Beveik pusė Seimo narių turi privačių interesų įvairiose verslo srityse. Jiems Seimo Etikos ir procedūrų komisija įteiks atmintines, priminsiančias, kad reikėtų susilaikyti nuo balsavimo parlamento posėdžiuose tais atvejais, kai svarstomi su tam tikra verslo grupe susiję klausimai.
Algimantas Salamakinas
© BNS foto
Sąrašas sutrumpėjo

Etikos ir procedūrų komisija rengiasi paskelbti daugiau kaip pusšimčio iš 141 Seimo narių, turinčių interesų įvairiose verslo srityse, sąrašą. Jame bus pateiktos tik parlamentarų pavardės, nenurodant, kokios veiklos srityse jie turi interesų. Visi jie gaus ir atmintines.

“Atmintinėse bus rekomenduojama tokiems Seimo nariams susilaikyti nuo veiksmų, kurie gali būti suprasti, kaip įmonių, kurių akcijų jie turi, protegavimas”, - “Kauno dienai” sakė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas. Pasak jo, atmintinės bus parengtos, reikalaujant atitinkamoms Seimo statuto nuostatoms.

Pirmą kartą atmintinės Seimo nariams dėl privačių interesų vengimo tarnyboje buvo parengtos ir išplatintos šių metų pradžioje. Tuomet oficialiame sąraše buvo 65 parlamentarų pavardės.

Naujame sąraše jų sumažės. “Kai kurie Seimo nariai atsisako savo verslo, parduoda turimas akcijas ar kitą turtą”, - aiškino A.Salamakinas.

Pavyzdžiui, šiemet į sąrašą, ko gero, nepateks susisiekimo ministras Zigmas Balčytis, kurio individuali įmonė, užsiėmusi didmenine ir mažmenine prekyba, likviduota.

Interesų turi ir eiliniai, ir vadovybė

Naujame sąraše turėtų būti 56 pavardės. Tarp jų - ir pats Etikos ir procedūrų komisijos vadovas A.Salamakinas. Jis turi 0,1 procento Kėdainių metalo perdirbimo įmonės “Progresas” akcijų. “Tad kai Seime svarstysime su metalo perdirbimu susijusius teisės aktus, turėsiu nusišalinti nuo svarstymo ir balsavimo”, - tvirtino komisijos pirmininkas.

Sąraše neabejotinai bus turtingiausias Seimo narys Viktoras Uspaskich, kartu su savo žmona turintis nemažai įvairių įmonių akcijų, valdantis didelį, maždaug pusantro šimto milijonų litų įvertintą turtą.

Be to, nemažai lėšų jis yra paskolinęs ar pasiskolinęs. Į sąrašą pateks ir vienintelis Seimo vadovybės atstovas - parlamento vicepirmininkas Artūras Skardžius, nes jis turi nemažai materialinių interesų kai kuriose įmonėse. Turtingiausiu socialdemokratu Seime laikomas Alfonsas Macaitis taip pat turi kai kurių įmonių akcijų, todėl ir jis pateks į sąrašą.

Atmintines dėl privačių interesų taip pat turėtų gauti konservatorių lyderis Vytautas Landsbergis, nuosaikusis konservatorius Gediminas Vagnorius, centristas Virginijus Martišauskas, socialliberalas Vytautas Kvietkauskas, liberalas Algimantas Matulevičius, Valstiečių ir naujosios demokratijos sąjungos pirmininkė Kazimiera Prunskienė, taip pat vienu turtingiausių Seimo narių laikomas Ramūnas Karbauskis bei kiti parlamentarai.

Galvos skausmas dėl žemės ūkio

Šįkart į sąrašą turėtų būti įtraukti Seimo nariai, kurie turi paskolinę ar pasiskolinę labai dideles pinigų sumas. “Tai naujas aspektas privačių interesų srityje. Manau, kad pasiskolinęs didelę sumą pinigų parlamentaras susijęs tam tikrais interesais su tuo asmeniu, kuris paskolino tas lėšas”, - kalbėjo komisijos vadovas.

Pasak jo, vis dar svarstoma, ką daryti su tais parlamentarais, kurie turi ūkį, augina karves ar užsiima kitokia žemės ūkio veikla.

“Skaitydamas Konstituciją ir įstatymus vis labiau įsitikinu, kad ir tokią veiklą galima vadinti privačiu interesu. Išties, kuo skiriasi tas, kuris turi kurios nors įmonės akcijų ir gauna už jas dividendus, nuo to, kuris augina bulves ar karves ir parduoda šią produkciją, gaudamas už tai pinigų. Arba neparduoda, tačiau sutaupo, nepirkdamas šios produkcijos parduotuvėje. Formaliai žiūrint, jie nesiskiria niekuo, tik vienas turi privatų interesą konkrečioje įmonėje, o kitas - žemės ūkyje”, - pastebėjo A.Salamakinas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: vasara pasiduoda (1)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (22)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (36)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (1)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (11)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (87)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

„Napoli“ sulaužė Nicos įtvirtinimus ir žengė į UEFA Čempionų lygos grupių etapą džiaugiasi škotai, slovėnai, graikai ir ispanai

Į UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etapą užtikrintai žengė Italijos vicečempionė...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (477)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (18)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (2)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...