Patvirtinta "Mažeikių naftos" derybų strategija

 (4)
"Mes norime iškelti jiems kitokias sąlygas, kurių vykdymą kontroliuotume. Jos bus labai susietos su ilgalaikio naftos tiekimo garantijomis", trečiadienį BNS sakė ūkio ministras Valentinas Milaknis.

Ūkio ministerija šią savaitę patvirtino "Mažeikių naftos" pasiūlytą derybų su Rusijos naftos tiekėjais strategiją.

"Mes pranešėme, kas paskirsime deryboms savo įgaliotą žmogų. Artimiausiu metu jis turėtų būti patvirtintas Vyriausybės potvarkiu", teigė V. Milaknis.

Lietuvos Vyriausybė Rusijos naftos tiekėjams planuoja parduoti iki 10 proc. "Williams International" valdomos "Mažeikių naftos" akcijų.

Tačiau jei atsirastų du investuotojai, pasak V. Milaknio, dėl akcijų paketo dydžio galėtų būti svarstoma iš naujo. Kol kas nėra galutinio sprendimo, koks jis galėtų būti.

"Mažeikių nafta" dėl ilgalaikio bendradarbiavimo ir galimybės parduoti akcijas jau derasi su Rusijos naftos bendrovėmis "Jukos" ir "LUKoil".

Oficialiai nepatvirtintomis žiniomis, "Jukos" siekia gauti 12,5 proc. "Mažeikių naftos" akcijų ir vietą valdyboje. Koncernas per Būtingės terminalą kasmet eksportuotų 2,5 mln. tonų, o Mažeikių gamyklai patiektų 1,7 mln. tonų naftos.

"LUKoil", neoficialiais duomenimis, norėtų valdyti maždaug trečdalį "Mažeikių naftos" akcijų ir dalyvauti jos valdyme. Koncernas garantuotų 6 mln. tonų naftos tiekimą per metus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Nešvarūs žaidimai: už skambių pareiškimų – gudrus skyrybų planas (4)

Į viešumą kyla vis daugiau skandalingų spėjimų, kodėl galėjo subyrėti viena gražiausių Holivudo porų – Angelina Jolie ir Bradas Pittas. Anot biografo, skyrybas A. Jolie galėjo planuoti ilgą laiką, o viešai sutrypti B. Pittą – gudraus plano dalis.

Savaitgalio orai: dvi skirtingos dienos

Antrasis rudens mėnuo šį savaitgalį mums padovanos šiltus orus, tačiau poilsio dienos bus kontrastingos. Šeštadienį vėjas nurims, daug kur nušvis saulė. Sekmadienį per šalį keliaus lietaus debesys ir vėl bus vėjuota.

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (331)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius (11)

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (1180)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.