Palangos paplūdimyje iš smėlio glėbio vaduojamas laivas

Palangos paplūdimyje iš smėlio glėbio pradėtas vaduoti seklumoje įstrigęs laivas "Seines".
Pernai gruodžio 4 dieną į krantą uragano išmesto laivo gelbėjimo darbus atlieka Klaipėdos bendrovė "Narų servisas".

Sekmadienį į Palangos pajūrį buvo atvežta technika ir pradėti paruošiamieji darbai.

Per naktį vilkikas sraigtu jūroje išplovė 70 metrų ilgio kanalą. Iki laivo likusią 50-ties metrų kanalo dalį pirmadienį toliau kasė specialūs siurbliai.

"Seines" įgula laive esančia įranga kasa smėlį aplink laivą iš jūros pusės, kad laivui lengviau būtų nuplaukti nuo kranto.

Baigus kasti kanalus, jais priplauks vilkikas, kuris bandys "Seines" nutempti į jūrą.

Pradėjus nutempimo darbus, bus užvestas "Seines" variklis, ir laivo sraigtas taip pat padės vaduotis iš smėlio gniaužtų.

Esant geroms oro sąlygoms, "Narų servisas" planuoja darbus baigti per savaitę.

Ši bendrovė nuo seklumos yra nutempusi ne vieną laivą.

Į Klaipėdos uostą plaukusiam norvegų laivui įstrigus seklumoje, jis buvo parduotas. Naujasis laivo savininkas klaipėdietis Juozas Maziliauskas jį įsigijo už 1 JAV dolerį ir pervadino "Laimos" vardu.

Dar vieną Palangos paplūdimyje įstrigusį norvegų laivą "Star Trader" planuojama nutempti iki gegužės mėnesio. Tačiau prie laivo kol kas jokie darbai nepradėti.

Šis laivas kovo pradžioje įstrigo seklumoje maždaug už 30-ties metrų nuo kranto ties Birutės kalnu.

Tanklaivis "Star Trader" plaukė iš Kanarų salų į Klaipėdos Vakarų laivų remonto įmonę remontui. Netoli kranto sugedus pagrindiniam varikliui, buvo išmestas inkaras, tačiau nevaldomą laivą dėl smarkaus vėjo pradėjo nešti į krantą.

Laivui įstrigus seklumoje, į mašinų skyrių pradėjo veržtis vanduo, todėl spėjama, kad yra pramuštas laivo bortas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

S. Skvernelis: matau galimybę koalicijoje dirbti su visomis partijomis (885)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis sako vis dar matantis galimybę dirbti koalicijoje su visomis politinėmis jėgomis, taip pat ir su liberalais.

G. Landsbergis: koalicijos formavimas gali prasidėti jau šį vakarą (590)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad būsimos koalicijos formavimas gali prasidėti jau sekmadienio vakarą, ir teigia, kad mato galimybių, jog nauja valdžia būtų stabili.

A. Butkevičius pasidalino prognozėmis (148)

Valdančiųjų socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius žada artimiausiu metu pasakyti savo ateities planus partijoje ir prognozuoja, kad socialdemokratai naujajame Seime dirbs opozicijoje.

Tabore sutikta narkomanė: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, tai per dieną man reikia 300 eurų (222)

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.

Rusijoje nepageidaujamas britų žurnalistas: nepalaikau Lietuvos sprendimų riboti Kremliaus žiniasklaidą (256)

Rusijoje ketverius metus dirbęs ir į ją nebeįleistas britų leidinio „The Guardian“ žurnalistas Luke'as Hardingas sako nepalaikantis Lietuvos sprendimų Kremliaus politinei linijai atstovaujančius žurnalistus paskelbti nepageidaujamais, taip pat blokuoti kai kuriuos Maskvos kontroliuojamus televizijos kanalus.