Piliečio byloje prieš Lietuvą renkami faktai

Į Lietuvą atvykusi Europos žmogaus teisių teismo delegacija ketvirtadienį susitiko su buvusiu kaliniu Juozu Valašinu, kuris apskundė Lietuvos valstybę dėl kalinimo sąlygų ir Pravieniškių kolonijos administracijos įsikišimo į jo susirašinėjimą su teismu Strasbūre.
Abi skundo dalis Europos žmogaus teisių teismas yra paskelbęs priimtinomis nagrinėti.

26 metų J. Valašino, jo advokato, Europos žmogaus teismo teisėjų Prano Kūrio ir Loukis Loucaides bei Lietuvos teisingumo viceministro Gintaro Švedo susitikimas įvyko Lietuvos Aukščiausiojo Teismo patalpose Vilniuje ir truko apie tris valandas.

Tai pirmas atvejis, kai Europos žmogaus teisių teismo teisėjai atvyko į Lietuvą vietoje įsitikinti piliečio skundo pagrįstumu.

"Manau, kad tai nėra galutinė stadija, ir man pavyks įrodyti, nes aš turiu faktų, kurie iš tiesų buvo, jie neišgalvoti", po susitikimo žurnalistams sakė J. Valašinas.

Jis susitikimo plačiau nekomentavo, tik pridūrė manąs, kad vieno skundo pagrįstumu teisėjus jis jau įtikino.

"Tikiuosi teisingumo - kad būtų apgintos kiekvieno žmogaus teisės. Man pinigų nereikia. Man užtenka, kad būtų pripažinta, kad buvo pažeistos mano teisės", sakė J. Valašinas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Pratybų metu nuo pirotechnikos nestipriai nukentėjo karys (2)

Pasibaigus žvalgų pratyboms ketvirtadienio naktį nuo pirotechnikos užtaiso lengvai nukentėjo profesinės karo tarnybos karys, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Socdemai ištiesė ranką R. Karbauskiui (260)

Seimo rinkimus pralaimėję socialdemokratai nekelia tiek sąlygų, kiek konservatoriai: partijos prezidiumas penktadienį nusprendė pradėti derybas su Seimo rinkimus laimėjusia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Partijos tarybos pritarimo reikės, jei derybos bus rezultatyvios.

„The Independent“: Rusija užimtų Baltijos šalis per 36 valandas (831)

Galimo konflikto su NATO atveju Rusijai reikėtų 36 valandų Estijai, Latvijai ir Lietuvai užimti, o ne 60, kaip manyta anksčiau. Tai sakoma su JAV armija susijusios korporacijos „Rand" pranešime, kurio ištraukas skelbia „The Independent“.

Rukloje akmenimis apmėtyti paaugliai iš Sirijos papildyta 17.13 (283)

Penktadienį, apie 14.45 val., policija gavo pranešimą, kad Jonavos r. Rukloje, Karaliaus Mindaug g. iš mokyklos grįžtančius du keturiolikos metų Sirijos piliečius iškoneveikė, apstumdė ir apmėtė akmenimis du vietiniai jaunuoliai.

Rinkimų naktį dirbusio apygardos komisijos pirmininko kraujyje – 1,76 promilės alkoholio (10)

Vidutinis girtumas – toks teismo medicinos ekspertų verdiktas penktadienį paskelbtas rinkimų naktį tikrą spektaklį surengusiam Vidmantui Pilviniui, vadovavusiam rinkimų į Seimą procesui Lazdijų ir Druskininkų savivaldybėse.