Iš Pietų Korėjos kilęs 85 metų Sun Myung Moonas gausiai tituluojamas: Susivienijimo judėjimo vadovas, Mesijas, Antrojo atėjimo Viešpats, Tikrasis Tėvas. Spalio 22-ąją jis pirmąkart su žmona ir gausia palyda apsilankė Lietuvoje, tačiau bemaž visiškai slaptai.
Sun Myung Moonas
Tik renginio organizatorės - Susivienijimo bažnyčios bendruomenės ir Lietuvos saugumas žinojo, kad masinių vedybų organizavimu garsėjantis pranašas rengėsi vizitui į Vilnių.

"Negalėčiau tvirtinti, kad renginys, vykęs klube "Forum Palace", buvo slaptas, bet anonsuotas tikrai nebuvo. Matyt, norėta išvengti išankstinio negatyvaus žiniasklaidos dėmesio", - sakė Teisingumo ministerijos Religinių reikalų tarnybos vyriausiasis specialistas Donatas Glodenis. Nors kvietimai į renginį asmeniškai buvo dalijami tik Susivienijimo judėjimo nariams arba žmonėms, kuriais pasitikima, D.Glodenis, kaip religijotyrininkas, nepraleido progos pamatyti Sun Myung Moono.

Prieš jo pasirodymą Donatas išklausė ir disidento Viktoro Petkaus, ir buvusio Baltarusijos parlamento pirmininko Stanislavo Šuškevičiaus kalbas. "Visi kalbėjo maždaug tą patį: Sun Myung Moonas esąs ypatingas žmogus, sugebėjęs surinkti draugėn susipriešinusių valstybių, religijų vadovus ir labai daug nuveikęs taikos labui", - sakė D.Glodenis. Po pompastiško pristatymo į sceną pakilęs Sun Myung Moonas didelio įspūdžio jam nepadarė: atrodė gerokai pasenęs.

Renginys Vilniuje buvo vienas Sun Myung Moono pasaulinio turo "100 City Tour" etapų. Tikėtina, kad turą ne tik organizuoja, bet ir finansuoja Federacija už visuotinę taiką. Tai - viena naujausių Susivienijimo judėjimo organizacijų, tęsianti pirmtakių veiklą. Paprastai tokios organizacijos, pavadinime pabrėžiančios žodžius "už taiką", "už santarvę" ar "skaisčią meilę", atsiranda vos ne prieš kiekvieną metinį munistų renginį. Per Sun Myung Moono viešnagę Vilniuje buvo paskirti ir šios federacijos ambasadoriai Lietuvai: Lilijana Astra, Kęstutis Razumas ir Jonas Žukas.

Lietuvoje šiuo metu oficialiai veikia dvi munistų bendruomenės: Vilniaus ir Jaunimo susivienijimo bažnyčios. Anot buvusių munistų, nors šios bendruomenės skelbia vidinį tikslą - mylėti žmones, už jį kur kas svarbesnis išorinis: pinigai. Kiekvienas munistų sektos narys aukų rinkimo akcijos metu per dieną privalo surinkti mažiausiai 100 litų. Tai jie daro parduodami beverčius amuletus, paveikslėlius ar kviesdami aukoti "už tyrą meilę". Surinkti pinigai skiriami šios organizacijos pozicijoms stiprinti valstybiniuose ir politiniuose sluoksniuose.

Ir dar šis tas apie Sun Myung Mooną: 1978 metais JAV Kongreso atstovų rūmų Tarptautinių santykių komiteto atliktas tyrimas atskleidė faktus, kad 1954 m. Sun Myung Moono įkurta Susivienijimo bažnyčia turi glaudžių ryšių su Korėjos centrine žvalgybos valdyba (CŽV), o vieni pirmųjų šios bažnyčios narių dirbo su Kim Jong-pilu - 1961 m. Korėjos perversmo "architektu" ir Korėjos CŽV įkūrėju. Nepaisant to, anot Valstybės saugumo departamento atstovo spaudai Vytauto Makausko, Sun Myung Moono vizitas per daug sureikšminamas: jokio pavojaus mūsų valstybės saugumui ši persona nekelia.

Pirmadienio "Ekstroje" taip pat skaitykite:

„Mažeikių nafta“: skaidrumas ir grėsmės nacionaliniam saugumui

Naujoji naftos krizė – pasaulis po 2010-ųjų

Mykolas Sluckis: gyvenimo miražas

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (347)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Pramogos Palangoje, kurios patiks ir vaikams, ir suaugusiems

Mėgstame sakyti – prie jūros per mažai pramogų arba tam reikia daug pinigų. Netiesa! Atrakcijų...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (58)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (4)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (55)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (292)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Mirė Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė V. Zizaitė (5)

Rugpjūčio 18-ą dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgametė...

Papasakojo, kaip išsirinkti skaniausius vaisius ir daržoves (2)

8 iš 10 Lietuvos gyventojų vaisių ir daržovių kokybę vertina remdamiesi vien jų išvaizda....

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (28)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...