Pamiršti ekonominiai šalies saugumo pamatai

Opozicinės LDDP frakcijos narys Povilas Gylys piktinasi, kad Lietuva, anot jo, skirdama pernelyg didelį dėmesį kariniam saugumui, pamiršta apie ekonominius nacionalinio saugumo pamatus.
Spaudos konferencijoje pirmadienį jis teigė, kad "Lietuva yra šalis, kuriai ekonomika nėra svarbi", kadangi, pasak jo, labai mažai diskutuojama ekonomikos klausimais.

"Visuomeniniu lygiu vykstanti diskusija yra nepakankama. Todėl pas mus galimi tokie procesai, kurie neįmanomi kitose Vidurio Europos valstybėse", sakė LDDP atstovas.

Pasak P. Gylio, iš Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio pareiškimų aiškėja, kad "antram pagal svarbą mūsų valstybės politikui svarbi tik karinio saugumo dalis".

"Šiandien mes norime žaisti tik alaviniais kareivėliais, kalbėti tik apie karinį aspektą ir nuolat eksploatuoti agresijos temą", piktinosi P. Gylys, pažymėdamas, kad Lietuva baigia išparduoti strateginius šalies objektus ir taip baigia prarasti ekonominius nacionalinio saugumo pamatus.

"Aš manau, kad tai yra minų lauko kūrimas ne tik ateinančiai valdžiai, bet visai valstybei", teigė jis.

P. Gylys įsitikinęs, kad dabartinė valdžia privalo sustabdyti "žalingą" privatizavimą ir "žiūrėti, kad ateitų tikros investicijos iš Vokietijos, Amerikos ar kitų kraštų".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Tabore sutiktos narkomanės išpažintis: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, todėl per dieną man reikia 300 eurų

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.

Rusijoje nepageidaujamas britų žurnalistas: nepalaikau Lietuvos sprendimų riboti Kremliaus žiniasklaidą (86)

Rusijoje ketverius metus dirbęs ir į ją nebeįleistas britų leidinio „The Guardian“ žurnalistas Luke'as Hardingas sako nepalaikantis Lietuvos sprendimų Kremliaus politinei linijai atstovaujančius žurnalistus paskelbti nepageidaujamais, taip pat blokuoti kai kuriuos Maskvos kontroliuojamus televizijos kanalus.

Lietuvoje vyksta rinkimai: kas juos laimės? (476)

Sekmadienį vyksta antrasis Seimo rinkimų turas, kuriame parlamentarai renkami vienmandatėse rinkimų apygardose. Iš viso per antrąjį turą paaiškės 68 nauji Seimo nariai.

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (118)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (8)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.