Pirmadienį Lietuvoje bus paminėta Tarptautinė

 (2)
Pirmadienį Lietuvoje bus paminėta Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena.
Jungtinės Tautos (JT) birželio 26-tąją yra paskelbusios tarptautine kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena.

Lietuva per savo nepriklausomybės dešimtmetį, padedama JT Tarptautinės narkotikų kontrolės paramos, Europos Sąjungos PHARE programos, Europos Tarybos Pompidou grupės, Skandinavijos šalių, suformavo šalies narkotikų politiką, tapo visų JT konvencijų dėl narkotikų kontrolės nare.

Taip pat Lietuva priėmė narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos įstatymus, sukūrė narkotikų kontrolės struktūras, 1999 metais patvirtino Nacionalinę narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programą iki 2003 metų.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje nuo 1991 iki 1999 metų sergančiųjų narkomanija skaičius 100 tūkst. gyventojų padidėjo 6 kartus (nuo 15,3 iki 83,3).

Iš viso 1999 metų pabaigoje sveikatos priežiūros įstaigose buvo užregistruoti 3082 narkomanai.

Anot ministerijos, visi šie asmenys yra jauni, tik 27 proc. registruotų asmenų yra vyresni nei 35 metų. 80,9 proc. yra vyrai, 19,1 - moterys.

Daugiausia jų vartoja aguonų preparatus, kiti - amfetaminus, kanapių preparatus, haliucinogenus, lakiąsias, psichotropines medžiagas.

Dažniausiai narkotikai vartojami injekcijomis ir tai sukelia pavojų AIDS, virusiniams hepatitams plisti.

Iš 201 išaiškintų asmenų, infekuotų ŽIV, apie 50 proc. yra narkomanai.

Daugiausia narkomanijos atvejų - 94 proc. - užregistruoti miestuose, 4 proc. - kaimuose.

Nusikaltimų, susijusių su narkotikais, nuo 1990 (76) iki 1999 metų (701) skaičius išaugo 9 kartus.

Į nusikaltimus vis dažniau įtraukiami niekur nedirbantys ir nesimokantys asmenys, paaugliai. 1999 metais paaugliai įvykdė 19 nusikaltimų, susijusių su narkotikais, 27 nepilnamečiai padarė administracinių teisės pažeidimų, būdami apsvaigę nuo narkotinių medžiagų.

Už administracinius teisės pažeidimus, susijusius su narkotinėmis medžiagomis, 1999 metais baudžiamojon atsakomybėn patraukti 4503 asmenys.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: pirmąjį balandžio savaitgalį – ypatinga šiluma prognozė kitai savaitei (1)

Atsisveikindamas kovas šalį palaistys pavasarišku lietumi, o balandis prasidės ypatingai: savaitgalį mėgausimės dar šį pavasarį neregėta beveik 20 laipsnių šiluma.

S. Skvernelis vis sulaukia siūlymų kurti naują frakciją (141)

„Yra tokių pasiūlymų, yra kalbų, bet manau, kad tai kol kas yra ankstyva.<...> Yra nemažai frakcijos narių ir tai jau ne vienetai ir ne dešimtys, kurie nori matyti tą rezultatą, kurį mes žadėjome žmonėms. Man yra džiugu, kad tokių Seimo narių yra, nes ir aš esu orientuotas į rezultatą, o ne procesą,“ – sako premjeras Saulius Skvernelis, paklaustas, ar bendražygiai jam nesiūlo kurti naujos jo paties frakcijos. Vis dėlto, jei pritrūktų politinės valios įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, S. Skvernelis sako neatmetantis galimybės dar šioje kadencijoje matyti ir naują valdančiąją koaliciją. Apie šias ir kitas politines aktualijas pokalbis su Ministru Pirmininku laidoje „Dėmesio centre“.

Anglijoje gyvenanti lietuvė: taip jau yra, jeigu gyveni skurdžiau, esi tylesnis, iš tavęs tyčiojasi (109)

Egidijus Anupraitis per kelias dienas liūdnai pagarsėjo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Paaiškėjo, kad vaikinas mokėsi Liverpoolio universitete, tačiau grįžo atgal į Lietuvą.

L. Linkevičius prašo Vokietijos ministro perduoti Lietuvai Nepriklausomybės aktą (248)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį paprašė Vokietijos diplomatijos vadovo Sigmaro Gabrielio perduoti Lietuvai Berlyno diplomatiniame archyve rastą 1918-ųjų vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės aktą.

SADM skandale aiškėja naujos aplinkybės: darbuotojai pasakoja apie klastingas schemas (103)

DELFI aprašius situaciją, kai apie galimą valstybės lėšų švaistymą Socialinės apsaugos ir darbo ministrui (SADM) pranešusios Vaikų išlaikymo fondo darbuotojos sulaukė sistemos kirčio – buvo pradėta ieškoti, kaip jas nubausti, į viešumą ėmė kilti naujos detalės.