Pirmininkauti pirmajam naujo Seimo posėdžiui pretenduoja „tvarkietis“ J. Imbrasas

 (25)
Pirmininkauti išrinkto naujo Seimo pirmajam posėdžiui pretenduoja vyriausias pagal amžių į parlamentą išrinktas 75 metų Seimo narys "tvarkietis" Juozas Imbrasas.
Juozas Imbrasas
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Tai pirmadienį spaudos konferencijoje pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Jis nurodė taip pat kitus galimus kandidatus į šias garbingas pareigas. Tai 74 metų socialdemokratas Antanas Vinkus ir 67 metų Liberalų sąjūdžio atstovas Kęstutis Glaveckas.

"Mes turime 3 tokius Seimo narius, jeigu iškiltų kam nors sunkumai dalyvauti", - sakė Z. Vaigauskas.

Jo duomenimis, jauniausia parlamentarė yra 26 metų pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąrašą išrinkta Rūta Miliūtė, nedaug vyresnis yra 26 metų irgi "valstietis" Virginijus Sinkevičius. Liberalų sąjūdžio atstovė Aušrinė Armonaitė yra 27 metų.

Spalio 30 d. VRK ketina patvirtinti galutinius Seimo rinkimų rezultatus. Lapkričio 3 d. VRK planuoja iškilmingai įteikti Seimo nario pažymėjimus naujiems parlamentarams.

Manoma, kad pirmasis išrinkto naujo Seimo posėdis įvyks lapkričio viduryje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Įtartinas tūpsnis: valstybė kapituliavo prieš įtakingus verslininkus (93)

Verkių regioniniame parke, Gulbinų kvartale, įsitaisęs verslo elitas rado būdų, kaip apeiti įstatymus. Tvora ir pirtis miško žemėje – pažeidimai, kurie paprastiems mirtingiesiems brangiai kainuotų. Tačiau Valstybinė miškų tarnyba vietoje to, kad nubaustų įtakingus pažeidėjus, jiems nusilenkė: dokumentuose miškas staiga dingo ir jokių pažeidimų lyg nebūta.

Šiluma džiaugtis nuolat trukdys lietus (22)

Šiomis dienomis šiluma bus maloni, tačiau kasdien erzins dangus: saulę dažnai slėps debesys, numatomi krituliai.

LSDP skyriai svarsto koalicijos likimą: keturi jau apsisprendė (78)

Keturi Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyriai pareiškė savo nuomonę dėl tolimesnės koalicijos ateities su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

Kita karo pusė – pro A. Morozovo objektyvą (3)

Kauniečiai ir miesto svečiai beveik mėnesį galėjo grožėtis fotožurnalisto ir vieno iš dokumentinių pasakojimų platformos Nanook.lt įkūrėjų Artūro Morozovo paroda „Konflikto būsenos“. Parodos autorius yra žinomas dėl savo fotografijų iš karinių konfliktų zonų. Tačiau ši A. Morozovo paroda yra kitokia – jos epicentre randame ne žurnalistinį žvilgsnį į aktualijas, o istorijose sutinkamą bendrą jų vardiklį – eilinį žmogų ir jo kasdienybę.

V. Uspaskichas grįžo į Darbo partiją (159)

Ilgametis Darbo partijos vadovas ir jos įkūrėjas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas grįžo į partiją.