Po pranešimų apie masinį paauglių girtavimą per viešus renginius, kuris praėjusį savaitgalį baigėsi nepilnamečio nužudymu, iki Naujųjų metų Vilniaus savivaldybė nebeišduos naujų leidimų renginiams atvirose vietose. Taip pat nebebus išduodamos licencijos prekiauti alkoholiu masiniuose renginiuose.
Toks Vilniaus mero nurodymas duotas pirmadienį. Reaguodamas į susidariusią situaciją ir siekdamas ateityje išvengti tragiškų įvykių bei nepilnamečių girtavimo masinių renginių metu, Vilniaus meras imasi ypatingų priemonių.

"Vilniaus meras Artūras Zuokas nesitaikstys su nepilnamečių girtavimu ir nusikalstamumu sostinės masiniuose renginiuose", - rašoma savivaldybės pranešime.

Mero nurodymu, iki sausio 1 dienos nebus išduodami leidimai rengti renginius atvirose vietose, renginiai galės vykti tik uždarose ir kontroliuojamose teritorijose.

Meras taip pat ketina kreiptis į Seimą dėl įstatymo pataisos, kad įmonėms, pardavusioms alkoholinių gėrimų nepilnamečiams, būtų atimamos prekybos licencijos.

Remiantis policijos pažyma, masinių renginių metu visus pažeidimus paaugliai padarė būdami neblaivūs. Meras kviečia ir nepilnamečių tėvus daugiau dėmesio skirti savo vaikams. "Tai ir tėvų bei visos visuomenės problema", - teigia meras A. Zuokas.

Reaguodamas į tragišką šeštadienio įvykį koncerto prie Baltojo tilto metu, kada per konfliktą peiliu buvo nudurtas 16-metis jaunuolis, A. Zuokas pirmadienį sušaukė skubų pasitarimą teisės pažeidimams ir jų priežastims savaitgalio masiniuose renginiuose aptarti.

Pasitarime dalyvavo Vilniaus vyriausiasis policijos komisaras Erikas Kaliačius, savivaldybės Tvarkos palaikymo ir priežiūros skyriaus vedėjas Darius Šaluga bei renginį organizavusios "VRS studijos" atstovas.

Prie sostinės Baltojo tilto vykstant nemokamam koncertui, į kurį, policijos duomenimis, susirinko apie 15 tūkst. žiūrovų, peilio dūriu į širdį buvo nužudytas Vilniaus Lukiškių vidurinės mokyklos 10 klasės moksleivis Artūras Negatinas. Žudikas įsimaišė į miną ir paspruko.

Šio nusikaltimo ir kitų teisės pažeidimų masinių renginių metu priežastims išaiškinti bei panašių įvykių prevencijai pirmadienį įkurta speciali darbo grupė.

Įtariamieji dėl nužudymo kol kas nėra sulaikyti. Netrukus po įvykio pareigūnai buvo sulaikę kelis jaunuolius. Paaiškėjus, kad jie su žmogžudytes nėra nesusiję ir buvo vienoje kompanijoje su nužudytuoju, buvo paleisti į laisvę.

Vilniaus kriminalistai teigia, kad turi vilties išaiškinti šį nusikaltimą. Pareigūnų darbą palengvintų tai, jeigu būtų atsiliepę dalyviai, galbūt mėgėjiškomis kameromis filmavę koncertą.

Pasak savivaldybės, atlikus tyrimą, bus galima nustatyti kiekvienos iš atsakingų institucijų - renginio organizatorių, policijos ir savivaldybės tarnybų - atsakomybę dėl susidariusios padėties ir tragiško įvykio.

"Situacija yra daugiau negu baisi",- sakė meras A. Zuokas. Per renginius, įvykusius per aštuonias rugsėjo dienas, užfiksuota daugybė nepilnamečių girtavimo atvejų. Koncerto prie Baltojo tilto metu buvo sulaikyta 16 girtų nepilnamečių, 6 girti koncerto klausytojai ištraukti iš Neries.

Apsinuodijęs alkoholiu dešimtmetis berniukas pateko į ligoninę komos būsenos. Alaus šventėje Vingio parke per vieną parą sulaikyti 8 neblaivūs asmenys, keletas jų - nepilnamečiai. Buvo išžaginta 15 metų mergina.

Pasak policijos, renginio prie Baltojo tilto metu į pareigūnus kreipėsi trys nepilnametės Valkininkų sanatorijos auklėtinės. 14 metų, 15 metų ir 13 metų merginos prisipažino pabėgusio iš sanatorijos Varėnos rajone ir nebežinančios, kaip sugrįžti.

Apie nepilnametes policija pranešė Valkininkų sanatorijos atstovui. Nuo penktadienio iki sekmadienio iš Vingio parko dėl teisės pažeidimų į policijos komisariatą pristatyti 7 asmenys, gauti 9 pareiškimai apie įvykdytus nusikaltimus.

"Tai rodo, kad nemokame organizuoti tinkamo lygio renginių ir nemokame kultūringai linksmintis. Šiuo metu daugelis renginių primena ne renginius, o naujas alkoholio prekybos formas. Tokia yra realybė, ir su ja nesitaikstysime", - teigė meras.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (27)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (15)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (27)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (84)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1109)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (51)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (63)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...