Pernai Užsienio politikos koordinavimo taryba posėdžiavo tik kartą

Prezidento Valdo Adamkaus vadovaujama Užsienio politikos koordinavimo taryba praėjusiais metais posėdžiavo tik vieną kartą.
Tokius duomenis pateikė prezidento spaudos tarnyba, apžvelgdama V. Adamkaus dvejų metų darbą. 1998 metais tarybos nariai posėdžiavo tris kartus.

Prezidento dekretu sudarytoje taryboje yra Seimo pirmininkas, premjeras, užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrai, Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovas.

Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis BNS korespondentui sakė nemanąs, kad sumažėjęs posėdžių skaičius rodo mažėjantį šalies vadovo aktyvumą užsienio politikoje.

"Sunku vertinti, imant tik kiekybinį rodiklį. Prezidentas tikrai nėra abejingas užsienio politikos ir jos koordinavimo reikalams. Kai kada tokie pasitarimai yra šiek tiek kitokio, neformalizuoto pobūdžio, palyginti su kiek oficialiais tarybos posėdžiais", sakė V. Landsbergis.

Tačiau jis pažymėjo, kad jam "kartais atrodo", jog tokie posėdžiai galėtų būti sukviesti, nes pasitarimai ir pozicijų derinimai reikalingi.

Prezidento patarėjo pavaduotojas Egidijus Meilūnas BNS korespondentui sakė, kad reguliariai vyksta pasitarimai specifiniais užsienio politikos klausimais, taip pat susitikimai su UR ministru, ambasadoriais.

Kaip vieną paskutiniųjų tokių pasitarimų E. Meilūnas paminėjo sausį vykusį posėdį dėl užsitęsusių Lietuvos narystės derybų su Pasaulio prekybos organizacija.

Pirmadienį V. Adamkus susitiks su Seimo Užsienio reikalų komiteto nariais ir aptars šalies integraciją į Europos Sąjungą ir NATO, santykius su kaimyninėmis valstybėmis.

"Užsienio politikos koordinavimo tarybos tikslas - nustatyti pagrindines kryptis, o specifiniais klausimais rengiami atskiri pasitarimai, pasikviečiant atitinkamus ekspertus", pabrėžė E. Meilūnas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mirė asmeninis V. Adamkaus gydytojas R. Nargėla

Rugsėjo 30 dieną, eidamas 75-uosius metus, netikėtai mirė žymus Lietuvos pulmonologas, asmeninis prezidento Valdo Adamkaus gydytojas Remigijus Valdemaras Nargėla.

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos? (5)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (114)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (32)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (8)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.