Politikai komentuoja prezidento pranešimą

 (2)
Opozicinių Centro ir Socialdemokratų frakcijų atstovai teigiamai vertina prezidento Valdo Adamkaus metinį pranešimą, tačiau nuosaikioji konservatorė atmeta priekaištus buvusiajai Gedimino Vagnoriaus Vyriausybei.
Centro sąjungos pirmininkas Romualdas Ozolas labai gerai įvertino prezidento raginimą imtis naujos politikos.

"Tai pagrindas būsimajam Seimui", BNS korespondentui sakė R. Ozolas. Jis pridūrė, kad centristai "be jokios abejonės" atsižvelgs į šį kvietimą, rengdami savo programines nuostatas.

Pasak R. Ozolo, prezidento pareikšti teiginiai apie naująją politiką "yra naujos valdžios formavimo pirmoji stadija". Eiliniai Seimo rinmimai vyks rudenį.

Be to, R. Ozolui "labai patiko, kaip suformuluoti ir pateikti energetikos, kaimo ir švietimo klausimai, nauji biudžeto formavimo principai".

Opozicinės socialdemokratų partijos pirmininkas Vytenis Andriukaitis žurnalistams sakė matąs du svarbiausius V. Adamkaus pranešimo aspektus.

"Prezidento kalbą vertinu labai pozityviai. Labai svarbu, jog atkreiptas dėmesys, kad mokesčių sistemos netobulumai didina socialinius skirtumus", sakė V. Andriukaitis.

Pasak LSDP vadovo, nors prezidentas ir nepasakė, kad būtina pereiti prie progresyvinės mokesčių sistemos, tačiau kaip naujos politikos vieną pagrindinių problemų jis įvardijo itin didelį socialinį atotrūkį visuomenėje.

V. Andriukaitis sakė neišgirdęs naujų minčių eurointegracijos aspektu, tačiau, pasak LSDP lyderio, svarbu, jog prezidentas pabrėžė, kad tai turi vykti "kuo palankesnėmis Lietuvai sąlygomis".

Nuosaikiųjų (konservatorių) frakcijos narės Elvyros Kunevičienės teigimu, prezidento kalba "europinio, civilizuoto stiliaus, išsamiai parengta".

Pasak E. Kunevičienės, jai padarė įspūdį samprotavimai, kurie verčia susirūpinti skurstančių žmonių gausėjimu.

Be to, E. Kunevičienė pritarė prezidento išsakytoms mintims apie biudžeto strateginį planavimą ir iždo reformą.

Tačiau nuosaikioji konservatorė BNS sakė, jog "negali sutikti su netiesa" dėl buvusios Gedimino Vagnoriaus Vyriausybės neadekvačiai suformuoto pernykščio biudžeto.

E. Kunevičienė pakartojo savo nuostatą, kad po G. Vagnoriaus kabineto pasitraukimo "pašlijus valstybės finansų valdymui, sutriko ir mokesčių drausmė".

Spaudžiant prezidentui, G. Vagnorius atsistatydino 1999 metų pavasarį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus niūrūs (1)

Dangus šią savaitę dažniausiai bus labai niūrus. Nuo lietaus atsikvėpti galėsime bene tik vieną dieną – ketvirtadienį. Speigas į mūsų šalį dar neskuba, priešingai, oras kasdien bus vis šiltesnis. Tad jei ne vėjas ir krituliai paskutinės spalio dienos būtų labai neblogos.

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (595)

Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (103)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (38)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (837)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.