją bylą teisėjui, jo įgaliojimai sustabdomi iki galutinio sprendimo baudžiamojoje byloje. Teisėjo įgaliojimus sustabdo Seimas.

Neseniai O. Gailiuvienė prašė atleisti ją iš teisėjos pareigų.

Lietuvoje teisėjus skiria ir atleidžia prezidentas, atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos rekomendacijas.

Po Nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais Lietuvos Seimas leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn 6 teisėjus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (172)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (65)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (458)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (83)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

R. Karbauskis socdemams ir konservatoriams davė laiko iki penktadienio (165)

Valdančiąją koaliciją formuojanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) tikisi iki penktadienio išgirsti konservatorių ir socialdemokratų atsakymus, ar jie pasirengę derėtis dėl valdančiosios koalicijos formavimo.