Seimo narių darbo sąlygų įstatymas numato, kad mandato atsisakiusiems parlamentarams, nesvarbu, kiek laiko jie dirbo Seime, priklauso išeitinės kompensacijos. Seimo narių mandatų atsisakę ir ministrais paskirti Darbo partijos atstovai žadėjo neimti pagal įstatymą jiems priklausančių išeitinių kompensacijų, tačiau iki šiol didžiąją dalį jiems išmokėtų pinigų turi savo sąskaitose.
Pinigai, litai, godumas
© DELFI
Seimas pinigus pervedė prieš tris savaites

Teisingumo ir kultūros ministrais paskirti G.Bužinskas ir V.Prudnikovas gautas kompensacijas žadėjo skirti labdarai, o susisiekimo viceministru paskirtas Aidas Gedvilas kompensaciją ketino grąžinti Seimo buhalterijai. Pastarasis dar neatsisakė mandato, todėl išeitinė kompensacija jam nėra išmokėta.

Pagal Seimo narių darbo sąlygų įstatymą, spalį į Seimą išrinktiems Darbo partijos atstovams priklausė dviejų mėnesių atlyginimo dydžio kompensacijos, siekiančios apie 8 tūks. 170 litų. Nieko nespėję nuveikti politikai, atskaičiavus mokesčius, gavo didesnes nei 5 tūkstančių litų kompensacijas.

Kaip “Kauno dieną” informavo Seimo Finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė, kompensacijos mandato atsisakiusiems politikams pervestos iš karto, kai jie paliko parlamentą. “Kai gavome nurodymą pervesti kompensacijas, šiek tiek sutrikome, tačiau įstatymas jas numato, o mūsų pareiga su žmonėmis atsiskaityti kiek įmanoma greičiau. Tai padarėme prieš tris savaites”, - sakė Finansų departamento direktorė D.Petrauskienė.

G.Bužinskas pamiršo, kad neaukojo

Teisingumo ministras G.Bužinskas daugiau nei 5 tūkstančius litų žadėjo pervesti Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namams, tačiau įstaigos vadovė Petronėlė Valatkevičienė sako, kad pastaruoju metu kūdikių namai teisingumo ministro labdaros nesulaukė.

G.Bužinskas tikina, kad kūdikių namams pervedė tris tūkstančius litų, likusius pinigus esą skyrė daugiavaikėms šeimoms. Paklaustas kokioms, ministras nepanoro jų atskleisti: “Leiskite man nors kokį privatumą, nenoriu jų įvardyti. Kodėl? Todėl, kad nenoriu”.

Pokalbiui įpusėjus, ministras prisiminė, kad daugiavaikių šeimų vis dėlto neparėmė. “Su partijos pirmininku buvo sutarta, kai rasime šeimas, joms ir atiduosime. Tais pinigais aš nedisponuoju. Pirmininkas paprašė, kad visos sumos neatiduočiau”, - sakė teisingumo ministras.

Paklaustas, ką daryti su pinigais G.Bužinskui pataria V.Uspaskichas, ministras tikino, kad sprendžia pats. “Jis pasakė, kad reikėtų paremti kuo daugiau žmonių. Dabar tie pinigai sudėti į vokelį”, - sakė G.Bužinskas. Ministras žadėjo, kad pinigai bus paaukoti.

Rinkiminis dosnumas

Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorė P.Valatkevičienė sako, kad G.Bužinskas vaikų namus rėmė, bet tik tuomet, kai siekė Seimo nario mandato. “Buvo paaukojęs tūkstantį litų, atvežė ir kitų materialinių vertybių. Žada senų baldų iš Teisingumo ministerijos”, - sakė P.Valatkevičienė.

Ji pripažino, kad kultūros ministras kūdikių namams iki šiol nepervedė nė cento. “Sakė, kad perves. Ir Bužinskas, ir dar kažkoks ministras”, - pastebėjo P.Valatkevičienė.

Vadovė sako, kad yra kur kas dosnesnių kūdikių namų rėmėjų nei Darbo partijos nariai. Esą prezidento patarėja teisės klausimais Toma Birmontienė kas mėnesį kūdikių namams perveda tūkstantį litų.

Pinigai - V.Prudnikovo kišenėje

Naujasis kultūros ministras apskritai neranda laiko pakomentuoti, kodėl iki šiol nepaaukojo išeitinės kompensacijos. Šia tema jis vengia kalbėti su žurnalistais.

