Savivaldybėje dirbantys tarnautojai ir kiti pareigūnai savo parašu privalės pasižadėti laikytis sąžiningumo, nesavanaudiškumo, skaidrumo bei kitų doro elgesio principų, taip pat neimti kyšių, gyventi iš legaliai gaunamų pajamų.
© Corbis
Savivaldybės pareigūnai privalės raštiškai įsipareigoti laikytis pagrindinių tarnautojo etikos principų, įrašytų į asmenų, dirbančių Savivaldybėje, elgesio taisykles. Šie tarnautojų bei pagal darbo sutartis dirbančių Savivaldybės specialistų įsipareigojimai bus saugomi jų asmeninėse bylose.

Savivaldybėje dirbančių asmenų elgesio taisykles šią savaitę patvirtino miesto Taryba. Priimti tokį dokumentą buvo numatyta dar praėjusių metų vasarą, tvirtinant Panevėžio miesto savivaldybės kovos su korupcija programos įgyvendinimo priemonių planą.

Taisykles parengusios darbo grupės įsitikinimu, šis dokumentas Savivaldybėje padės kurti kūrybišką ir geranorišką tarnybinę aplinką, gerinti darbuotojų tarpusavio santykius, ugdyti pagarbą žmogui, didinti Savivaldybės tarnautojų autoritetą bei visuomenės pasitikėjimą.

Panevėžio miesto savivaldybė tapo antrąja savo tarnautojų bei kitų darbuotojų elgesį griežtomis taisyklėmis reglamentuoti nusprendusia šalies savivaldybe. Pirmoji tai prieš kiek laiko padarė sostinės valdžia.

Priimti dovanas - tabu

Pagal įsigaliojusias elgesio taisykles miesto Savivaldybės tarnautojams ir kitiems darbuotojams savo tarnyboje teks vadovautis kone dešimčia etikos principų.

Pareigūnai privalės rodyti pagarbą žmonėms, būti teisingi, nešališki ir nesavanaudiški, jausti atsakomybę, nepiktnaudžiauti pareigomis, skaidriai, sąžiningai dirbti visuomenės gerovei, vengti interesų konfliktų, laikytis dorovinių normų.

Elgesio taisyklės Savivaldybės tarnautojams draus tarnybos metu vartoti alkoholį, kitas psichotropines medžiagas, viešai rodytis neblaiviems, nei tiesiogiai, nei netiesiogiai priimti dovanas iš suinteresuotų asmenų.

Taisykles pasirašiusieji privalės gyventi pagal legaliai gaunamas pajamas, darbui skirto laiko, priemonių ir kitų materialinių išteklių nenaudoti savo arba artimųjų poreikiams tenkinti.

Nuo pastabos iki atleidimo iš darbo

Kaip Savivaldybės tarnautojai ir kiti darbuotojai laikosi elgesio taisyklių, prižiūrės ir kontroliuos meras, Savivaldybės administracijos direktorius bei Savivaldybės struktūrinis padalinys, atsakingas už personalą.

Gavę duomenų apie įtariamą taisyklių pažeidimą, meras ar Savivaldybės administracijos direktorius inicijuos tarnybinį nusižengimo tyrimą, kurio imsis specialiai sudaryta tyrimo komisija. Jos nariais galės tapti tik nepriekaištingos reputacijos valstybės tarnautojai, nebausti nei už elgesio taisyklių, nei už kitus pažeidimus.

Elgesio taisyklėms nusižengę Savivaldybės tarnautojai ir darbuotojai bus baudžiami pastaba, papeikimu, griežtu papeikimu ir net atleidimu iš pareigų.

Galės skųsti ir miestiečiai

Asmenų, dirbančių miesto Savivaldybėje, elgesio taisykles ketvirtadienį Tarybai svarstyti pristatęs Savivaldybės centralizuotos vidaus audito tarnybos vedėjas Mindaugas Čipinys, paklaustas apie, jo nuomone, svarbiausius dokumento punktus, išskyrė ten įrašytus pagarbos žmogui, atsakomybės, skaidrumo bei tarnavimo visuomenės interesams principus.

„Manau, mes Savivaldybėje tam ir dirbame, kad tarnautume panevėžiečių labui. Jei visi tarnautojai su atėjusiaisiais elgsis pagarbiai ir mandagiai, bus išvengta net ir menkiausių konfliktų“, - vakar kalbėdamasis su PB svarstė M.Čipinys.

Centralizuotos vidaus audito tarnybos vedėjas teigiamai atsakė į klausimą, ar Savivaldybės tarnautojų ir kitų darbuotojų elgesį kontroliuosiantys meras bei administracijos direktorius reaguos ir į miesto gyventojų skundus.

„Bus tiriami ir panevėžiečių pranešimai. Kad visi miestiečiai išsamiai susipažintų ir žinotų savo teises pasibeldus į valdininko kabinetą, asmenų, dirbančių Savivaldybėje, elgesio taisykles netrukus publikuosime miesto spaudoje“, - teigė M.Čipinys.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (114)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Ekonomistų nuomonės dėl bankų įtakos išsiskyrė (48)

Įtakingiausiais Lietuvoje laikomi ekonomistai sutaria, kad kita didžiulė pasaulinė ekonomikos...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (34)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (44)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...

Pajūryje siūlo užsienio turistus sutraukiantį poilsį: lietuviai nebevertina to, ką turime (2)

Didžiausio šalies kurorto pašonėje esantis Palangos kempingas baigia savo antrąjį sezoną.

Žiema artėja: yra sprendimų, kurie nepatiks „valstiečių“ rinkėjams (130)

Žiema artėja, o ją savo reitingais gali pajusti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga...

Vilniaus viešnamiuose – meilės pažinčių svetainėse ieškančios užsienietės (29)

Iš jaunų merginų prostitucijos pralobti užsigeidę sutuoktiniai nutarė eiti lengviausiu keliu –...

Įvardijo, kiek asmenų „Karklėje“ sučiupo su narkotikais: skaičiai stebina (56)

Savaitgalį vykusio festivalio „ Karklė Live Music Beach “ dalyvius patikrinę policininkai ir...

Kokios spalvos bus madingos artėjančio šaltojo sezono metu

Vasarai artėjant į pabaigą pamažu imama domėtis, koks koloritas dominuos artėjančio šaltojo...

Svaiginanti 28-metės karjera: nuo modelio iki artimos D. Trumpo bendražygės (12)

Naująja komunikacijos departamento vadove JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijoje laikinai...