Pensijas Vyriausybė siūlo atstatyti, o sumažintas teisėjų algas - palikti

 (90)
Pensijas Vyriausybė siūlo atstatyti, o sumažintas teisėjų algas - palikti
Andrius Kubilius su bendraminčiais ruošiasi žygiui "Suk į dešinę"
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Pensininkai gali tikėtis, kad Seimas rudens sesijos metu svarstys dėl sumažintų pensijų atstatymo, o štai teisėjų sumažintų algų galiojimą planuojama pratęsti, rodo Vyriausybės siūlomi įstatymų projektai.

Vyriausybė šių metų Seimo rudens sesijai teikia 276 įstatymų projektus (83 pagrindinius įstatymų projektus ir 193 lydimuosius teisės aktų projektus). Pagrindiniai Vyriausybės teikiami projektai skirstomi į šešias sritis - 2012 metų biudžeto tvirtinimas, sumažintų pensijų atstatymas, sumažintų valstybės politikų, pareigūnų, teisėjų algų galiojimo pratęsimas, valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka, energetika ir teritorijų planavimas.

Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

Taip pat Vyriausybė Seimui siūlys pratęsti laikinai sumažintų valstybės politikų ir valstybės pareigūnų, Konstitucinio Teismo teisėjų atlyginimų ir bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjų pareiginės algos dydžių galiojimo laiką.

Rudens sesijoje vienas svarbiausių klausimų bus 2012 metų valstybės biudžeto, savivaldybių, "Sodros", Privalomojo sveikatos draudimo fondo 2012 metų biudžetų svarstymas ir tvirtinimas. Seimą taip pat pasieks Valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka ir su ja susiję teisės aktų projektai.

Energetika ir toliau išlieka viena prioritetinių sričių, teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Vyriausybė Seimui siūlys elektros energetikos įstatymo pakeitimo projektus, infrastruktūrų reguliavimo tarnybos įstatymo bei kitus projektus.

Siekiant gerinti verslo sąlygas bus siūloma iš esmės supaprastinti teritorijų planavimo procesą ir valdymą sumažinant poreikį rengti detaliuosius planus.

ELTA
 
90
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Gynybos ekspertas: sankcijos – kiekvienam Rusijos piliečiui (29)

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 09:28
Gynybos ekspertas Aleksandras Matonis sako, kad NATO tradicinės ir stipriausios sąjungininkės mato grėsmes iš Rusijos pusės, tačiau, jo nuomone, tarptautinė bendruomenė sankcijas taiko vangiai.

Iš Sibiro grįžo sukrėsti: to niekur pasaulyje nebepamatysi (64)

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 09:15
Penktadienį ryte Vilniaus geležinkelio stotyje sutikti iš Rusijos glūdumoje esančio Krasnojarsko krašto grįžę ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai sunkiai tramdė ašaras. Jie pamatė tai, apie ką iki tol skaitė tik istorijos vadovėliuose.

Kritika R. Cytackai: ji nė iš tolo neturėjo būti prileista prie valstybinių pareigų (54)

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 08:46
Visų mūsų šalies lenkų vardu kalbanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) tarnauja didžiųjų partijų interesams, o šios, nors viešai kritikuoja Valdemaro Tomaševskio organizacijos veiksmus, naudojasi ja realioms problemoms pridengti. Tuo įsitikinęs buvęs parlamentaras ir lenkų sąjungos vadovas Ryšardas Maceikianecas.

V. Putino diena: ar taip gali būti kaip dekonstruoti mitą (244)

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 05:30
Jis vienišas, sudievintas ir nesuprastas, prislėgtas dėmesio ir atsakomybės naštos, paskendęs prabangoje, bet praradęs sugebėjimą šypsotis. Iškilęs virš savo aplinkos ir atkirstas nuo žmogiškos šilumos ir išgyvenimų. Žmogus, kuris sutiko save paaukoti valstybei.

Įsilinksminimas paplūdimiuose gali užtraukti bausmę (10)

2014 liepos mėn. 31 d. 22:28
Klaipėdos paplūdimiai
M.Milinio nuotr.
Sveikatos apsaugos ministerija įspėja gyventojus apie kylančius pavojus ir atsakomybę vartojant alkoholinius gėrimus bei kitas psichotropines medžiagas paplūdimiuose bei primena, kad tai yra baudžiama.