Parlamentarai "stumia" melo detektoriaus įteisinimą

 (2)
Seimas "stumia" įstatymą, kuriuo siūloma nustatyti melo detektoriaus naudojimo tvarką, valstybės įstaigų, atliekančių tyrimą poligrafu, šio tyrimo specialistų bei tiriamųjų asmenų teises ir pareigas.
Antradienį plenariniame posėdyje buvo svarstomas Poligrafo įstatymo projektas, kuriam anksčiau nepritarė pagrindiniu paskirtas Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK).

TTK nariai siūlė grąžinti projektą iniciatoriams tobulinti, nes įžvelgė projekto neatitikimų Konstitucijai.

Anot komiteto išvados, poligrafu tikrinamas asmuo privalo atsakinėti į įvairaus pobūdžio klausimus, ir tai yra informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo būdas.

Konstitucijos 22 straipsnyje numatyta, kad informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu. Poligrafo įstatymo projekte nėra numatyta, kad tokį tyrimą skirs teismas.

Be to, anot TTK, tyrimas melo detektoriumi gali būti vertinamas kaip Konstituciją pažeidžiantis žmogaus garbės ir orumo apribojimas. Panašiais motyvais vadovaudamasis, naudojimuisi poligrafu 1982 metais nepritarė Vokietijos Federalinis Konstitucinis Teismas.

TTK nurodė dešimtis kitų pastabų projektui.

TTK pirmininko pavaduotojas centristas Egidijus Bičkauskas teigė, kad poligrafai visame pasaulyje naudojami tik žvalgybos ir kontržvalgybos struktūrose. JAV teismai nepripažįsta poligrafo parodymų.

E. Bičkauskas teigė galįs nurodyti atvejų, kai gerai parengti šnipai sugebėdavo suklaidinti melo detektorių.

"Galbūt kas nors turi finansinių tikslų, norint įsigyti poligrafų, kurie yra brangūs?", retoriškai klausė E. Bičkauskas.

Projekto iniciatorius konservatorius Algirdas Katkus, savo ruožtu, retoriškai klausė, kad "gal tie, kurie yra prieš, turi finansinių sumetimų ir nenori kovoti prieš korupciją?".

Per balsavimą parlamentarai nepritarė TTK siūlymui grąžinti tobulinti projektą ir nauju pagrindiniu komitetu paskyrė A. Katkaus vadovaujamą Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Vatikanas uždraudė katalikams barstyti mirusiųjų pelenus (39)

Vatikanas uždraudė katalikams barstyti mirusiųjų pelenus. Taip norima užtikrinti, kad juos pasieks maldos ir geriau bus išsaugotas jų atminimas, praneša agentūra AFP.

L. Graužinienė valstiečių siūlymus vadina keistais (128)

Kadenciją baigiančio Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad jos postą turėtų perimti parlamente jau dirbęs ir patirties turintis asmuo.

B. Vėsaitė: socialdemokratai pralaimėjo, nes atsisakė savų vertybių (71)

Į Seimą neišrinkta buvusi ūkio ministrė socialdemokratė Birutė Vėsaitė įsitikinusi, kad socialdemokratų pralaimėjimą šiuose rinkimuose lėmė tai, kad partija atsisakė socialdemokratinių vertybių.

Užsienio reikalų ministras dalyvaus Varšuvos saugumo forume (17)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį išvyksta į Lenkiją, kur dalyvaus kasmetiniame Varšuvos saugumo forume - diskusijoje apie naujus iššūkius regioniniam bendradarbiavimui saugumo srityje.

Į Lietuvą atvyksta Estijos Prezidentė (20)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu trečiadienį į Lietuvą darbo vizito atvyksta Estijos Prezidentė Kersti Kaljulaid.