Pirmadienį Lietuvoje bus paminėta Tarptautinė

 (2)
Pirmadienį Lietuvoje bus paminėta Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena.
Jungtinės Tautos (JT) birželio 26-tąją yra paskelbusios tarptautine kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena.

Lietuva per savo nepriklausomybės dešimtmetį, padedama JT Tarptautinės narkotikų kontrolės paramos, Europos Sąjungos PHARE programos, Europos Tarybos Pompidou grupės, Skandinavijos šalių, suformavo šalies narkotikų politiką, tapo visų JT konvencijų dėl narkotikų kontrolės nare.

Taip pat Lietuva priėmė narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos įstatymus, sukūrė narkotikų kontrolės struktūras, 1999 metais patvirtino Nacionalinę narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programą iki 2003 metų.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje nuo 1991 iki 1999 metų sergančiųjų narkomanija skaičius 100 tūkst. gyventojų padidėjo 6 kartus (nuo 15,3 iki 83,3).

Iš viso 1999 metų pabaigoje sveikatos priežiūros įstaigose buvo užregistruoti 3082 narkomanai.

Anot ministerijos, visi šie asmenys yra jauni, tik 27 proc. registruotų asmenų yra vyresni nei 35 metų. 80,9 proc. yra vyrai, 19,1 - moterys.

Daugiausia jų vartoja aguonų preparatus, kiti - amfetaminus, kanapių preparatus, haliucinogenus, lakiąsias, psichotropines medžiagas.

Dažniausiai narkotikai vartojami injekcijomis ir tai sukelia pavojų AIDS, virusiniams hepatitams plisti.

Iš 201 išaiškintų asmenų, infekuotų ŽIV, apie 50 proc. yra narkomanai.

Daugiausia narkomanijos atvejų - 94 proc. - užregistruoti miestuose, 4 proc. - kaimuose.

Nusikaltimų, susijusių su narkotikais, nuo 1990 (76) iki 1999 metų (701) skaičius išaugo 9 kartus.

Į nusikaltimus vis dažniau įtraukiami niekur nedirbantys ir nesimokantys asmenys, paaugliai. 1999 metais paaugliai įvykdė 19 nusikaltimų, susijusių su narkotikais, 27 nepilnamečiai padarė administracinių teisės pažeidimų, būdami apsvaigę nuo narkotinių medžiagų.

Už administracinius teisės pažeidimus, susijusius su narkotinėmis medžiagomis, 1999 metais baudžiamojon atsakomybėn patraukti 4503 asmenys.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Naujoji tvarka atsijojo tikruosius vargšus (18)

Sugriežtinus tvarką gauti socialinį būstą, jo laukiančiųjų eilė Panevėžyje sutrumpėjo daugiau kaip tris kartus. Tad sulaukti stogo virš galvos, kad ir valdiško, dabar galima tikėtis daug greičiau.

Į Vilnių atvežtas T. Matulionio sarkofagas (24)

Šeštadienio vakarą Vilniaus arkikatedroje iškilmingai sutiktos Teofiliaus Matulionio, kurį rengiamasi skelbti palaimintuoju, relikvijos – sarkofagas su jo palaikais.

Biudžetininkų kantrybė senka: sako, kad pravalgome valstybės pinigus, o mes nesuduriame galo su galu (371)

Vyriausybė neskuba apsispręsti, ar pridėti pusantro euro prie bazinio dydžio, nuo kurio priklauso biudžetinių įstaigų darbuotojų ir valstybės tarnautojų atlyginimai. Biudžetininkai pyksta: jeigu jie ir toliau bus ignoruojami, iš kitų šalių teks kviestis ne tik statybininkus, bet ir tarnautojus.

Kaune į diakonus pirmą kartą įšventinti penki vedę vyrai (43)

Šeštadienį Kauno Šventųjų apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, susirinkus gausiai tikinčiųjų miniai, penki vedę įvairių profesijų vyrai įšventinti diakonais.

Pasaulį sudrebinęs desertas – jau Lietuvoje: už porciją ledų moka 4 eurus ir dar stovi eilėse (452)

Nors mūsų pokalbio metu Laurynas Rimavičius naujai įkurtoje ledų kavinėje dirbo tik antrą dieną, jo veidą jau puošė plati šypsena – Palangoje pristatęs naujovę jis kaipmat susilaukė stulbinančio poilsiautojų dėmesio.