Pergalės dienos minėjime - incidentas

 (10)
Prieš oficialią Pergalės dienai skirtą ceremoniją, kurioje dalyvavo Raudonojoje armijoje kovoję Antrojo pasaulinio karo veteranai, septyni Vilniaus Čečėnijos nepriklausomybės gynimo komiteto nariai prie Antakalnio kapinių surengė piketą prieš Rusijos kariuomenės veiksmus Čečėnijoje.
Kaip pranešė Tarptautinės parlamentarų grupės Čečėnijos problemoms generalinis sekretorius Algirdas Endriukaitis, į kapines ėję rusakalbiai veteranai "užpuolė su grasinimais piketuotojus, sudraskė Čečėnijos vėliavą ir plakatą, apstumdė piketavusias moteris".

"Čia buvę policininkai Romas Savčiuk ir Robertas Siniavskij stojo veteranų pusėn, priekaštavo piketuotojams, pradėjo politikuoti, užtariant Rusiją, bandė piketuotojus nustumti ir po to pasišalino, užuot apgynę teisėtą piketuotojų nuomonės išreiškimą", teigiama pranešime.

Kapinėse budėję policininkai BNS korespondentui sakė palydėję piketuotojus iš minios, kad jų neužpultų.

Piketuotojai parašė pareiškimą Vidaus reikalų ministrui bei kreipėsi į Seimo parlamentinių ryšių su Čečėnijos Respublika Ičkerija grupę.

Padėti gėlių ant karių kapų antradienio rytą buvo susirinkę apie 3 tūkst. Sovietų sąjungos pusėje kovojusių veteranų bei jų giminių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (129)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (35)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (33)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (62)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (898)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.