Pensijas Vyriausybė siūlo atstatyti, o sumažintas teisėjų algas - palikti

 (90)
Pensininkai gali tikėtis, kad Seimas rudens sesijos metu svarstys dėl sumažintų pensijų atstatymo, o štai teisėjų sumažintų algų galiojimą planuojama pratęsti, rodo Vyriausybės siūlomi įstatymų projektai.
Pensijas Vyriausybė siūlo atstatyti, o sumažintas teisėjų algas - palikti
Andrius Kubilius su bendraminčiais ruošiasi žygiui "Suk į dešinę"
Foto: DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Vyriausybė šių metų Seimo rudens sesijai teikia 276 įstatymų projektus (83 pagrindinius įstatymų projektus ir 193 lydimuosius teisės aktų projektus). Pagrindiniai Vyriausybės teikiami projektai skirstomi į šešias sritis - 2012 metų biudžeto tvirtinimas, sumažintų pensijų atstatymas, sumažintų valstybės politikų, pareigūnų, teisėjų algų galiojimo pratęsimas, valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka, energetika ir teritorijų planavimas.

Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

Taip pat Vyriausybė Seimui siūlys pratęsti laikinai sumažintų valstybės politikų ir valstybės pareigūnų, Konstitucinio Teismo teisėjų atlyginimų ir bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjų pareiginės algos dydžių galiojimo laiką.

Rudens sesijoje vienas svarbiausių klausimų bus 2012 metų valstybės biudžeto, savivaldybių, "Sodros", Privalomojo sveikatos draudimo fondo 2012 metų biudžetų svarstymas ir tvirtinimas. Seimą taip pat pasieks Valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka ir su ja susiję teisės aktų projektai.

Energetika ir toliau išlieka viena prioritetinių sričių, teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Vyriausybė Seimui siūlys elektros energetikos įstatymo pakeitimo projektus, infrastruktūrų reguliavimo tarnybos įstatymo bei kitus projektus.

Siekiant gerinti verslo sąlygas bus siūloma iš esmės supaprastinti teritorijų planavimo procesą ir valdymą sumažinant poreikį rengti detaliuosius planus.

ELTA
Registruoti (0) Anonimiški (90)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Alytuje rinkimus laimėjęs judėjimas dirbs koalicijoje su keturiais kitų partijų nariais

Alytuje rinkimus laimėjęs visuomeninis rinkimų komitetas „Alytaus piliečiai“ taryboje valdančiojoje daugumoje dirbs su keturiais kitų partijų atstovais, ketvirtadienį pranešė komitetas.

Pradeda siųsti šaukimus rezervo kariams: kas juos gaus kas gresia neatvykus (114)

Lietuvos kariuomenė ketvirtadienį pradeda siųsti šaukimus rezervo kariams į vienos dienos mobilizacines pratybas, per kurias tikrinama, kaip veikia mobilizacinė sistema.

Rusija dėl Baltijos valstybių šantažuoja NATO (627)

Rusija, gindama įvykdytą Krymo aneksiją, grasina panaudoti „branduolinę jėgą“ ir perspėja, kad tokios pačios sąlygos, paskatinusios Maskvą pradėti karinius veiksmus Ukrainoje, egzistuoja ir NATO priklausančiose Baltijos valstybėse, skelbia „The Independent“.

Orai: po sniego sugrįš šiluma (7)

Artėjant šventiniam savaitgaliui skendėsime debesyse. Naktimis slapčia kris sniegas, o dienomis baloms išdžiūti neleis lietus. Savaitgalio naktys bus vėsios, pūs žvarbus vėjas. Debesys ir toliau sėkmingai slėps saulę.

Aiškėja, kas valdys Kauną (58)

Kauno miesto taryba, išrinkta 2011 metais, baigia darbą. Ketvirtadienį politikai susirinko į paskutinį šios kadencijos tarybos posėdį. Naujoje taryboje bus ir dabartinių narių, tačiau valdančioji dauguma bus jau kita. Panašu, kad po ilgos pertraukos – be konservatorių.