Pensijos iš kompartijos veikėjų atimtos neteisėtai

Kol kas neaišku, kiek tokių asmenų prieš pusantrų metų tokių premijų neteko.

1998 metais Gedimino Vagnoriaus Vyriausybė nusprendė, jog nukentėjusių asmenų valstybinės pensijos neskiriamos visasąjunginės komunistų partijos pareigybes ėjusiems asmenims, LKP CK sekretoriai, LKP CK padalinių vadovai, įmonių ir organizacijų etatiniai partijos sekretoriai.

Konstitucinis Teismas ketvirtadienį nusprendė, jog tai prieštarauja Konstitucijos 5 ir 52 straipsniui, nes Vyriausybė savo nutarimu sureguliavo santykius, kurie pagal Konstitucijos 52 straipsnį turi būti reguliuojami įstatymu.

Dėl nukentėjusių asmenų valstybinių pensijų skyrimo į Konstitucinį Teismą buvo kreipęsi Vilniaus, Druskininkų, Panevėžio bei Klaipėdos teismai, negalėję išnagrinėti konkrečių pensininkų ieškinių.

Tačiau Konstitucinis Teismas nusprendė, kad Konstitucijai neprieštarauja nuostata dėl valstybinių pensijų mokėjimo nutraukimo asmenims, tarnavusiems "liaudies gynėjų" būriuose, baudžiamuosiuose būriuose ir kitose represinėse sovietų struktūrose.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Pensijų skyriaus duomenimis, įsigaliojus įstatymui, kuriame teigiama, jog valstybinė pensija negali būti mokama represinėse struktūrose dirbusiems asmenims, tokios pensijos mokėjimas nutrūko 1360 asmenims. Ministerijos skyrius neturėjo duomenų, kiek tokios pensijos neteko buvusieji kompartijos funkcionieriai.

Valstybinėmis pensijomis vadinamos I ir II laipsnio valstybinės pensijos, nukentėjusių asmenų, mokslininkų, karių ir pareigūnų pensijos, taip pat invalidams mokamos pašalpos pensijos, kurių dydis labai įvairus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Parlamentarai: K. Komskis kišasi į tyrimą (38)

Seimo vicepirmininkas „tvarkietis“ Kęstas Komskis, kreipęsis į prokurorus su prašymu perimti ikiteisminį tyrimą dėl jo brolio nušauto pasieniečių šuns, kišasi į tyrimą ir daro spaudimą teisėsaugai, mano BNS kalbinti parlamentarai.

L. Linkevičius: ne visos Lenkijos pozicijos yra konsoliduojančios (2)

Lietuva netaiko automatinio palaikymo visiems Lenkijos sprendimams, nes, žvelgiant iš Vilniaus perspektyvos, ne visos Varšuvos užimamos pozicijos prisideda prie vienybės palaikymo Europos Sąjungoje, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

VTEK rado šūsnį neatitikimų kandidatų į Seimą deklaracijose (4)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) iš pusantro tūkstančio patikrintų kandidatų į Seimą deklaracijų rado apie 600 neatitikimų tarp to, kokius duomenis apie privačius interesus jie pateikė šiai institucijai ir Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

K. Komskis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl įvykio su VSAT tarnybiniu šunimi (309)

Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas perimti Pagėgių savivaldybėje įvykusio nelaimingo įvykio tyrimą, kurio metu žuvo VSAT tarnybinis šuo.

Atsidūręs galingiausio Lenkijos žmogaus taikiklyje, slapstytis neketina: žinau, kad po šito interviu jis pasius (87)

Iš pirmo žvilgsnio Lenkijos Konstitucinio Tribunolo pirmininkas Andrzejus Rzeplinskis atrodo ramut ramutėlis. Tačiau taip pasakytų tik su Lenkijos vidaus problemomis nesusipažinęs stebėtojas. Iš tiesų A. Rzeplinskis atsidūrė šiuo metu galingiausio Lenkijos žmogaus – Jaroslawo Kaczynskio – taikiklyje, nes nepakluso jo valiai.