Patvinusios Minijos užlietame Kretingos rajono Kartenos miestelyje namuose pašarvotą numirėlį vakar artimiesiems teko išnešti apsiavus guminiais batais. Velionio troboje tyvuliavo 7 centimetrų gylio bala. Žmonių rūsiai apsemti beveik visoje Kartenoje. Arčiausiai upės esančiuose trijuose namuose vanduo apsėmė ir kambarius.
© ELTA
Iki kritinės ribos vakar dar buvo likę 12 centimetrų. Virš pylimo pakilusi Minija užlietų beveik visus dauboje esančius Kartenos namus.

Dar sudėtingesnė padėtis susidarė Klaipėdos rajone, Priekulės seniūnijoje. Apsemti patvinusios Minijos ir Veiviržos upių santakoje esantys Liaunų ir Šilininkų kaimai.

Liaunuose apsemtos visos 6 sodybos. Kai kuriuose namuose vanduo tyvuliuoja kambariuose. Šilininkuose vanduo jau apsėmė sodybų kiemus. Ties Priekule 100 metrų kelio ruože vanduo yra pakilęs beveik iki pusės metro.

Iš beviltiškos padėties vairuotojus gelbėja apsukrūs 15-18 metų priekuliškiai, už kelių litų mokestį išstumiantys automobilius iš vandens. Ilgaaulius batus avintys vaikinai pasikeisdami budi ir naktį.

Pylimai vos atlaiko

Minija, pasiekusi 8,17 metro lygį ir beveik metru viršijusi kritinę ribą, užvakar išsiliejo ir ties Lankupių kaimu Šilutės rajono pakraštyje.

"Šilutės polderių" bendrovės brigada vakar čia tikrino pylimų atsparumą ir ieškojo būdų, kaip nukreipti srovę į mažiau pažeidžiamas vietas. Gyventojų pievas gadina erozija.

Net penkios sodybos Lankupių kaime ir po vieną Grumblių bei Vytulių kaimuose Šilutės rajone taip pat atsidūrė vandenų apsuptyje. Saugų seniūnė pradėjo dalyti gyventojams ilgus guminius batus.

Šilutės rajone vanduo skandina 3,5 tūkstančio hektarų.

Nuo penktadienio prasidėjęs Minijos, Tenenio ir Nemuno potvynis Klaipėdos ir Šilutės rajonų sandūroje, Šilutės rajono teritorijoje ir Pagėgių savivaldybėje iš viso jau užliejo per 10 tūkstančių hektarų.

Didžiausią potvynio bangą patyrė Pagėgių savivaldybės Stoniškių seniūnija ir keli kaimai Pagėgių bei Lumpėnų seniūnijose.

Sugedo ir atsarginis siurblys

Iš 400 hektarų plotą užimančių laukų susikaupusį vandenį Šventosios vandens kėlimo stoties siurblys perpumpuoja į aukščiau esančią Šventosios upę.

Tačiau ketvirtadienį siurblys sugedo. Šventosios polderį prižiūrinčios bendrovės "Kretingos ūkininkas" darbuotojai bandė įjungti atsarginį siurblį, tačiau paaiškėjo, kad ir jis sugedęs.

Siurblį pavyko suremontuoti ir įjungti tik šeštadienį vėlai vakare. Vanduo laukuose nuslūgo, tačiau šventojiškių rūsiai liko apsemti.

Vanduo išgriovė sankasą

Šakių rajono Klangių kaimo ribose savaitgalį užsikišo Pieštvės upelio vagos pralaida.

Susikaupęs vanduo išplovė ir išgriovė 7 metrų aukščio, 30 metrų ilgio, 6 metrų pločio viršuje bei 15 metrų apačioje kelio sankasą, išvertė upelio šlaituose medžius, tilto tvorelę. Incidento metu žmonės nenukentėjo.

Draudimo bendrovės turi darbo

Pastarosiomis dienomis didesnį nei įprasta susidomėjimą turto draudimu nuo potvynio bei kitų stichinių nelaimių pajuto šalies draudimo bendrovės. Jų klientų, palyginti su praėjusių metų gruodžiu, padaugėjo maždaug 20-30 procentų.

Tarp "Lietuvos draudimo" klientų, kurie turtą draudžia nuo potvynio ir kitų stichinių nelaimių, bene aktyviausi - šilutiškiai. Labiausiai savo turtą stengiasi apsaugoti kaimo gyventojai.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (16)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Vilniaus oro uosto atidarymo laukė dėl įdomios priežasties – pomėgiu užkrėtė ir žmoną (8)

Petras Kaukėnas yra avionikos specialistas . 26 metų vaikinui tenka dažnai atsakinėti į...

Lietuje pabudusi „Karklė“ tęsia linksmybes vienam rytas baigėsi komisariate (17)

Šeštadienio rytą festivalininkai „ Karklėje “ prabudo nuo lietaus lašų barbenimo į...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (70)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Elitinėje vietoje – gėdingas vaizdas (117)

Išklypusios plytelės ir išlūžę latakai, daug metų neveikiantis apgriuvę fontanas. Taip jau ne...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (222)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Karščiausioje Žemės vietoje gyvybė rasta rūgštyje (2)

Siurrealistinių spalvų peizaže dominuoja ryškiai žalia ir geltona, burbuliuoja karštas vanduo,...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (84)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – kaklo penkto...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (20)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...