Palangoje šurmuliuos tradicinė stintų šventė

 (23)
Palangoje šurmuliuos tradicinė stintų šventė
© N.Jankausko nuotr.

Palanga visus norinčius paskanauti jūros agurkėliais vadinamų žuvelių vėl kviečia į šventę "Palangos stinta". Ji vyks šeštadienį, vasario 18-ąją.

Šventė rengiama jau devintą kartą, todėl drąsiai gali būti vadinama tradicine.

Jos metu miesto svečiai galės susipažinti su pajūrio krašto žvejų tradicijomis, istorija bei kulinariniu paveldu.

"Palangos stinta 2012" prasidės penktą kartą organizuojamomis stintų meškeriojimo varžybomis nuo jūros tilto bei tradicinėmis magaryčiomis žvejams ir svečiams. J. Basanavičiaus gatvėje visą dieną bus galima paskanauti ir nusipirkti lauktuvėms šviežių, keptų, rūkytų ar vytintų stintų. Prekiaujama bus ir metalinėmis, molinėmis bei gintarinėmis stintomis.

Sugalvota ir įvairių žvejiškų monų - koncertas "Žvejų liaudies melodijos", inkaro kilnojimo varžybos, stintų valgymo varžytuvės ir kita.

Pirmą kartą šventėje vyks stintų barbekiu čempionatas, kurio metu komandos rungsis gamindamos patiekalus iš stintos. Čempionato dalyviai šventės svečius vaišins specialia žuviene.

Šventėje bus pagerbti žmonės, labiausiai prisidėję kuriant, organizuojant bei populiarinant šventę "Palangos stinta". Jiems bus suteiktas "Stintų ordino riterio" vardas bei įteiktos specialios regalijos. Ordino veikla taps tęstine ir sudėtine visų ateities švenčių dalimi.

Teigiama, kad kol kas stintų laimikiai nėra itin gausūs, tačiau organizatoriai tikisi, kad per šventę šių, agurkais kvepiančių, žuvelių neturėtų pritrūkti.

ELTA
 
23
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Rusija komentuoja V. Putino grasinimą Baltijos šalims (11)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 08:30
Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas Vokietijos žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie Rusijos lyderio Vladimiro Putino ir Ukrainos prezidento Petro Porošenkos pokalbį pavadino „eiline antimi“.

Kas primins Rusijai, kad Karaliaučius jai nebepriklauso? (95)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 07:57
Užgrobdama Krymą ir kėsindamasi į kitas Rytų Ukrainos teritorijas, Rusija pamina tarptautinius susitarimus dėl valstybių sienų vientisumo, o tai teikia pagrindo jai priminti, kad 1945-aisiais Potsdamo konferencijos metu Karaliaučiaus sritis jai buvo patikėta administruoti 50-čiai metų, sako Rytų Europos studijų centro (RESC) analitikas Laurynas Kasčiūnas.

Lenkai iš aukštų postų trauktis neketina (16)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 07:30
Rita Tamašunienė, Valdemaras Tomaševskis
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Valdančiųjų laivą palikusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) nenori atsisakyti jai priklausiusių aukštų postų.

Sostinėje šurmuliuos „Tautų mugė“

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 06:51
Sostinėje prasideda iki sekmadienio besitęsianti 6-oji „Tautų mugė“. Greta tautodailės, amatų bei tautinio kultūrinio paveldo pristatymo, kaip ir kasmet, bus siekiama ir rekordo. Šiemet renginio organizatoriai pasiryžę pagaminti didžiausią plovą.

Lietuva, Lenkija ir Ukraina kuria bendrą karinę brigadą (39)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 06:37
Lietuva, Lenkija ir Ukraina kuria bendrą karinę brigadą
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Lenkijos sostinėje Varšuvoje penktadienį bus pasirašytas tarpvyriausybinis susitarimas dėl trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG steigimo.