Pirmininkauti pirmajam naujo Seimo posėdžiui pretenduoja „tvarkietis“ J. Imbrasas

 (25)
Pirmininkauti išrinkto naujo Seimo pirmajam posėdžiui pretenduoja vyriausias pagal amžių į parlamentą išrinktas 75 metų Seimo narys "tvarkietis" Juozas Imbrasas.
Juozas Imbrasas
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Tai pirmadienį spaudos konferencijoje pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Jis nurodė taip pat kitus galimus kandidatus į šias garbingas pareigas. Tai 74 metų socialdemokratas Antanas Vinkus ir 67 metų Liberalų sąjūdžio atstovas Kęstutis Glaveckas.

"Mes turime 3 tokius Seimo narius, jeigu iškiltų kam nors sunkumai dalyvauti", - sakė Z. Vaigauskas.

Jo duomenimis, jauniausia parlamentarė yra 26 metų pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąrašą išrinkta Rūta Miliūtė, nedaug vyresnis yra 26 metų irgi "valstietis" Virginijus Sinkevičius. Liberalų sąjūdžio atstovė Aušrinė Armonaitė yra 27 metų.

Spalio 30 d. VRK ketina patvirtinti galutinius Seimo rinkimų rezultatus. Lapkričio 3 d. VRK planuoja iškilmingai įteikti Seimo nario pažymėjimus naujiems parlamentarams.

Manoma, kad pirmasis išrinkto naujo Seimo posėdis įvyks lapkričio viduryje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Po sekso skandalo į paviršių ėmė lįsti kitos Panevėžio teatro vadovo nuodėmės (87)

Jauna aktorė, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vadovą Liną Marijų Zaikauską apkaltinusi seksualiniu priekabiavimu, teatre atvėrė Pandoros skrynią. Būrys teatre dirbusių ir po konflikto su L Zaikausku įstaigą palikusių aktorių kreipėsi į Kultūros ministeriją su liudijimais, kaip teatre elgėsi ir kokių seksualinių fantazijų turėjo jo vadovas.

Prienų rajone A. Užkalnis pateko į avariją (476)

Apžvalgininkas Andrius Užkalnis penktadienį Prienų rajone Laukiškių kaime pateko į avariją: slidžiame posūkyje išvažiavo į priešingą eismo juostą ir susidūrė su kitu automobiliu. Pats apžvalgininkas ir jo draugė Fausta Marija Leščiauskaitė nenukentėjo, tačiau kitam vairuotojui prireikė rimtesnės medikų pagalbos.

A. Sysas: Seimas turėtų atmesti prezidentės veto dėl biudžetinių įstaigų vadovų (62)

Valdančiųjų Seimo frakcijų atstovai kritikuoja prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl biudžetinių įstaigų vadovų kadencijų. Jų teigimu, valstybės vadovės siūlymas nepasiektų norimo rezultato, bet prikurtų didelių problemų regionuose, todėl viliamasi, kad veto bus atmestas.

Klaipėdos uoste prisišvartavo NATO nuolatinės parengties kovinių laivų junginio laivai (29)

Klaipėdos uoste penktadienį prisišvartavo NATO nuolatinės parengties jūrinės grupės kovinių laivų junginio laivai, fregatos „Roald Amundsen“ (Norvegija) ir „Evertsen“ (Nyderlandai).

Palanga atidarė vasaros sezoną (12)

Palanga paskelbė pradedanti vasaros sezoną. Šventė prasidėjo skulptūrų, skirtų Palangos kurorto įkūrėjui grafui Juozapui Tiškevičiui ir jo žmonai Sofijai Tiškevičienei, atidengimu bei rekonstruotos Grafų Tiškevičių alėjos, jungiančios Kurhauzą su Kęstučio gatve, atidarymu.