Premjeras dėkoja lenkams už "pilietiškumo pavyzdį"

Premjeras Andrius Kubilius pareiškė padėką Lietuvos lenkų organizacijoms už deklaraciją, remiančią Lietuvos narystę NATO.
Premjeras padėką pareiškė penktadienį per pietus su Lietuvos lenkų atstovais.

"Jūsų deklaracija dėl paramos Lietuvos siekiams tapti NATO nare mus maloniai nustebino ir nudžiugino", per pietus sakė premjeras.

Pasak jo, "tai puikus pilietiškumo pavyzdys visai Lietuvos visuomenei, kuris ypač ryškus dabartinio neaiškumo fone".

Pietų pas premjerą atvyko Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos lenkų sąjungos vyriausiosios valdybos narys, Kovo 11-sios akto signataras Zbignievas Balcevičius bei prezidento patarėjas, Kovo 11-sios akto signataras Čieslavas Okinčicas, pranešė premjero atstovas spaudai.

Jie įteikė premjerui deklaracijos kopiją ir informavo, kad analogiškas dokumentas jau perduotas Lenkijos vadovams, o netrukus Lietuvos narystę NATO remianti deklaracija bus įteikta ir Vilniuje reziduojantiems NATO valstybių ambasadoriams.

Kaip skelbta, visų Lietuvoje veikiančių lenkų organizacijų atstovai šį mėnesį paskelbė deklaraciją, prašančią tarptautinės paramos Lietuvos siekiui tapti NATO nare.

Kreipimasis skirtas NATO šalių prezidentams, parlamentams ir vyriausybėms, visiems lenkams, gyvenantiems Lenkijoje ir už jos ribų, bei lenkų bendruomenėms NATO šalyse.

"Kreipiamės, prašydami paremti mūsų Valstybės - Lietuvos pastangas greičiau tapti NATO nare", sakoma dokumente.

Pasak dokumento, "Lietuvos narystė NATO atitinka ne tik jos gyventojų, įskaitant beveik 300 tūkstančių lenkų, bet ir Lenkijos interesus, viso regiono interesus, vadinasi, ir viso laisvojo pasaulio interesus".

Lietuva tikisi, kad 2002 metais NATO šalys nutars priimti ją į šį bloką.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (3)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Kadenciją baigianti ministro patarėja džiaugiasi sugebėjimais šokti aplink stulpą (33)

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patarėja, taip pat atstovė spaudai Simona Liaudanskytė kadenciją baigia socialiniame tinkle bei savo tinklaraštyje paskelbtais gana įdomiais pasisakymais. Ji teigė išbandžiusi vertikalią gimnastiką arba kitaip šokius aplink stulpą ir dalinasi savo įspūdžiais.

Politologas: „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija bus labai trapi (20)

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija būtų labai trapi dėl nedidelės daugumos Seime, sako apžvalgininkas Kęstutis Girnius.

Tarnybinių šunų atminimo įamžinimo sąskaitoje – 8273 eurai (8)

Nušauto pasieniečių belgų aviganio Ramzio ir kitų tarnybinių šunų atminimui įamžinti, penktadienio duomenimis, yra paaukoti 8273 eurai. Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir gyvūnų globos klubas „Draugo letena“ pranešimas spaudai dėkoja visiems, palaikantiems idėją pagerbti tarnybinius šunis.

Pratybų metu nuo pirotechnikos nestipriai nukentėjo karys (9)

Pasibaigus žvalgų pratyboms ketvirtadienio naktį nuo pirotechnikos užtaiso lengvai nukentėjo profesinės karo tarnybos karys, pranešė Krašto apsaugos ministerija.