Rinkos analizės ir tyrimų grupės RAIT praėjusių metų gruodžio 2-5 dienomis atlikta reprezentatyvi 16-74 metų šalies gyventojų apklausa rodo, kad kas trečias Lietuvos pilietis mano gyvenimą per metus pagerėjus, rašo “Lietuvos žinios”. Paklausti, ar per 2004 m. jų gyvenimas pagerėjo, 34,8 proc. tyrimo dalyvių į klausimą atsakė teigiamai.
Žmonės, verslininkai
© Corbis/Scanpix
Net 65 proc. respondentų neigė jų gyvenimą pagerėjus. Apklausos dalyviai, nurodę, kad jų gyvenimas 2004 metais pagerėjo, tikina, kad prie to labiausiai prisidėjo jie patys ar šeima, ir nelinkę nuopelnų priskirti valdžiai.

Apklausos dalyviai, nurodę, kad jų gyvenimas 2004 metais pagerėjo, mano, kad prie to labiausiai prisidėjo jie patys. Taip mano 44,2 proc. respondentų. Dar 37 proc. apklausos dalyvių atsakė, jog tai, kad gyvenimas pagerėjo, yra šeimos nuopelnas.

19 proc. nurodė, kad jų gyvenimas tapo geresnis darbdavio dėka, 12,2 proc. nuopelnus dėl to priskiria socialinės rūpybos įstaigoms. 7,3 proc. respondentų mano, jog gyvenimo pagerėjimas susijęs su valdžios veiksmais.

Kad gyvenimas tapo geresnis, dažniausiai nurodė jaunimas nuo 16 iki 29 metų. Taip teigė daugiau nei pusė šių respondentų: 52,3 proc. 16-19 metų apklaustųjų bei 53 proc. 20-29 metų tyrimo dalyvių.

Mažiausiai atsakiusiųjų, jog jų gyvenimas tapo geresnis, yra tarp vyresnių nei 50 metų apklausos dalyvių. Iš 50-59 metų apklaustųjų net 77,4 proc. nurodė, kad jų gyvenimas liko koks buvęs.

Gyvenimo pagerėjimu dažniausiai džiaugėsi turintys aukštąjį išsilavinimą, dirbantys ir miestuose gyvenantys Lietuvos gyventojai. 37,9 proc. dirbančių tyrimo dalyvių pripažino gyvenimą pagerėjus, 61,9 proc. jų teigė, kad nepagerėjo. Iš nedirbančių apklausos dalyvių 32,1 nurodė, kad jų gyvenimas pagerėjo, 67,8 proc. tai neigė.

Kuo didesnės vienam šeimos nariui tenkančios mėnesio pajamos, tuo daugiau respondentų nurodė, jog gyvena geriau. Geriau gyvenantys nurodė 52,5 proc. apklaustųjų, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam šeimos nariui siekia 601-1000 litų bei 67,7 proc. - kurių pajamos yra didesnės nei tūkstantis litų vienam šeimos nariui.

Net 78,5 proc. apklaustųjų, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra mažiau nei 200 litų, tvirtino, kad jų gyvenimas nepagerėjo (gyvenimą pagerėjus nurodė 21,5 proc. šios gyventojų grupės atstovų).

Gyvenimą nepagerėjus laiko ir 66,1 proc. apklaustųjų, uždirbančių 200-400 litų vienam šeimos nariui (pagerėjus nurodė 33,6 proc.) bei 66,2 proc.uždirbančių 401-600 litų (pagerėjus -33,6 proc).

Gyvenimo gerėjimo pokyčius vyrai ir moterys vertino panašiai. Gyvenimą pagerėjus nurodė 36,5 proc. apklaustų vyrų ir 33,2 proc. moterų, nepagerėjus - 63,1 proc. vyrų ir 66,6 proc. moterų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atpildo valanda artėja: tirs, kiek Lietuvoje pabrango mobilusis ryšys (18)

Mobilusis ryšys tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos šalyse turi kainuoti tiek pat –...

Koalicijai braškant per siūles – neskelbtas Seimo vadovo ir V. Landsbergio susitikimas (223)

Trečiadienio ryte pas Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį apsilankė Tėvynės sąjungos –...

Girtas vairavęs „Oro navigacijos“ skrydžių valdymo viršininkas tikisi įspūdingos išeitinės (126)

Visiškai girtas prie vairo pagautas valstybės valdomos įmonės „ Oro navigacija “ Vilniaus...

A. Milašius. Naujas pavojus Lietuvai – gali atsirasti vidurinioji klasė (160)

Politikams baigiant žiemos politinį sezoną nuskambėjo bent pora įdomių naujienų, kurios nulems...

Ukrainos gynybos ministras pranešė apie pasirengimą galimam Rusijos įsiveržimui (18)

Ukrainos gynybos ministras Stepanas Poltorakas pranešė, kad šalies ginkluotųjų pajėgų...

S. Skvernelis: tikrai bus siūlymas pasitraukti iš koalicijos prabilo apie padarytas klaidas (269)

Premjeras Saulius Skvernelis teigė esąs tikras, kad iš socialdemokratų nuskambės siūlymas...

Vilniuje porą metų stovi nenaudojamas automobilis: ką daryti? (16)

Vilniuje, prie Narduvos g. 24 individualaus namo sklypo ribos jau porą metų stovi apleistas ir...

Gavę sąskaitas pakraupę gyventojai apgulė savivaldybę (242)

Kėdainių rajono savivaldybėje – tikras chaosas. Šį kartą savivaldybės administracija ir jos...

Palangoje ieškojo suknelės vestuvių šventei: norėjosi apsisukti ir grįžti atgal į Vilnių (12)

Palangoje yra nemažai drabužių parduotuvių su nemenku prekių asortimentu. Pasidarė įdomu, ar...