Piketas - prieš Ignalinos AE uždarymą

 (3)
Lietuva su savo elektros energija gali konkuruoti Europos rinkoje, todėl nereikia skubėti uždaryti Ignalinos atominės elektrinės (IAE), teigia Liaudies sąjungos "Už teisingą Lietuvą" pirmininkas Julius Veselka.
Antradienį šios neįtakingos sąjungos atstovai prie Seimo rūmų surengė piketą "Prieš Ignalinos AE uždarymą", kuriame dalyvavo 10 žmonių. Tokio dydžio piketui savivaldybės leidimas nereikalingas.

Kaip žurnalistams sakė J. Veselka, pagrindinis piketo reikalavimas - kad nebūtų uždaryta Ignalinos AE bei nebūtų priimtas skubaus uždarymo AE įstatymas.

"Uždarydami Ignalinos AE, mes prarandame galimybes eksportuoti savo elektros energiją, prarandame galimybes ją atpiginti, teks ją branginti. Visa tai susideda į savikainą, daro visą Lietuvos pramonę, žemės ūkio produkciją mažiau konkurentabilią", sakė ekonomistas J. Veselka.

Anot J. Veselkos, ekspertų skaičiavimais, Ignalinos AE elektroenergijos savikaina yra 2,5-4 kartus pigesnė nei bet kurios Vakarų Europos atominėje elektrinėje.

"Todėl mes esame konkurentabilūs Europos rinkoje savo elektra, tik reikia nutiesti tiltą (į Vakarus) ir aiškiai priimti strategiją, kad mūsų elektrinė dirbs, kol leis resursai ir jos saugumas. Tada atsiras suinteresuoti asmenys tiesti tiltą, atsiras investuotojai, tuomet mes galėsime už šią produkciją papildomai gauti pinigų, patys jų sukaupti elektrinės uždarymui ir viduje atpiginti elektros energiją", sakė J. Veselka.

J. Veselka įsitikinęs, jog rekonstruotas Ignalinos AE pirmasis blokas galėtų veikti dar 15 metų, o antrasis - dar ilgiau.

Susirinkusieji prie Seimo rūmų protesto dalyviai degino juodu kaspinu apjuostą žvakę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (1)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (122)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (33)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

R. Karbauskis socdemams ir konservatoriams davė laiko iki penktadienio (119)

Valdančiąją koaliciją formuojanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) tikisi iki penktadienio išgirsti konservatorių ir socialdemokratų atsakymus, ar jie pasirengę derėtis dėl valdančiosios koalicijos formavimo.

Ką turite žinoti apie B. Ropę (606)

Menkai kam težinomame Degutėlių kaime gimęs, 9 vaikų šeimoje augęs, vos po 8 klasių vidurinę palikęs ir į technikumą mokytis išėjęs jaunuolis, matyt, tikrai nesvarstė, kad vieną dieną galėtų užimti vieną garbingiausių – Lietuvos premjero postą.