Pensijas Vyriausybė siūlo atstatyti, o sumažintas teisėjų algas - palikti

 (90)
Pensininkai gali tikėtis, kad Seimas rudens sesijos metu svarstys dėl sumažintų pensijų atstatymo, o štai teisėjų sumažintų algų galiojimą planuojama pratęsti, rodo Vyriausybės siūlomi įstatymų projektai.
Pensijas Vyriausybė siūlo atstatyti, o sumažintas teisėjų algas - palikti
Andrius Kubilius su bendraminčiais ruošiasi žygiui "Suk į dešinę"
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Vyriausybė šių metų Seimo rudens sesijai teikia 276 įstatymų projektus (83 pagrindinius įstatymų projektus ir 193 lydimuosius teisės aktų projektus). Pagrindiniai Vyriausybės teikiami projektai skirstomi į šešias sritis - 2012 metų biudžeto tvirtinimas, sumažintų pensijų atstatymas, sumažintų valstybės politikų, pareigūnų, teisėjų algų galiojimo pratęsimas, valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka, energetika ir teritorijų planavimas.

Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

Taip pat Vyriausybė Seimui siūlys pratęsti laikinai sumažintų valstybės politikų ir valstybės pareigūnų, Konstitucinio Teismo teisėjų atlyginimų ir bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjų pareiginės algos dydžių galiojimo laiką.

Rudens sesijoje vienas svarbiausių klausimų bus 2012 metų valstybės biudžeto, savivaldybių, "Sodros", Privalomojo sveikatos draudimo fondo 2012 metų biudžetų svarstymas ir tvirtinimas. Seimą taip pat pasieks Valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka ir su ja susiję teisės aktų projektai.

Energetika ir toliau išlieka viena prioritetinių sričių, teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Vyriausybė Seimui siūlys elektros energetikos įstatymo pakeitimo projektus, infrastruktūrų reguliavimo tarnybos įstatymo bei kitus projektus.

Siekiant gerinti verslo sąlygas bus siūloma iš esmės supaprastinti teritorijų planavimo procesą ir valdymą sumažinant poreikį rengti detaliuosius planus.

ELTA
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Seimo pirmininkė Niujorke: parlamentai neturi likti nuošalyje, kai žūsta žmonės

Pasaulio demokratinės valstybės ir jų parlamentai turi imtis atsakomybės siekdami užtikrinti taiką ir nelikti nuošalyje įvykių, kai žūsta žmonės, diskusijoje Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke sakė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Ruošiamas naujas ginklas: ar jis padės, jei mūšiai persikels į Vilniaus gatves? (505)

Prie viešbučio „Crown Plaza Vilnius“ trečiadienį įvairavo pėstininkų kovos mašina „Boxer“. Lietuva šiuo metu kaip tik svarsto apie tokios šarvuotos kovos technikos įsigijimą.

Alytiškė: žadu Lietuvos žmonėms parodyti, kas yra pabėgėliai (212)

Dažnam lietuviui nepatinka tai, kad kitų metų sausį į Lietuvą atvyks apie tris šimtus pabėgėlių iš Eritrėjos ir Sirijos. O štai 26 metų alytiškė Marija Fedotovaitė išsiruošė į Graikijos Lesbo salą dirbti savanore ir padėti čia nuolatos plūstantiems pabėgėliams iš įvairių šalių.

A. Navickas su TS-LKD dalyvaus Seimo rinkimuose (63)

Į Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partiją grįžęs filosofijos daktaras, dienraščio Bernardinai.lt redaktorius Andrius Navickas patvirtino dalyvausiąs artėjančiuose Seimo rinkimuose, kurie vyks kitų metų rudenį.

Konservatorių A. Dumčiaus ir K. Masiulio elgesys - etikos sargų akiratyje (22)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) etikos sargai ims svarstyti straipsniu apie Adolfą Hitlerį socialiniame tinkle pasidalijusio parlamentaro Arimanto Dumčiaus elgesį, trečiadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.