Panieka žmogui kelia Seimo narių nerimą

 (3)
Seimo Žmogaus teisių komitetas suabejojo, ar Lietuvoje žmonės pakankamai apsaugoti nuo persekiojimo už valdžios atstovų bei pareigūnų kritiką.
Vakar šiuo klausimu posėdžiavęs komitetas nusprendė apie susidariusią situaciją informuoti Lietuvos Prezidentą Valdą Adamkų ir Aukščiausiojo Teismo pirmininką Vytautą Greičių.

"Reiškiame viltį, kad visos šalies valdžios institucijos savo kompetencijos ribose padarys viską, kad didėtų visuomenės pasitikėjimas teisingumu ir padidėtų pagarba žmogaus teisėms", - teigiama šiems pareigūnams išsiųstame komiteto kreipimesi.

Komiteto nariai būgštauja, kad įtakingi asmenys gali naudoti teisėsaugą kovai su oponentais.

Šia tema susidomėta dar pernai, kai vyko Kėdainių verslininko Romualdo Valevičiaus teismas.

Kaip "Lietuvos rytas" jau rašė, gegužės pabaigoje Vilniaus apygardos teismas panaikino Ukmergės apylinkės teismo nuosprendį už šmeižtą skirti R.Valevičiui trejų metų laisvės atėmimo bausmę, nes jo skunduose pateikta informacija nebuvo žinomai melaginga.

Prieš trejus metus R.Valevičius Seimo pirmininkui bei teisingumo ministrui parašė skundus, kuriuose apkaltino tuometinį Kėdainių apylinkės teismo pirmininką Antaną Jarašių bei teisėją Liną Pauliukėną kyšininkavimu, korupcija, parsidavimu "Vikondos" koncernui, girtavimu.

"Kėdainiečiai įbauginti. Rajone realią valdžią turi koncernas "Vikonda", kuris komanduoja teisėjams, prokurorui, valdininkams ir savivaldybei, terorizuoja kitus per savą spaudą, televiziją, apsaugą", - buvo rašoma skunde.

Vakar komiteto posėdyje dalyvavęs generalinio prokuroro pavaduotojas Kęstutis Betingis pripažino, jog dar prieš keletą metų Generalinė prokuratūra informavo Teisingumo ministeriją apie neetišką A.Jarašiaus elgesį.

Seimo narė N.Oželytė-Vaitiekūnienė pareiškė, jog ši istorija yra skandalinga, nes žmogus nukentėjo dėl to, kad pasiuntė skundą.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

VRK neturi teisinio pagrindo šalinti įtarimų sulaukusio rinkimų komisijos vadovo

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) neturi teisinio pagrindo iš pareigų šalinti įtarimų teisėsaugos tyrime sulaukusio Karoliniškių apygardos L.Asanavičiūtės apylinkės komisijos pirmininko Lino Lobeckio.

L. Linkevičius lankys Ruklos pabėgėlių integracijos centrą (13)

Po masinių muštynių Ruklos pabėgėlių integracijos centre, čia penktadienį vyksta užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Iš R. Karbauskio – kritika konservatoriams: kosmonautai yra (497)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis DELFI sakė jau pateikęs pasiūlymą ir konservatoriams, ir socialdemokratams dėl didžiosios koalicijos formavimo, nors negailėjo kritikos nei vieniems, nei kitiems.

G. Landsbergis: aš koalicijoje matau tris partijas papildyta (426)

Konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad po Seimo rinkimų turėtų būti suformuota trijų partijų koalicija, nors vieniems iš potencialių partnerių - Valstiečių ir žaliųjų sąjungai - išsako kritikos dėl nenuoseklumo.

VRK neigia klaidinančią informaciją (6)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) neigia apie kai kuriuos Seimo nario mandato siekiančius kandidatus, dalyvaujančius pakartotiniame balsavime, skleidžiamą klaidinančią informaciją, esą jie yra išrinkti daugiamandatėje rinkimų apygardoje, todėl už juos balsuoti pakartotiniame balsavime nereikia.