Politinėje arenoje - nauja G.Vagnoriaus partija

 (12)
Ekspremjeras Gediminas Vagnorius ketvirtadienį paskelbė apie Lietuvos konservatorių sąjungos steigimą.
Spaudos konferencijoje Seimo Nuosaikiųjų (konservatorių) frakcijos narys G. Vagnorius perskaitė Lietuvos konservatorių sąjungos steigėjų iniciatyvinės grupės deklaraciją, kurią pasirašė 32 asmenys.

Tarp pasirašiusiųjų - pats G. Vagnorius ir visi 11 jo bendraminčių Nuosaikiųjų konservatorių frakcijos narių, taip pat teisininkas Kęstutis Čilinskas, muzikologas Vytautas Gerulaitis, buvęs premjero atstovas spaudai Albinas Pilipauskas, buvęs premjero padėjėjas ir Mokesčių inspekcijos viršininkas Jaunius Žiogas, teisininkai, ekonomistai, inžinieriai, gydytojai, ūkininkai.

Anot G. Vagnoriaus, naujoji partija pasiūlys Lietuvos žmonėms "šiuolaikinio konservatyvizmo ekonomikos vystymo modelį", kurio prioritetai bus švietimas, pajamų, naudojamų darbo vietoms kurti ir verslui plėtoti, neapmokestinimas, eksporto skatinimas ir vidaus rinkos gaivinimas, griežta finansų politika ir teisinė tvarka, kova prieš šešėlinę ekonomiką ir pareigūnų piktnaudžiavimus, teisingos socialinės garantijos pensininkams bei parama neįgaliesiems.

Komentuodamas būsimąsias programines nuostatas, G. Vagnorius teigė, jog LKS rems Lietuvos narystę NATO "kaip efektyvų, pigesnį gynybos būdą" bei "spartesnę, ekonomiškai naudingą narystę Europos Sąjungoje".

Kaip ekonominius prioritetus jis įvardijo europinio geležinkelio statybą iš Kauno į Lenkiją, elektros tinklų sujungimo su Vakarų Europa projekto atnaujinimą, SPAB "Lietuvos energija" restruktūrizavimą, "tokį, kuris palaikytų konkurencingumą, o ne sudarytų prielaidas pusvelčiui įsigyti kokį nors objektą".

Jis teigė, jog kuomet Privatizavimo fondo lėšos "pravalgomos", būtų "pigesnis būdas panaudoti jo lėšas nuvertėjusių rublinių indėlių atstatymui, kurio pagalba galima būtų padidinti bankų kreditinius išteklius".

Komentuodamas požiūrį į Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymą, G. Vagnorius sakė, jog neketina siekti valstybės įsipareigojimų atšaukimo, bet "sieks ir palaikys kompromisą su Europos Sąjunga bei tarptautinėmis finansinėmis institucijomis dėl finansavimo galimybių".

LKS steigiamąją konferenciją planuojama surengti birželį.

Pasak G. Vagnoriaus, naujoji konservatorių sąjunga tikisi bendradarbiauti "su visomis centro dešiniosiomis politinėmis jėgomis, kurios dalyvaus kito Seimo darbe", bei vykdys "aktyvią ekonominę politiką".

Anot ekspremjero, naujosios partijos netenkintų "amžinos opozicijos" arba nedidelės mažumos vaidmuo naujajame Seime.

Pasak G. Vagnoriaus, LKS tikis "didesnio žmonių būrio kitame Seime", kad pavyktų įgyvendinti savo ketinimus.

G. Vagnorius paneigė paplitusią nuomonę, jog jį ir jo bendražygius remia stambios pramonės ir prekybos bendrovės.

"Pirmiausia mes tikimės paramos iš visų legaliai veikiančių verslininkų", sakė ekspremjeras.

G. Vagnorius spaudos konferencijoje pakartojo savo požiūrį, jog Tėvynės sąjunga (Lietuvos konservatoriai) nukrypo nuo 1996 metų konservatorių rinkimų programos, atlaidžiai žiūri į mokesčių drausmės susilpnėjimą ir vietoje valstybės pajamų didinimo užsiima "vis mažėjančių likučių perskirstymu".

G. Vagnorius su grupe bendraminčių šiemet buvo pašalinti iš TS(LK) už Vyriausybės kritiką.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Karbauskis: apgailestauju, kad Lietuvos gyventojams tenka to klausytis (13)

Plati vyriausybė, kurią sudarytų „valstiečiai“, socialdemokratai ir konservatoriai, būtų geriausias spendimas Lietuvai, LRT RADIJO laidoje tvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

A. Bilotaitė už straipsnį atleidžia iš darbo politologą V. Sinicą (111)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Seimo narė Agnė Bilotaitė atleidžia iš padėjėjo pareigų politologą Vytautą Sinicą. Politikė teigia, kad keliai išsiskiria dėl to, kad V. Sinica viešai reiškia su ja nesuderintą nuomonę apie partiją, bet daugelis žmonių tokią nuomonę tapatina su jos pačios pozicija.

Perskaičiavus balsus, nugalėtoju liko A. Matulas (14)

Pasvalio-Pakruojo rinkimų apygardos komisija perskaičiavo pakartotinio Seimo rinkimų balsavimo rezultatus, rinkimų nugalėtojas nepasikeitė – konservatorius Antanas Matulas dar padidino atotrūkį nuo savo varžovo.

G. Landsbergio ir R. Šimašiaus konfliktas: nenori būti jaunesniuoju broliu ir aptarnauti konservatorius (212)

Liberalų sąjūdžiui gerokai naudingiau likti opozicijoje ir konfliktuoti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

V. Andriukaitis partiečiams parašė skambų laišką (289)

Lietuvos deleguotas Europos Komisijos narys, socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis palaukė rinkimų pabaigos, kad pasakytų viską, ką galvoja, apie savo kolegas, partijos rinkimų strategiją, partijos lyderį Algirdą Butkevičių bei galimą koaliciją su Valstiečių žaliųjų sąjunga.