Esminių nesutarimų dėl mokesčių, kurie gresia koalicijos tvirtumui, nėra. Tai pirmadienį žurnalistams, papietavęs su kitų valdančiųjų partijų lyderiais ir parlamentinių frakcijų seniūnais, pranešė Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderis, Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas. Ar pasikeitus prezidentams partijos gaus tas pačias ministerijas ir visi ministrai išlaikys savo portfelius, jis nenorėjo diskutuoti, tačiau neatmetė, kad gali pasikeisti abu TPP atstovai Vyriausybėje.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Pirmadienį pietų, kurie nuo šiol taps tradiciniai, A. Valinskas pakvietė kitų koalicijos partijų vadovus ir frakcijų seniūnus. Valgydami jie kalbėjosi apie šiuo metu Seime svarstomus mokesčių pakeitimus ir kitus svarbius projektus.

Kaip žurnalistams teigė TPP vadovas, sutarta, kad nuo šiol projektai, kol keturios partijos dėl jų nepasieks vieningos nuomonės, nebus svarstomi Seimo posėdyje: „Jei nerandame bendro sutarimo prie derybų stalo, klausimas išbraukiamas iš darbotvarkės. (...) Darbotvarkė - ne guminė, sutarėme, kad būtų įtraukiami svarbiausi klausimai."

Anot parlamento vadovo, jau per pirmuosius pietus buvo sutarta atidėti kai kurių projektų priėmimą, bet konkrečių pataisų jis nenurodė.

„Esminių prieštaravimų, kurie grėstų koalicijos stabilumui, nėra", - tvirtino A. Valinskas, tačiau pripažino, kad dėl kai kurių pakeitimų nuomonės išsiskyrė. Jis priminė, kad TPP pritartų trijų lygių pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifui - jį pasiūlė liberalcentristai.

Daugumai prekių ir paslaugų, anot jų, galima taikyti pagrindinį - 20 proc. tarifą. Perpus mažesnį tarifą siūloma taikyti prekėms ir paslaugoms, kurių kainas reguliuoja valstybė arba savivaldybės (komunalinėms paslaugoms, elektros energijai, šildymui). 5 proc. tarifas būtų skirtas ekonomikai skatinti ir šalies konkurencingumui didinti. Jis galėtų būti taikomas užimtumą skatinančioms veikloms: apgyvendinimo paslaugoms, žemės ūkio produkcijai, pavyzdžiui, šviežiai mėsai ir žuviai, vaistams ir medicinos paslaugoms, knygų leidybai, spaudai ir kultūros bei sporto renginiams.

TPP nepritaria Vyriausybės siūlymui didinti PVM tarifą didinimui 2 procentiniais punktais iki 21 proc. Pasak A. Valinsko, kol kas nesutariama, 1 ar 2 procentiniais punktais didinti šį mokestį.

Be to, Liberalų sąjūdis ir TPP turi savų siūlymų dėl ligos ir motinystės išmokų dydžių keitimo bei termino, nuo kada būtų mokamos naujos pašalpos.

Sekmadienį ryte Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio, TPP bei Liberalų ir centro sąjungos vadovai premjeras Andrius Kubilius, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, A. Valinskas ir Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius pasirašė pareiškimą dėl Permainų koalicijos veiklos tęstinumo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pradeda susitikimus su ministrais. Jai davus priesaiką sekmadienį Andriaus Kubiliaus Vyriausybė grąžino įgaliojimus ir valstybės vadovei teks apsispręsti, ar patvirtinti tą patį Ministrų kabinetą, ar keisti kai kurias personalijas.

Paklaustas dėl kultūros ministro Remigijaus Vilkaičio perspektyvų, A. Valinskas teigė: „Negaliu pasakyti nei taip, nei ne. Gali būti, kad liks vienas ministras, gali būti, kad abu, gali būti, kad nė vieno." TPP taip pat yra delegavusi aplinkos ministrą Gediminą Kazlauską.

Tačiau Seimo pirmininkas prognozavo, kad partijos nepradės portfelių mainų: „Nemanau, kad pradėsime kaitalioti, dėliodami iš vienos kišenės į kitą."

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nacionalinio parko saugotojai savo kieme nepastebėjo nelegalaus statinio: iki tragedijos buvo vienas žingsnis (12)

Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) valdomame Užutrakio dvare vos per plauką išvengta...

A. Tapinas. Mūsų gėda tarp intrigantų ir impotentų (102)

Penktadienį Vilniaus oro uoste vėl nusileidus pirmajam lėktuvui, viešoje diskusijoje pasigirdo...

Tyrėjų akiratyje – kredito unijos, kurios be klientų žinios pervedinėjo pinigus (3)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) tiriamos kredito unijos „Baltija“ ir Namų...

Isteriją Vokietijoje sukėlusios JAV sankcijos Rusijai – gera proga nulipti nuo Maskvos vamzdžio? (89)

Vokietijoje netyla prieštaringos diskusijos dėl naujųjų JAV sankcijų Rusijai. Kairiojo sparno...

V. Adamkus: tokia ES nebegalės egzistuoti (99)

Keista stebėti, kaip kai kurie ES šalių lyderiai perima Vladimiro Putino retoriką ar net gina...

Gyvybę išgelbėjęs stebuklas Šiauliuose: praeivis sugavo pro langą krentančią mergaitę (30)

Šiauliuose pirmadienis prasidėjo dramatiškai – pro vieno bendrabučio langą iškrito mažametė...

Saldžių mandarinų galite užsiauginti tiesiog ant palangės

Kvapnūs, sultingi, saldūs mandarinai Lietuvoje „auga“ ne tik parduotuvėse… Jų derliaus...

Prakalbo apie svarbiausią jaunimo bruožą: po Antrojo pasaulinio karo tokie žmonės buvo engiami

Didelis greitis, staigūs manevrai ir įspūdingos figūros ore – Lietuvoje sparčiai populiarėja...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (74)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....