Pirmadienį Lietuvoje bus paminėta Tarptautinė

 (2)
Pirmadienį Lietuvoje bus paminėta Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena.
Jungtinės Tautos (JT) birželio 26-tąją yra paskelbusios tarptautine kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena.

Lietuva per savo nepriklausomybės dešimtmetį, padedama JT Tarptautinės narkotikų kontrolės paramos, Europos Sąjungos PHARE programos, Europos Tarybos Pompidou grupės, Skandinavijos šalių, suformavo šalies narkotikų politiką, tapo visų JT konvencijų dėl narkotikų kontrolės nare.

Taip pat Lietuva priėmė narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos įstatymus, sukūrė narkotikų kontrolės struktūras, 1999 metais patvirtino Nacionalinę narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programą iki 2003 metų.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje nuo 1991 iki 1999 metų sergančiųjų narkomanija skaičius 100 tūkst. gyventojų padidėjo 6 kartus (nuo 15,3 iki 83,3).

Iš viso 1999 metų pabaigoje sveikatos priežiūros įstaigose buvo užregistruoti 3082 narkomanai.

Anot ministerijos, visi šie asmenys yra jauni, tik 27 proc. registruotų asmenų yra vyresni nei 35 metų. 80,9 proc. yra vyrai, 19,1 - moterys.

Daugiausia jų vartoja aguonų preparatus, kiti - amfetaminus, kanapių preparatus, haliucinogenus, lakiąsias, psichotropines medžiagas.

Dažniausiai narkotikai vartojami injekcijomis ir tai sukelia pavojų AIDS, virusiniams hepatitams plisti.

Iš 201 išaiškintų asmenų, infekuotų ŽIV, apie 50 proc. yra narkomanai.

Daugiausia narkomanijos atvejų - 94 proc. - užregistruoti miestuose, 4 proc. - kaimuose.

Nusikaltimų, susijusių su narkotikais, nuo 1990 (76) iki 1999 metų (701) skaičius išaugo 9 kartus.

Į nusikaltimus vis dažniau įtraukiami niekur nedirbantys ir nesimokantys asmenys, paaugliai. 1999 metais paaugliai įvykdė 19 nusikaltimų, susijusių su narkotikais, 27 nepilnamečiai padarė administracinių teisės pažeidimų, būdami apsvaigę nuo narkotinių medžiagų.

Už administracinius teisės pažeidimus, susijusius su narkotinėmis medžiagomis, 1999 metais baudžiamojon atsakomybėn patraukti 4503 asmenys.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: pokyčiai – tiesiog radikalūs (5)

Antroje savaitės pusėje, į šalį plūstelėjus šilumai, mus tiesiog užvers patys įvairiausi krituliai. Savaitei baigiantis orai bus šilti, tačiau jais mėgautis neleis lietus ir gūsingas vėjas.

E. Gentvilas: G. Steponavičius prisiėmė tinkamą atsakomybę (19)

Liberalų frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas sako, jog kaip specialusis liudytojas teisėsaugos apklaustas Gintaras Steponavičius prisiėmė pakankamą atsakomybę sustabdydamas narystę partijoje.

Perspėjama dėl stipraus vėjo (7)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas perspėja gyventojus dėl ketvirtadienio naktį ir dieną pakilsiančio vėjo.

Dėl į socialdemokratų frakciją įsiliejusių „darbiečių“ spręs nauja vadovybė (19)

Sprendimai dėl Seimo rinkimus vienmandatėse apygardose laimėjusių dviejų „darbiečių“ Valentino Bukausko ir Petras Čimbaro, kurie prisijungė prie socialdemokratų frakcijos Seime, bus priimami po šį savaitgalį vyksiančių partijos pirmininko rinkimų, sako laikinasis Darbo partijos vadovas Vytautas Gapšys.

Pensijas siūloma kompensuoti anksčiau (5)

Siūloma 2017 metų pirmojo ketvirčio paskutinį mėnesį senatvės pensijų ir valstybinių pensijų gavėjams išmokėti ne 33 proc., kaip šiuo metu numatyta, o 67 procentus pensijos kompensuojamosios sumos.