Premjeras ragina drąsiai sakyti istorinę tiesą

 (4)
Istorinio teisingumo komisija turi atsakyti, kodėl gėdinguose holokausto puslapiuose įrašyti ir naciams padėjusių lietuvių vardai, teigia Lietuvos premjeras Andrius Kubilius.
Ketvirtadienį jis kalbėjo Seime per Tarptautinės komisijos nacių ir sovietų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti IV posėdžio pradžią.

"Daugumos žydų žūtis - tai klausimas, kuris šiais laikais įsakmiai beldžiasi į mūsų sąžinę", sakė A. Kubilius.

Anot premjero, "mes turime aiškiai atsakyti sau ir savo vaikams, kodėl ir lietuviai dalyvavo" per nacių okupaciją žudant Lietuvos žydus.

"Turime žinoti skaudžią, nuogą tiesą. Tauta turi žinoti ne tik savo didvyrius, bet ir savo niekšus. Didvyriai turi būti šlovinami, nusikaltėliai - teisiami", sakė A. Kubilius.

Anot jo, "tai vienintelis kelias būti su savo sąžine ir su tarptautine demokratine bendruomene".

Jis pabrėžė, kad "šiais laikais, kai ekstremizmas ir vėl čia vienur, čia kitur Rytų Europoje, o kartais ir Lietuvoje, bando pritraukti rinkėjų dėmesį, yra ypač svarbu mokytis iš praeities".

A. Kubilius pareiškė viltį, kad komisijos objektyvus tyrimas "prisidės prie visuomenės moralinio ir pilietinio tyrimo", ir pažadėjo, kad Vyriausybė pagal išgales "remia ir rems" komisijos veiklą.

Komisijos pirmininkas Emanuelis Zingeris savo kalboje sakė negalįs nepaminėti "bjauriausio reiškinio, kad rasistines pažiūras reiškiantiems asmenims daroma reklama spaudoje, jų įtraukimas į visuomenės gyvenimą tampa norma".

Anot jo, "gėdingiausia, kad atsiranda net universitetų, kurie padeda įteisinti Lietuvos politinio gyvenimo arenoje tautinę neapykantą, rasizmą ir nepakantumą skleidžiančias organizuotas jėgas".

"Reikia paminėti Šiaulių universitetą, kurio Baltojoje salėje vyko lietuvos nacionalsocialistinės partijos steigiamasis susirinkimas, taip pat Vilniaus universiteto rektoriaus straipsnį spaudoje, remiantį Kauno meru tapusį asmenį, pasižymėjusį rasistiniais antisemitiniais pareiškimais", sakė E. Zingeris.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Vatikanas uždraudė katalikams barstyti mirusiųjų pelenus (42)

Vatikanas uždraudė katalikams barstyti mirusiųjų pelenus. Taip norima užtikrinti, kad juos pasieks maldos ir geriau bus išsaugotas jų atminimas, praneša agentūra AFP.

L. Graužinienė valstiečių siūlymus vadina keistais (129)

Kadenciją baigiančio Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad jos postą turėtų perimti parlamente jau dirbęs ir patirties turintis asmuo.

B. Vėsaitė: socialdemokratai pralaimėjo, nes atsisakė savų vertybių (72)

Į Seimą neišrinkta buvusi ūkio ministrė socialdemokratė Birutė Vėsaitė įsitikinusi, kad socialdemokratų pralaimėjimą šiuose rinkimuose lėmė tai, kad partija atsisakė socialdemokratinių vertybių.

Užsienio reikalų ministras dalyvaus Varšuvos saugumo forume (17)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį išvyksta į Lenkiją, kur dalyvaus kasmetiniame Varšuvos saugumo forume - diskusijoje apie naujus iššūkius regioniniam bendradarbiavimui saugumo srityje.

Į Lietuvą atvyksta Estijos Prezidentė (21)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu trečiadienį į Lietuvą darbo vizito atvyksta Estijos Prezidentė Kersti Kaljulaid.