Panevėžio miesto savivaldybė, mėgindama subalansuoti išderintą biudžetą, ketina imti kelias paskolas. Viena jų skirta jau paimtoms ilgalaikėms paskoloms iš bankų grąžinti. Kita – biudžeto pajamų trūkumui kompensuoti. Dar viena – skolai sumokėti už sporto arenos statybas. Iš viso planuojama pasiskolinti per 15 milijonų litų.
© A.Didžgalvio nuotr.
Reikia pinigų

Panevėžio miesto savivaldybei ilgalaikėms paskoloms grąžinti ir įsipareigojimams bankams vykdyti reikia per 11 milijonų litų. Savivaldybės 2009 metų biudžete minėtiems veiksmams atlikti skirta tik 4,732 mln. litų. Daugiau lėšų paskoloms grąžinti šių metų biudžete skirti nebuvo galimybės.

Beje, Savivaldybės administracija susitiko su bankų atstovais ir prašė atidėti kai kurių paskolų grąžinimo terminus. Bankai tik laikinai atidėjo paskolų grąžinimą ir prašo grąžinti šiais metais priklausančias grąžinti paskolas.

Skolos bankams

Savivaldybės Finansų ir biudžeto skyriaus vedėjos pavaduotoja Regina Liubšienė teigė, kad šiemet būtina grąžinti per 2 mln. litų paskolą „Swedbank“, SEB bankui skola – 1,6 mln. litų, o „Parex“ bankui Savivaldybė skolinga 3,107 mln. litų už šilumos energiją bendrovei „Panevėžio energija“.

Finansininkė teigė, kad pagal pasirašytą sutartį lėšas grąžinti privalo iki rugsėjo 1-osios. „Todėl ir prašome Tarybos priimti sprendimą imti ilgalaikę paskolą, kad būtų galima grąžinti bankams skolas. Bandysime skolintis daugiau kaip 5,5 mln. litų“, – sakė R.Liubšienė.

Skolinsis iš ministerijos

R.Liubšienė aiškino, kodėl reikia imti trumpalaikę 4 milijonų litų paskolą iš Finansų ministerijos.

„Biudžete susidarė lėšų deficitas – pajamos 29 milijonais litų mažesnės už išlaidas. Jos susidarė todėl, kad pirmąjį pusmetį Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija grąžino permokėtą gyventojams pajamų mokestį už 2008 metus, tad buvo gauta mažiau gyventojų pajamų mokesčio. Planuojame prašyti Tarybos leidimo imti trumpalaikę 4 mln. litų paskolą. Beje, iš Valstybės biudžeto savivaldybėms suteikiamos trumpalaikės paskolos neįskaitomos į savivaldybių skolinimosi limitus. Ši paskola reikalinga biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui laiku sumokėti. Jei 4 milijonų litų paskola bus skirta nuo gegužės 1 iki gruodžio 31 dienos, Savivaldybei teks sumokėti 26,6 tūkst. litų palūkanų.“

Skolos už statybas

Įgyvendinant universalios sporto arenos statybos investicijų projektą, Savivaldybė liko skolinga per 6 mln. litų už statybos darbus. Meras Povilas Vadopolas kreipėsi į Finansų, Ūkio ministerijas bei Seimo Biudžeto ir Finansų komitetą dėl lėšų skyrimo skoloms apmokėti. Tačiau atsakymai neigiami. Paaiškinta, kad minimos institucijos skirti lėšų neturi galimybės. Savivaldybei buvo pasiūlyta peržiūrėti savo finansus ir skoloms grąžinti rasti lėšų biudžete.

Savivaldybės administracija peržiūrėjo vykdomų projektų programas ir nustatė, kad sumažinti lėšas jų finansavimui ir apmokėti už statybos darbus jų sąskaita nėra galimybių. Todėl nuspręsta, kad skolai grąžinti reikalinga paskola.

Prašys

2008 metais Savivaldybės taryba leido paimti 17,5 mln. litų ilgalaikę paskolą vykdomiems investiciniams projektams kofinansuoti. Šios paskolos likutis – per 5,5 mln. litų. Nuspręsta prašyti Tarybos politikų leidimo imti šį likutį. Kadangi minėto paskolos likučio neužteks skolai už atliktus statybos darbus sumokėti, bus prašoma paskolą padidinti dar beveik 0,5 mln. litų. Iš viso už pastatytą sporto areną Savivaldybė skolinga 6 milijonus 5464 litus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (46)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Naktis Vilniuje: netikėtai atpažintas kelių erelis ir vienas už kitą įdomesni pažeidėjai (8)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniaus policijos pareigūnai surengė reidą. Pylimo...

Hobis tapo antrąja profesija (7)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (7)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (26)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (81)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (26)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (9)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (22)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (12)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...