Parlamentarai pasipiktinę ordino skyrimu buvusiam KGB karininkui

 (3)
Seimo nariai susirūpinę ir pasipiktinę, kad aukštu valstybės ordinu apdovanotas buvęs kadrinis KGB karininkas Marijonas Misiukonis.
Konservatorių partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas, buvęs politinis kalinys Antanas Stasiškis ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje ketina perskaityti pareiškimą, kuriame reiškiamas pasipiktinimas dėl 1990-1992 metų vidaus reikalų ministro M. Misiukonio apdovanojimo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinu.

Spaudos konferencijoje ketvirtadienį Seimo narys Lietuvių nacionalinės partijos "Jaunoji Lietuva" vadas Stanislovas Buškevičius taip pat piktinosi ordinų suteikimo tvarka.

Tarp apdovanotųjų "šalia nusipelniusių Lietuvos valstybei yra asmenų, kurie nieko bendra neturi su valstybės atkūrimu, o, dar daugiau, praeityje efektyviai veikė prieš Lietuvą", sakė S. Buškevičius.

Anot jo, esama duomenų, kad 1965 metais M. Misiukonis dalyvavo paskutinio Lietuvos partizano sunaikinimo operacijoje.

"Ar tai (toks apdovanojimas - BNS) nėra valstybės ir jos simbolių išniekinimas?", retoriškai klausė jaunalietuvių vadas.

Trečiadienį per apdovanojimų įteikimą Prezidentūroje buvusi disidentė Nijolė Sadūnaitė sukėlė sąmyšį, garsiai protestuodama prieš ordinų įteikimą M. Misiukoniui ir signatarei, pirmajai Lietuvos premjerei Kazimierai Prunskienei.

Anot S. Buškevičiaus, šis ordinų skyrimas "yra provokacija prieš prezidentą", kurią turėtų išsiaiškinti speciali valstybinė komisija.

Kaip BNS sakė A. Stasiškis, 1965 metais M. Misiukonis buvo KGB leitenantas ir dirbo Anykščių rajono Valstybės saugumo komiteto padalinyje. Anot A. Stasiškio, jis dalyvavo operacijoje prieš paskutinįjį Lietuvos pasipriešinimo kovotoją Antaną Kraujelį.

Per KGB operaciją Utenos rajono Papiškių kaime A. Kraujelis žuvo. Iki šiol nežinoma, ar jis po susišaudymo nusižudė, ar buvo nužudytas. Nežinoma ir partizano palaidojimo vieta.

Spaudos konferencijoje kartu su S. Buškevičiumi dalyvavęs Lietuvos laisvės lygos lyderis, buvęs disidentas Antanas Terleckas pareiškė kitą antradienį prie Nacionalinės bibliotekos į protesto akciją kviečiąs visus Lietuvos patriotus.

"Turime parodyti komunistuojantiems - liaukitės, lįskite į pogrindį ir nekiršinkite tautos!", emocingai sakė A. Terleckas, piktindamasis valstybės apdovanojimų skyrimu "KGB karininkams ir agentams".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (48)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (144)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (13)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (89)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.

Emigracijos mastai kelia grėsmę: kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4-5 žmonės (282)

Dirbančių ir mokesčius mokančių asmenų skaičius Lietuvoje kasmet sparčiai mažėja, traukiasi rinka, mažėja vartotojų, nyksta verslai, ypač - atokesniuose regionuose, ir kyla realios grėsmės Lietuvos ekonomikai.