Premjeras užsimojo prieš didelius atlyginimus

 (13)
Premjeras Andrius Kubilius nurodė parengti vieningą valstybinių įmonių vadovų darbo užmokesčio sistemą, pagal kurią daugelio vadovų atlyginimai bus sumažinti.
A. Kubiliaus nuomone, dabartinė padėtis šioje sferoje verta smarkios kritikos, pranešė premjero atstovas spaudai.

Pernai gruodį Vyriausybė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai kartu su Ūkio ministerija pavedė surinkti duomenis apie visų valstybės kontroliuojamų įmonių vadovų atlyginimus ir pateikti atitinkamas išvadas bei pasiūlymus.

Šis Vyriausybės sprendimas pernai buvo priimtas premjerui susipažinus su praėjusių metų pavasarį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos surinktais duomenimis apie valstybės kontroliuojamų įmonių vadovų atlyginimus, kurie rodė, jog neretai nuostolingai dirbančių arba ne pačių svarbiausių įmonių vadovai gaudavo itin didelį darbo užmokestį (5-10 tūkst. litų bei dideles premijas).

Pasak premjero atstovo spaudai pranešimo, neseniai gauti duomenys parodė, kad dabar kai kurių valstybės kontroliuojamų įmonių vadovų atlyginimai yra dar didesni.

Kaip pažymima pranešime, kai kurių nuostolingai dirbančių įmonių vadovai uždirba po 10-19 tūkst. litų, be to, nelabai svarbių įmonių vadovai gauna daug didesnius atlyginimus, nei, pavyzdžiui, Ignalinos atominės elektrinės generalinis direktorius. Premjero nuomone, tokia padėtis yra "nepriimtina".

Tačiau, A. Kubiliaus įsitikinimu, mažinant vadovų atlyginimus neturi būti persistengta, nes pastarieji yra ne valdininkai, o komercinių, pelno siekiančių įmonių vadovai.

Premjero nuomone, kuriant jų darbo užmokesčio sistemą, turi būti atsižvelgta į įmonės svarbą bei galimybę skatinti vadovus už sėkmingą veiklą. Kol kas Premjeras pavedė Vyriausybės kanceliarijai išsiaiškinti, ar būtų galima valstybės kontroliuojamų įmonių vadovų atlyginimus nustatyti remiantis ta pačia tvarka, kuri taikoma nustatant valstybinių bankų vadovybės atlyginimus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (46)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (3)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (199)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (180)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (15)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.