Pensijas Vyriausybė siūlo atstatyti, o sumažintas teisėjų algas - palikti

 (90)
Pensininkai gali tikėtis, kad Seimas rudens sesijos metu svarstys dėl sumažintų pensijų atstatymo, o štai teisėjų sumažintų algų galiojimą planuojama pratęsti, rodo Vyriausybės siūlomi įstatymų projektai.
Pensijas Vyriausybė siūlo atstatyti, o sumažintas teisėjų algas - palikti
Andrius Kubilius su bendraminčiais ruošiasi žygiui "Suk į dešinę"
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Vyriausybė šių metų Seimo rudens sesijai teikia 276 įstatymų projektus (83 pagrindinius įstatymų projektus ir 193 lydimuosius teisės aktų projektus). Pagrindiniai Vyriausybės teikiami projektai skirstomi į šešias sritis - 2012 metų biudžeto tvirtinimas, sumažintų pensijų atstatymas, sumažintų valstybės politikų, pareigūnų, teisėjų algų galiojimo pratęsimas, valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka, energetika ir teritorijų planavimas.

Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

Taip pat Vyriausybė Seimui siūlys pratęsti laikinai sumažintų valstybės politikų ir valstybės pareigūnų, Konstitucinio Teismo teisėjų atlyginimų ir bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjų pareiginės algos dydžių galiojimo laiką.

Rudens sesijoje vienas svarbiausių klausimų bus 2012 metų valstybės biudžeto, savivaldybių, "Sodros", Privalomojo sveikatos draudimo fondo 2012 metų biudžetų svarstymas ir tvirtinimas. Seimą taip pat pasieks Valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka ir su ja susiję teisės aktų projektai.

Energetika ir toliau išlieka viena prioritetinių sričių, teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Vyriausybė Seimui siūlys elektros energetikos įstatymo pakeitimo projektus, infrastruktūrų reguliavimo tarnybos įstatymo bei kitus projektus.

Siekiant gerinti verslo sąlygas bus siūloma iš esmės supaprastinti teritorijų planavimo procesą ir valdymą sumažinant poreikį rengti detaliuosius planus.

ELTA
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Teismas spręs dėl liudytojų ir nukentėjusiųjų apklausų Sausio 13-osios byloje

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį Sausio 13-osios byloje planuoja tęsti pradėtą įrodymų tyrimą bei spręsti klausimą dėl nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausų.

Kruvinojo sausio byla: kas iš tiesų turėtų sulaukti teisėto atpildo? (2)

1991-ųjų sausio 13-osios bylos nagrinėjimas – ne tik didžiausias Lietuvos teismų istorijoje procesas. Šimtai nukentėjusiųjų, apie tūkstantį liudininkų, šešios dešimtys įtariamųjų tėra tik sausi, nors ir įspūdingi skaičiai, palyginus su emocijomis, kurios lydi šią bylą.

Savaitės orai: žiemos kaip nebūta (1)

Savaitės pradžioje lepins pavasariški orai: debesuotumas bus menkas, termometrai fiksuos malonią šilumą. Deja, bet ja pernelyg mėgautis neleis gūsingas vėjas. Nuo antradienio sugrįš debesys, daug kur palis. Savaitei baigiantis pavasarišką šilumą vėl išstums gaivesnių orų banga.

Korupcija: skirtumas tarp mūsų ir Danijos toks, kaip tarp Mozambiko ir mūsų (9)

Pagal kyšininkavimo rodiklius esame labiau panašūs į sovietinę valstybę, nes kyšininkavimo mastas Lietuvoje, lyginant su kitomis ES narėmis, yra didelė problema, sako „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas. Jo teigimu, „jei Danijoje, Vokietijoje beveik niekas nekyšininkauja, Lietuvoje tai kol kas daro kas penktas žmogus. Skaičiai keičiasi, jie mažėja, bet mažėja per lėtai.“

V. Sinkevičius: Seimo statuto nuostatos, saugančios V. Gapšį nuo apkaltos, prieštarauja Konstitucijai (34)

Darbo partijos ilgamečiam vadovui Viktorui Uspaskichui ir Seimo nariui Vytautui Gapšiui – Apeliacinio teismo dovana: abu išteisinti dėl didelės vertės mokesčių prievolių išvengimo. Po teismo sprendimo Seime pradėjo virti aistros dėl apkaltos V. Gapšiui. „Savaitės“ kalbintas autoritetingas teisininkas sako, kad Seimo statuto nuostatos, neleidžiančios pradėti apkaltos, prieštarauja Konstitucijai.