Kultūros ministro atstovė spaudai Dalia Grigaravičiūtė patvirtino, kad V.Prudnikovas pinigų kol kas niekam nepaaukojo. “Tiesiog ieškojome šeimų, kurioms būtų galima skirti šiuos pinigus”, - teigė atstovė spaudai. Ji žada, kad pinigai labdarai bus skirti artimiausiu metu.

D.Grigaravičiūtė patikino, kad ministras neišleido nė lito iš jam skirtos išeitinės kompensacijos.

Opozicijos atstovų iniciatyva Seimui jau yra pateikta įstatymų pataisa, kuria būtų pakeista nuostata, suteikianti teisę gauti išeitinę kompensaciją savo noru mandato atsisakiusiems asmenims.

Darbo partijos pirmininkas anksčiau taip pat patikino, jog politikams nepagrįstai priklausančių privilegijų klausimas bus sprendžiamas tobulinant teisinę bazę.

Politikos senbuvis pažadą tesėjo

Dėl įtarimų korupcija praėjusios kadencijos Seimo nario įgaliojimų atsisakęs socialdemokratas Vytenis Andriukaitis didžiąją dalį išeitinės kompensacijos taip pat žadėjo skirti labdarai.

Maždaug 20 tūkstančių litų jis ketino padalyti perpus ir skirti šias lėšas Vilniaus klinikinės Santariškių ligoninės Širdies chirurgijos centro Vaikų kardiologijos skyriui bei Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Anesteziologijos, reanimacijos-intensyvios terapijos skyriui.

Buvusiam parlamentarui paskaičiuota 37 tūkst. 564 litų kompensacija. Atskaičius mokesčius, buvęs parlamentaras gavo 25 tūkst. 896 litus.

V.Andriukaitis savo pažadą įvykdė, Vilniaus universiteto vaikų ligoninei dar liepą paaukojo 10 tūkstančių litų. Ligoninės vyriausioji buhalterė Olga Kravec sakė, kad ligoninei skirti pinigai buvo labai naudingi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Miestelis Airijoje, kuriame lietuviams net nebereikia anglų kalbos (19)

Dėl lietuvių kiekio Airijos šiaurėje esantis Monachano miestelis jau vadinamas mažąja Lietuva....

Orai: paskutinį vasaros savaitgalį – šioks toks pagerėjimas (12)

Antroje savaitės pusėje orai bus vėjuotesni, vieną šalies pusę lietus merks labiau nei kitą....

Liūdna žinia: L. Lekavičius dėl traumos priverstas praleisti Europos čempionatą (103)

Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad per rungtynes su Islandija Lukas Lekavičius patyrė sunkesnę...

Individualių statybininkų įkainiai priartėjo prie įmonių tarifų (216)

Būsto rinkos aktyvumas didina statybininkų darbo įkainius. Nors individualiai dirbantys meistrai...

Metė gerai apmokamą darbą Škotijoje ir grįžo į Lietuvą: nežinau, kur žmonės mato tiek negatyvo (216)

Agnė Butautaitė iš emigracijos grįžo pernai ir iškart ėmėsi veikti – Panevėžio centre,...

Atsarginį variantą jau paruošęs D. Adomaitis pyko: taip ir įvyksta kvailos traumos (20)

Sausakimšoje „Šiaulių“ arenoje Lietuvos rinktinė be didesnio vargo 84:62 susitvarkė su...

Be susižeidusio L. Lekavičiaus likusi Lietuvos rinktinė pranoko Islandiją (220)

Europos čempionatui besirengianti Lietuvos krepšinio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Šiauliuose...

Jaunasis filosofas įvardijo, ko trūksta šiuolaikinei kartai (43)

Klasikinių mokslų magistro studijas Kembridže ( Jungtinė Karalystė ) su pagyrimu baigęs ir šiuo...

Nustebsite pamatę: dizaineris sukūrė išskirtinius vandens mylėtojų kostiumus (7)

Žmonėms, kuriems vanduo, jūros bangos ir smėlis yra visas gyvenimas, mados dizaineris Thomas...

Įspūdingomis asmenukėmis išgarsėjęs vaikinas visose savo nuotraukose slepia žinutę vienam žmogui (4)

Natūralu, kad tėvai paprastai nerimauja, kai jų vaikams tenka vykti į užsienį. Tad norėdamas...