Po mėnesio baigsis Katedros aikštės rekonstrukcija

 (1)
Vilniaus senamiesčio restauravimo direkcijos vadovas Česlovas Kaminskas BNS korespondentui sakė, kad praėjusiais metais pradėtus Katedros aikštės sutvarkymo darbus valstybinė komisija turi būti įvertinti iki birželio 20 dienos.
Anot jo, valstybinė priėmimo komisija nuspręs, ar galima aikštę eksploatuoti.

Vilniaus Katedros aikštės viršutinė terasa, užimanti maždaug trečdalį aikštės, naujomis granito plokštėmis buvo išgrįsta dar praėjusių metų lapkritį. Jos rekonstrukcijos darbai kainavo apie 5 mln. litų.

Statybininkai, atsižvelgę į ankstesnes komisijos pastabas, įrengė įvažiavimą invalidų vežimėliams į viršutinę aikštės terasą ir sumontavo atramas jiems.

Pasak Č. Kaminsko, nors visos granito plokštės į Lietuvą atgabentos praėjusių metų spalį, tačiau Katedros aikštės rekonstrukcijos pabaigti iki Naujųjų metų nebuvo galima dėl šalčių.

"Prasidėjus šalčiams, bijojome kloti granito plokštes. Bandėme statyti palapines, kad galėtume tęsti darbus, tačiau aikštės rekonstrukcija būtų pabrangusi 1,5 mln. litų, todėl darbai buvo atidėti šiems metams", sakė Č. Kaminskas.

Katedros aikštės rekonstrukcijos darbai vėl tęsiami tik nuo balandžio pabaigos, atšilus gruntui.

Šiuo metu Katedros aikštės rekonstrukcijos darbams jau išleista apie 11 mln. litų. Vyriausybė aikštės rekonstrukcijai yra skyrusi 12,5 mln. litų.

Katedros aikštė užima apie 15 tūkst. kvadratinių metrų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (1)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (147)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (147)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (11)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (30)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“