Praėjusios kadencijos pabaigoje Pasvalio rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuris apstulbino naujuosius rajono vadovus. Vasario pabaigoje rajono taryba iš administratoriaus pareigų atleido Marijoną Žagūnį. Tuoj po tarybos sprendimo buvęs valdininkas pasuko prie buhalterijos, kur jam išmokėta šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė kompensacija - daugiau kaip 21 tūkst. litų.
Pinigai
Tačiau išmoką gavęs M.Žagūnis savivaldybės durų neužtrenkė. Mat tą pačią dieną senoji rajono taryba priėmė kitą sprendimą ir buvusį valdininką paskyrė rajono savivaldybės administracijos direktoriumi. Pagal naują Vietos savivaldos įstatymo redakciją, savivaldybės administracijos direktorius yra skiriamas asmeninio pasitikėjimo pagrindu. Šias pareigas M.Žagūnis ėjo šešias savaites.

Neteisėtus tarybos veiksmus tik gerokai vėliau pastebėjo Vyriausybės atstovė Panevėžio apskrityje Zita Kriaučiūnaitė. Tik po šios pareigūnės įsikišimo buvusio Pasvalio rajono mero socialliberalo Alberto Juozapo Petronio vadovaujama taryba pakoregavo savo sprendimą ir nurodė kitą M.Žagūnio atleidimo iš darbo pagrindą. Bet esmė nuo to nepasikeitė - valdininkas pinigų negrąžino.

M.Žagūnis, vakar paklaustas, kaip vertina tarybos sprendimą, buvo nekalbus: „Klauskite tų, kurie priėmė tokį sprendimą". Tačiau iš rajono valdžios pasikeitimo pasipelnęs M.Žagūnis, matyt, pasijuto nejaukiai, nes tarybos nariams pranešė pusantro tūkstančio litų paaukosiąs labdarai.

Pažadėjo kreiptis į teismą

Naujasis Pasvalio rajono meras konservatorius Gintautas Gegužinskas vakar sakė tikįs, kad buvęs valdininkas jam išmokėtus pinigus sugrąžins į biudžetą. Priešingu atveju G.Gegužinskas žadėjo kreiptis į teismą. Meras tvirtino, jog šiuo metu Pasvalio rajono savivaldybės kontrolieriai dar aiškinasi, kokia žala galėjo būti padaryta biudžetui.

G.Gegužinskas pavadino absurdiškais ankstesnės rajono tarybos veiksmus, dėl kurių rytą atleistas valdininkas po pietų į tą patį kabinetą grįžo su 21 tūkst. litų kišenėje. Rajono vadovas įsitikinęs, kad senosios tarybos nariai nepaisė įstatymų. Jo neįtikino argumentai, neva M.Žagūnis nebūtų sutikęs dirbti šešias savaites, jeigu jam nebūtų sumokėta kompensacija.

Politikas nesijaučia kaltas

Už sprendimus sumokėti kompensaciją M.Žagūniui balsavo ir Seimo Socialdemokratinės koalicijos frakcijos atstovai Jonas Budrevičius bei Alfonsas Pulokas, kurie tuo metu buvo Pasvalio savivaldybės tarybos nariai.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys A.Pulokas tvirtino, kad senosios rajono tarybos sprendimas buvo teisingas: „Vien dėl pasikeitusių įstatymų atleidus M.Žagūnį, taryba būtų pažeidusi jo teisėtus lūkesčius.

M.Žagūnis į administratoriaus pareigas buvo paskirtas tam tikrai kadencijai, kuri dar nėra pasibaigusi. Pamanėme, kad jeigu jis kreipsis į teismą ir laimės, tuomet jam teks mokėti ne už šešis mėnesius, bet už visą kadenciją. Tuomet savivaldybė turėtų dar daugiau nuostolių".

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (147)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (27)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (21)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Lengvai ir gaiviai vakarienei: cukinijų ir vištienos kepsneliai (2)

Šiuo metu daugelio virtuvėse galima rasti vieną kitą cukiniją , tad šie kepsneliai – visų...

7 vietos pasaulyje, kur žmonės valgė žmones (1)

Kanibalizmas anksčiau pasaulyje buvo gana paplitęs reiškinys, pasakytų antropologai. Kartais jį...

Mažu uždarbiu Palangoje skundžiasi ne visi: vos per 3 valandas – 200 eurų (25)

Iš Basanavičiaus gatvės kavinių sklinda muzika, tiesa, įvairovės nedaug, dažniausiai nevykusiai...

Girtas vairavęs „Oro navigacijos“ skrydžių valdymo viršininkas tikisi įspūdingos išeitinės (152)

Visiškai girtas prie vairo pagautas valstybės valdomos įmonės „ Oro navigacija “ Vilniaus...

Ruso oligarcho vestuvių puotoje – neregėta prabanga: milijonus kainuojantis žiedas, 8 aukštų tortas ir dvi nuotakos suknelės (11)

Rusas oligarchas Aleksejus Šapalovas vedė modelį Kseniją Cariciną (27 m.). Prabangi vestuvių...

Lietuvoje išaugo sergamumas infekcine mononukleoze: kaip apsisaugoti (4)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmą šių metų pusmetį Lietuvoje...

Rungtynės tarp Lietuvos ir Rumunijos vyks be žiūrovų (17)

Penktadienį, rugpjūčio 18 d. Rygoje vyksiančios kontrolinės krepšinio rungtynės tarp Lietuvos...