Premjeras prašo įvertinti neteisėtai kelią blokavusių asmenų veiksmus

Premjeras Andrius Kubilius teisėtvarkos institucijų paprašė įvertinti Panevėžio rajone kelią blokavusių žemdirbių veiksmus.
Premjeras ketvirtadienį kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Česlovą Blažį, prašydamas kartu su Generaline prokuratūra išnagrinėti ir įstatymų numatyta tvarka įvertinti asmenų, trečiadienį blokavusių "Via Baltica" magistralę Panevėžio rajone, veiksmų teisėtumą bei galimus įstatymų pažeidimus.

Taip premjeras reagavo į Ūkininkų sąjungos Panevėžio skyriaus surengtą nesankcionuotą kelio blokavimo akciją, kurioje reikalauta išmokėti pernai pažadėtas subsidijas žemdirbiams.

"Premjeras pabrėžia, jog mitingai, demonstracijos ar piketai yra teisėta žmonių nuomonės reiškimo forma tik tuo atveju, kai jie rengiami įstatymais numatyta tvarka", teigiama ketvirtadienį išplatintame premjero atstovo spaudai Audriaus Bačiulio pranešime.

Panevėžio rajono savivaldybė nedavė leidimo surengti akciją, kurioje trečiadienį dalyvavo apie 300 žemdirbių.

"Premjeras dar kartą primena, jog su šia Vyriausybe kalbėtis ultimatumų kalba nėra jokios perspektyvos", teigiama pareiškime.

Metų pradžioje premjero susitikime su žemdirbių savivaldos organizacijų vadovais buvo sutarta, kad kasdien iš valstybės biudžeto ir Privatizavimo fondo į Kaimo rėmimo fondą bus pervedama po 2-3 mln. litų, taip sumokant praėjusių metų vasarą Vyriausybės pažadėtas, tačiau nesumokėtas subsidijas.

Vykdant šį susitarimą, iki vasario 23 dienos subsidijoms už parduotą žemės ūkio produkciją bei kitoms žemės ūkio programoms finansuoti jau išmokėta 50 mln. litų.

Viso iki sėjos pradžios, t.y. kovo 15 dienos, Vyriausybė sumokės žemdirbiams 90 mln. litų pernai žadėtų subsidijų, o likusi suma bus išmokėta iki liepos 1 dienos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Į kampą įvarytas ministras atsisakys ir atlyginimo, ir išmokos? (1)

Keturias praėjusios savaitės dienas dokumentuose sirgęs, bet realybėje rinkimų kampanijoje dalyvavęs susisiekimo ministras socialdemokratas Rimantas Sinkevičius ketina už tas dienas neprašyti nei atlyginimo, nei „Sodros“ mokamos išmokos.

Pamirštos socialdemokratų istorijos: dėl vienų bąla iš pykčio, dėl kitų – rausta iš gėdos (5)

Artėjant Seimo rinkimams, LRT RADIJAS transliuoja specialias laidas, skirtas pristatyti debatų dalyvius. Trečiadienį debatuose susitinka Lietuvos socialdemokratų partija ir Darbo partija. Su pirmosios veikla ir istorija kviečiame susipažinti.

Partijų rinkimų programos: kas svarbu ir kas liko paraštėse

Kas ketverius metus tarsi Ariadnės siūlą partijos tiesia rinkiminius pažadus, padėsiančius išeiti iš problemų labirinto, į kurį, beje, jos pačios ir atvedė.

Ministrų kabinetas nusprendė atleisti J. Milių (71)

Ministrų kabinetas trečiadienį nusprendė atleisti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovą Joną Milių, žurnalistams Vyriausybėje pranešė premjero atstovas spaudai Mindaugas Janulionis.

Seimo rinkimus stebės ESBO atstovų misija (4)

Spalį Lietuvoje vyksiančius parlamento rinkimus stebės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų grupė.