Kompetentingų naujos krašto vadovės patarėjų paiešką sunkina ir esą maži atlyginimai Prezidentūroje. Tačiau ši aplinkybė gąsdina ne visus - prezidentei talkins žurnalistė, neseniai sukūrusi apie ją dokumentinį filmą.
© A.Didžgalvio nuotr.

Vyriausieji prezidentės D.Grybauskaitės patarėjai kol kas negali įvardyti visų savo pagalbininkų. Vieni teigia laukiantys tikslaus funkcijų paskirstymo, todėl delsiantys apsispręsti dėl kadrų, kiti vis dar ieško tinkamų specialistų.

Akivaizdu, kad pirmoji iš visų padalinių bus sukomplektuota Spaudos tarnyba, vadovaujama prezidentės atstovo spaudai Lino Balsio. Joje turėtų dirbti penki darbuotojai. Iš buvusios tarnybos kvietimą pasilikti gavo Lina Gorbačiovienė, ilgametė prezidentūros fotografė Džoja Gunda Barysaitė ir operatorius Romas Kuprys. Neoficialiai teigiama, jog į pastarojo vietą pretendavo L.Balsio žmona operatorė Irmina Medeišytė, buvusi R.Kuprio sutuoktinė. Vakar paklaustas, ar prezidentūroje dirbs ir I.Medeišytė, L.Balsys tikino negalintis to pasakyti, kol "vyksta reforma ir struktūros keitimas".

Prezidentūros Spaudos tarnyboje darbuosis žurnalistė Daiva Ulbinaitė. Liepos 12-ąją per Lietuvos televiziją buvo parodytas jos sukurtas dokumentinis filmas apie prezidentę D.Grybauskaitę. D.Ulbinaitė yra dirbusi TV3, Lietuvos televizijoje, buvo tuomečio vidaus reikalų ministro Raimondo Šukio atstovė spaudai.

Nacionalinio saugumo grupėje, kurios vadovu tapo Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Markevičius, liko dirbti penkerius metus prezidentui Valdui Adamkui teisėsaugos klausimais patarinėjęs Ugnius Čižiūnas. "Pozicijos suderintos, prašymą parašiau", - vakar LŽ sakė jis. Tartasi, kad naujajai prezidentei U.Čižiūnas patarinės tais pačiais klausimais kaip ir ankstesniam šalies vadovui. "Žinoma, jog mąsčiau. Gyvenimą jau buvau susiplanavęs šiek tiek kitaip", - kvietimą likti prezidentūroje komentavo teisininko išsilavinimą turintis U.Čižiūnas.

Užsienio politikos grupėje, kuriai vadovauja buvęs Lietuvos ambasadorius Vengrijoje Darius Semaška, jau pluša buvusi Užsienio reikalų ministerijos darbuotoja Jovita Pranevičiūtė, talkinusi D.Grybauskaitei per rinkimų kampaniją ir vadovavusi inauguracijos komisijai. Planuojama, kad šioje grupėje dirbs dar du ar trys patarėjai. Kada jie bus parinkti, D.Semaška nenorėjo pasakyti.

Pasak prezidentės patarėjos Virginijos Būdienės, specialistų, V.Adamkaus prezidentavimo metais patarinėjusių švietimo, mokslo, kultūros, nevyriausybinių organizacijų klausimais, grupė buvo apskritai sunykusi. Dabar ją žadama atgaivinti. Be pačios V.Būdienės, šioje grupėje turėtų dirbti trys patarėjai. Paklausta, kaip sekasi jų ieškoti, V.Būdienė prisipažino, kad nėra paprasta. "Atlyginimai prezidentūroje nedideli, todėl prikalbinti žmones dirbti nelengva", - kalbėjo ji. Savo komandą V.Būdienė viliasi suburti iki ketvirtadienio.

LŽ jau rašė, kad Politikos analizės ir institucinių ryšių grupei vadovaujanti Audronė Nugaraitė drauge dirbti pasiūlė iki tol šiai sričiai vadovavusiam Mindaugui Lingei. Dar vienas etatas čia yra laisvas.

Aukščiausias kvalifikacines kategorijas turinčių prezidento patarėjų atlyginimas, neatskaičius mokesčių, siekia 5,5 tūkst. litų. Paprastai jiems dar mokami iki 50 proc. algos dydžio priedai ir priemokos ("ant popieriaus" susidaro apie 8 tūkst. litų). Jei Seimas pritartų Vyriausybės siūlomiems projektams, patarėjų algos mažėtų maždaug 700 litų, būtų apkarpyti ir priedai.

Pati prezidentė D.Grybauskaitė jau davė nurodymą 50 proc. jos atlyginimo kas mėnesį pervesti į valstybės iždą. Visa prezidento alga, atskaičius mokesčius, siekia apie 21 tūkst. litų. Europos Komisijoje dirbusi D.Grybauskaitė kas mėnesį, atskaičiavus mokesčius, taip pat turėtų gauti 7,9 tūkst. eurų (maždaug 27 tūkst. litų) išmoką.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Grėsmė šalia mūsų: Europoje slepiasi šimtai „Islamo valstybės“ apmokytų vaikų (38)

Europą sudrebino dar vienas teroro aktas: per dvi atakas, kai ketvirtadienį ir penktadienį...

VGT uždegė žalią šviesą: į kovą su „Islamo valstybe“ stos Lietuvos specialiosios pajėgos (415)

Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba aptarė ne tik krašto apsaugos sistemos...

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (128)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas trumpėja: treneriai padėkojo D. Gailiui (30)

Likus daugiau nei savaitei iki Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvos rinktinės treniruotėse...

Susiremontavote automobilį po avarijos? Dar nereiškia, kad galite juo važiuoti

Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, nuo šių metų sausio mėnesio Lietuvoje įregistruota...

Nauja priežastis apsilankyti Palangoje: poilsiautojai įspūdingus vaizdus stebės nemokamai (5)

Palangoje rudenį atsiras nauja pramoga turistams – aukščiausiame kurorto pastate – Palangos...

Marselyje automobilis rėžėsi į stoteles, vienas žmogus žuvo atnaujinta 13.26 (40)

Vienas žmogus žuvo ir vienas buvo sužeistas po to, kai automobilis rėžėsi į dvi stoteles...

Vilniuje atsivėrė dar viena smegduobė (4)

Pirmadienį policijai pranešta apie Vilniuje gatvėje atsivėrusią smegduobę.

Nepripraskite prie druskos: koks kiekis dar nekenkia organizmui (10)

Drusk os perteklius žmogaus organizmui yra žalingas, tačiau visiškai eliminuoti jos iš mitybos...