Panevėžio teisėjai bylinėsis dėl atlyginimų mažinimo

 (3)
Ieškinį pasirašė visi septyniolika Panevėžio apygardos teismo teisėjų, išskyrus teismo pirmininką Tomą Zdanavičių ir Civilinių bylų skyriaus pirmininką Romualdą Janušką.

Atsakovai šioje byloje yra Panevėžio apygardos teismas, Vyriausybė ir Finansų ministerija yra Vyriausybė. Ieškinys bus nagrinėjamas balandžio 11 dieną.

Kaip BNS sakė T. Zdanavičius, jis nepasirašė ieškinio, nes teisiškai jis šioje byloje yra ir atsakovas.

Praėjusių metų gruodį Vyriausybė nusprendė teisėjų atlyginimų koeficientus nuo šių metų sausio sumažinti nuo 2,5 iki 1,75. Panevėžio apygardos teismo teisėjai dėl to prarado apytikriai po 2 tūkst. litų.

Į teismą dėl atlyginimo sumažinimo jau yra kreipęsis Vilniaus 2-sios apylinkės teismo pirmininkas Vytautas Jancevičius. Jo ieškinys nagrinėjamas Aukštesniajame administraciniame teisme. V. Jancevičius teismą taip pat prašo įpareigoti Vyriausybę nekeisti mokėjimo už darbą tvarkos.

Seimas po pateikimo yra pritaręs ir įstatymo projektui, kuriuo siekiama sumažinti dideles disproporcijas tarp politikų, valdininkų, prokurorų ir teisėjų atlyginimų.

Iki kovo 10 dienos šis įstatymas bus svarstomas Seimo komitetuose, o kovo 14 dieną planuojamas svarstymas Seimo plenariniame posėdyje.

Didžiausius atlyginimus siūloma mokėti Seimo pirmininkui, premjerui, Konstitucinio Teismo pirmininkui bei Aukščiausiojo Teismo pirmininkui.

Prezidento, kaip aukščiausio ir tiesiogiai renkamo valstybės pareigūno, darbo užmokestį siūloma nustatyti Prezidento įstatymu.

Projektuose teisėjų atlyginimų dydžiai nebus įšaldyti 5 metams, kaip buvo planuota anksčiau. Jiems galios ta pati tvarka, kaip ir visiems kitiems valdininkams ar pareigūnams.

Konstitucinis Teismas yra nustatęs, kad teisėjų atlyginimai per jų kadenciją negali būti mažinami, nes tai gali būti traktuojama kaip politinės valdžios bandymas daryti įtaką teismams.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: užgrius šilti, bet šlapi pokyčiai (3)

Paskutinę rugsėjo savaitę sulauksime permainų. Iki savaitės vidurio orai bus sausi, temperatūra žymiai nesikeis. Tačiau antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai šoktels aukštyn. Deja, bet šiluma mėgautis trukdys smarkus vėjas ir pliaupiantis lietus.

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (36)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (36)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (35)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (411)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.