Darbo partijai (DP) nepavyks iki teismo atgauti areštuotos beveik dviejų milijonų litų dotacijos, kurią siekdama užtikrinti galimą ieškinį DP ir jos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho baudžiamojoje byloje. Vilniaus apygardos teismo teisėjas Viktoras Dovydaitis ketvirtadienį paskelbė, kad prokurorai pagrįstai areštavo DP skirtą dotaciją.
© DELFI
Teismas nurodė, kad Generalinė prokuratūros sprendimas areštuoti dotaciją yra teisėtas ir pagrįstas.

DP skundą anksčiau buvo atmetęs ir Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo teisėjas Ovidijus Ramanauskas. Tačiau partijos atstovai tikino, kad jis negalėjo nagrinėti bylos, nes yra buvęs generalinio prokuroro Algimanto Valantino pavaldinys.

Išgirdęs DP nepalankų teismo sprendimą, advokatas Valdemaras Bužinskas žurnalistams pareiškė, kad svarsto galimybę kreiptis į teismą dėl pernelyg užsitęsusio ikiteisminio tyrimo. Esą jau praėjo daugiau kaip metai nuo tyrimo pradžios, tačiau nėra rimtų argumentų, kodėl jis taip ilgai tęsiamas.

Dėl areštuotos dotacijos su Generaline prokuratūra bylinėjęsis DP atstovas teisme teigė, kad pinigai partijai dar nepervesti.

„Sunku logiškai suprasti, kad valstybė DP skiria pinigus, o paskui juos paima, - yra sakęs advokatas. – Paprasčiau jų yra neskirti nei skyrus iš karto atimti".

Ikiteisminį tyrimą dėl DP veiklos atliekanti Generalinė prokuratūra areštavo partijai priklausančią dotaciją - 1 mln. 907 tūkst. 230 litų ir 37 centus. Skirdama apribojimus partijos lėšoms banko sąskaitoje, prokuratūra siekia užtikrinti ieškinį, kurį esą ateityje esą gali priteisti teismas.

Areštuotus beveik 2 mln. litų VRK skyrė balandžio pradžioje, kai buvo skirstomos dotacijos už šių metų pirmąjį pusmetį parlamentinėms partijoms pagal jų gautus balsus praėjusiuose Seimo rinkimuose.

DELFI primena, kad prokurorai įtaria, jog Rusijoje nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstančio Viktoro Uspaskicho vadovauta partija 2005 metais nuslėpė ir nedeklaravo virš 8 mln. litų gautų pajamų bei virš 7 mln. litų išlaidų.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente „atliekamas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo ir kitų nusikaltimų". Šioje byloje V. Uspaskichas yra pripažintas įtariamuoju.

Be to, pirminiai įtarimai buvusiam DP pirmininkui ir finansininkams greičiausiai bus praplėsti – prokuratūra domisi partijos finansine veikla ne tik 2005-aisiais, bet ir 2004 bei 2006 metais.

Prokurorai įtaria, kad DP pirmininkas vien 2005-aisiais penkis kartus sumažino gautas pajamas ir išlaidas. Tais metais DP pajamos buvo 10 mln. 49 tūkst. 54,27 Lt, tačiau iš jų net 8 mln. 77 tūkst. 297,04 Lt nebuvo apskaityti partijos apskaitos registre.

DP išlaidos 2005-aisiais buvo 9 mln. 43 tūkst. 603,73 Lt, iš jų partijos registre nebuvo apskaityta 7 mln. 370 tūkst. 781,96 Lt.

Siekdamas išvengti mokesčių, V.Uspaskichas kartu su partijos iždininke Marina Liutkevičiene įrašė į nustatyta tvarka patvirtintą finansinės veiklos ataskaitą žinomai neteisingus duomenis apie DP pajamas, turtą ir jo naudojimą.

V.Uspaskichas nurodė, kad DP pajamos 2005 m. buvo 1 mln. 972 tūkst. 57,23 Lt, o išlaidos – 1 mln. 672 tūkst. 821,77 Lt.

Nuo praėjusių metų gegužės vidurio į Rusiją išvykęs V.Uspaskichas negrįžta iki šiol. Jį sugrįžti į Lietuvą ne kartą ragino ne tik Lietuvos politikai ir bendrapartiečiai, bet ir asmeniškai Maskvoje su verslininku susitikęs vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

V.Upaskichą už akių prokurorai yra pripažinę įtariamuoju. Įtarimai taip pat pareikšti partijos iždininkei M.Liutkevičienei , finansininkei N.Steponavičiūtei bei DP centrinės būstinės vadovei Vitalijai Vonžutaitei.

DP buvo žinoma apie kratą partijos būstinėje Vilniaus centre. Partijos buhalterė ikiteisminio tyrimo metu prisipažino, kad prieš pat kratą buvo išvežta 800 tūkst. litų, kurie nebuvo įtraukti į partijos apskaitą. Šie pinigai buvo laikomi bendrovėje „Kartonas".

Kratos metu pareigūnams pavyko rasti tik 29 tūkst. litų, kurie galėjo priklausyti DP. Pinigai rasti bendrovės „Kartonas" patalpose, kurioje N.Steponavičiūtė dirbo.

Su pareigūnais sutikusi bendradarbiauti N.Steponavičiūtė taip pat yra prisipažinusi, kad mokėjo atlyginimus vadinamuosiuose vokeliuose, be to, algas gaudavo net tie asmenys, kurie DP nebuvo įdarbinti. Pinigus buhalterė išmokėdavo būstinės vadovei nurodžius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar tai jau ženklas? „Valstiečių“ ministerijoje atsirado postas buvusiai V. Tomaševskio bendražygei (8)

Žemės ūkio ministro, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) atstovo Broniaus...

Artėja laikas, kai gatvėse situacija pasikeis kardinaliai (6)

Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (35)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (192)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

„Islamo valstybės“ rėmėjai švenčia: juos žudydami mes darome jų vaikams paslaugą (112)

Naujienų agentūra „Amaq“ išplatino pranešimą, kuriame rašoma, kad teroristinė organizacija...

Darbdavių patyčias kentęs jaunuolis turi svarbų patarimą siekiantiems karjeros (19)

Sezoninis darbas jaunuoliams yra puiki galimybė užsidirbti, be to, anot specialistų tai labai...

K. Maksvytis: lietuviai Europos čempionate laimės medalius (1)

Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė artėja link pasirengimo ciklo...

Mokslininkai išsiaiškino „magiškųjų grybų“ paslaptį (5)

Tyrėjams pavyko perprasti psichoaktyvios „ magišk ųjų grybų“ medžiagos – psilocibino –...

Jauniausia someljė Lietuvoje: senajai kartai alkoholis lygu girtuoklystei (21)

Jauniausia Lietuvos someljė Silvija Umaraitė jaučia, kaip auga konkurentų gretos. „Anksčiau...