Pasak pranešimo, reaguojant į sinoptikų prognozes liūčiai buvo ruošiamasi iš anksto: patikrinta ir išvalyta lietaus nuotekų sistema, suintensyvintos vizualinės šlaitų apžiūros. Gelbėjimo darbų komanda buvo įspėta būti pasirengusi reaguoti į iškvietimą bet kuriuo paros metu.

Antradienio vakare hidrometeorologai informavo, kad didžiausias kritulių intensyvumas planuojamas apie 19 val., tad buvo nuspręsta nuo šios valandos vykdyti nuolatinį fizinį budėjimą visos nakties metu.

Apie pusę šešių ryto, sulyginus vizualinės apžiūros ir jutiklių duomenis, konstatuota, kad formuojasi nedideli grunto įtrūkimai pietrytiniame ir šiaurės vakarų šlaituose.

Susirinko gelbėjimo darbų koordinavimo štabas, nuspręsta prevenciškai atlikti grunto nulyginimo (planiravimo) darbus, išlaikant grunto atramines savybes. Pietrytiniame šlaite darbai atlikti per tris valandas ir baigti 10 val. ryto. Šiaurės vakarų šlaite darbai vyksta šiuo metu.

Ministerijos teigimu, bendra Gedimino kalno būklė po antradienį Vilnių nuplovusios liūties lieka nepakitusi – paviršinių nuošliaužų tikimybė minimalizuota. Kol išlieka liūčių pavojus, lygiagrečiai jutiklių duomenims bus tęsiama ir nuolatinė fizinė šlaitų apžiūra.

Kaip pažymi ministerija, Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaite šį mėnesį pradėti tvarkybos darbai, kurie bus baigti 2018 metų antroje pusėje. Pietrytinio šlaito tvarkybos projektas yra rengiamas. Jį planuojama pristatyti rugsėjį.