Per koncertą Vokietijoje mirė smuikininkas R.Katilius

 (4)
53-jų metų R. Katilius buvo Lietuvos muzikos akademijos profesorius, Nacionalinės premijos laureatas, apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino trečiojo laipsnio ordinu.

"Nepaprastai intensyvi R. Katiliaus koncertinė ir pedagoginė veikla, gastrolės užsienyje, įrašai, lietuvių kompozitorių kūrinių atlikimas ir redagavimas pelnė jam iškiliausio nūdienos lietuvių smuikininko vardą", sakoma R. Katiliaus nekrologe, kurį paskelbė Lietuvos nacionalinė filharmonija.

Muziko kelią R. Katilius pradėjo M. K. Čiurlionio gimnazijoje, vėliau studijas tęsė Lietuvos muzikos akademijoje bei Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje.

R. Katilius gastroliavo daugelyje Europos valstybių, taip pat JAV, Izraelyje, Meksikoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„The Independent“: Rusija užimtų Baltijos šalis per 36 valandas

Galimo konflikto su NATO atveju Rusijai reikėtų 36 valandų Estijai, Latvijai ir Lietuvai užimti, o ne 60, kaip manyta anksčiau. Tai sakoma su JAV armija susijusios korporacijos „Rand" pranešime, kurio ištraukas skelbia „The Independent“.

Rukloje akmenimis apmėtyti paaugliai iš Sirijos papildyta 17.00 (110)

Penktadienį, apie 14.45 val., policija gavo pranešimą, kad Jonavos r. Rukloje, Karaliaus Mindaug g. iš mokyklos grįžtančius du keturiolikos metų Sirijos piliečius iškoneveikė, apstumdė ir apmėtė akmenimis du vietiniai jaunuoliai.

Rinkimų naktį dirbusio apygardos komisijos pirmininko kraujyje – 1,76 promilės alkoholio (6)

Vidutinis girtumas – toks teismo medicinos ekspertų verdiktas penktadienį paskelbtas rinkimų naktį tikrą spektaklį surengusiam Vidmantui Pilviniui, vadovavusiam rinkimų į Seimą procesui Lazdijų ir Druskininkų savivaldybėse.

Leidinyje apie pilietinį pasipriešinimą Rusija atvirai įvardijama kaip potenciali agresorė (43)

Krašto apsaugos ministerija parengė ir penktadienį pristatė trečiąjį leidinį pilietinio pasipriešinimo tematika.

Prokuratūra: Šilutėje galėjo būti papirkta per 120 rinkėjų (11)

Penkiolika Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių penktadienį supažindinti su ikiteisminio tyrimo dėl galimo rinkėjų papirkimo Šilutės rinkimų apygardoje medžiaga.