Parlamentarai "pravaikštininki" gali būti nubausti

Kaip nurodoma Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) pažymoje, šio komiteto narys S. Šaltenis be pateisinamos priežasties praleido 8 iš 8 vasarį vykusių komiteto posėdžių.

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) narys V. Andriukaitis sausį iš 4 vykusių posėdžių be pateisinamos priežasties praleido 1, vasarį iš 3 vykusių posėdžių tris.

VVSK narys modernusis krikščionis demokratas Vytautas Bogušis be pateisinamos priežasties sausį praleido vieną, vasarį du posėdžius. Konservatorė Elena Petrošienė be pateisinamos priežasties vasarį praleido du posėdžius, centristas Kazimieras Šavinis sausį negalėjo pateisinti dviejų, vasarį - vieno posėdžio praleidimo.

Į šiuos Seimo narius "lygiuojasi" konservatoriai Alfonsas Bartkus ir Juozas Galdikas. Remiantis Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) ataskaita, šie parlamentarai nedalyvavo 3-juose iš keturių komiteto posėdžių. Po du posėdžius praleido centristai Rasa Melnikienė ir Kęstutis Glaveckas.

Iš BFK pažymos neaišku, ar visi jie turėjo pateisinamas priežastis.

Sveikatos apsaugos ministras Raimundas Alekna vasarį praleido keturis iš penkių Sveikatos reikalų komiteto (SRK) posėdžius, socialdemokratas Juozas Olekas tris. Komiteto pažymoje nenurodoma, ar jų priežastys pateisinamos. SRK pirmininkas Antanas Matulas padarė prierašą, kad J. Olekas išbūna ne visą posėdžių laiką.

"Ganėtinai" drausmingi Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai, kur keturi parlamentarai be pateisinamos priežasties praleido po vieną posėdį.

Vasarį iš trijų Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) posėdžių du praleido Centro frakcijos narys Virginijus Martišauskas.

Pavyzdį kitiems parlamentarams gali rodyti Aplinkos apsaugos, Socialinių reikalų ir darbo, Ekonomikos bei Kaimo reikalų komitetai, kur vasarį neužfiksuota nė vienos "pravaikštos" be pateisinamos priežasties.

Pagal Seimo narių darbo sąlygų įstatymą, ketvirtadalį plenarinių arba komitetų posėdžių be priežasties praleidę parlamentarai gali netekti trečdalio atlyginimo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (289)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius (8)

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (1056)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.

Nyderlanduose gyvenantys lietuviai sumišę: gavo tik vieną biuletenį (58)

DELFI gavo skaitytojos laišką, kuriame moteris piktinasi balsavimo užsienyje nesklandumais. Nusprendusi balsuoti paštu ir gavusi reikalingus dokumentus ji apstulbo: voke biuletenio balsavimui vienmandatėje rinkimų apygardoje – nebuvo. Lietuvos ambasada Nyderlanduose jai paaiškino, kad šis biuletenis vėluoja, tačiau rinkėja piktinasi: kaip taip gali būti, ar tai konspiracija? „Gerai, kad aš pastabi ir pasigedau to biuletenio, bet juk dauguma net nepastebės“, – svarsto ji.

„Istorijos detektyvai“. Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 metų Lietuvos? (5)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija, - visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918-1920 metais.