Praėjusį savaitgalį patį gausiausią poilsiautojų antplūdį patyrusi Palanga skaičiuoja naujus rekordus. Nors ir girgždėdamas, nedidelis, vos 20 tūkstančių vietos gyventojų turintis miestas atlaikė daugiau nei 300 tūkstančių poilsiautojų šturmą.
© ELTA
Apskaičiuota, kad per savaitgalį į Palangą ir Šventąją galėjo atvažiuoti daugiau nei 30 tūkstančių automobilių. Praėjusį sekmadienį nuo 12 iki 20 valandos buvo reguliuojamas išvažiuojančių automobilių eismas.

Kretingos gatve, kuria išvažiuojama iš miesto, nenutrūkstamu srautu mašinos riedėjo 8 valandas. Kelių policininkų apskaičiavimu, per kiekvienas 5 minutes iš kurorto išvažiuodavo apie 150 mašinų. Vien per 8 valandas vienu keliu iš miesto išvažiavo apie 15 tūkstančių automobilių.

Per praėjusią savaitę Palanga trims dienoms tapo didmiesčiu. Milžinišką poilsiautojų antplūdį geriausiai per savaitgalį sunaudoto vandens kiekis. Vien tik Palangoje, be Šventosios, per 3 šventines dienas buvo sunaudota beveik 21 tūkstantis kubinių metrų vandens.

Vidutiniškai per dieną iš gręžinių buvo išpumpuojama apie 6 tūkst. 800 kubinių metrų vandens. Ankstesnių savaitgalių dienomis palangiškiai kartu su poilsiautojais per parą sunaudodavo trečdaliu mažiau - apie puspenkto tūkstančio kubinių metrų.

Palangos bei Šventosios prekybos ir visuomeninio maitinimo įstaigos pardavė apie penkiolika tonų duonos ir pyrago gaminių. Visu pajėgumu dirbusios kurortą aptarnaujančios duonos kepyklos produkcijos pagamino 25 procentais daugiau.

Miestą užplūdę poilsiautojai paliko ir beveik dvigubai daugiau šiukšlių. "Palangos komunalinis ūkis" vasaros dienomis kasdien išveža apie 140 kubinių metrų šiukšlių. Praėjusį savaitgalį vidutiniškai per dieną šiukšlių buvo išvežama apie 266 kubinius metrus.

Ypač daug darbo turėjo visos kurorto kavinės ir restoranai. Jų savininkai nesitikėjo, kad į Palangą atvykę poilsiautojai taip masiškai naudosis viešojo maitinimo paslaugomis.

Šiemet rekordines pajamas surinkę restoranų darbuotojai turėjo aptarnauti ir rekordinį skaičių klientų. Viena padavėjų pamaina dirbančios kavinės iš savo padavėjų ir virėjų išsunkė viską, ką galėjo. Vakare padavėjai tarp staliukų sukinėjosi vos vilkdami kojas.

Šventosios alaus restoranas "Paršelio rojus", kuriame vienu metu gali tilpti 300 žmonių, dirbdamas po 20 valandų per parą, per 3 dienas aptarnavo apie 5 tūkstančius klientų. Restorane jie išgėrė 900 litrų alaus.

Netoli jūros esančioje 180 vietų "Felikso" restorano terasoje poilsiautojai per savaitgalį išgėrė 700 litrų alaus, suvalgė daugiau nei tūkstantį karštųjų patiekalų.

Mieste keliolika kartų padaugėjus žmonių, daugiau nei įprasta vyko ir nelaimių. Savaitgalį Palangoje ir Šventojoje greitoji medicinos pagalba buvo kviečiama 178 kartus.

Beveik 50 žmonių patyrė įvairias traumas, sužeidimus. Likę iškvietimai buvo susiję su karščiais, kurie sukėlė įvairių ligų paūmėjimą, žmonės kentėjo nuo nudegimų, saulės smūgio.

Poilsiautojams greitoji buvo kviečiama į paplūdimį, iš karščio žmonės alpo gatvėse. Visur turėjo spėti tik dvi Palangoje dirbančios greitosios medicinos pagalbos brigados. Trečioji brigada dirbo Šventojoje. Vien nedidelėje Palangoje abu greitosios pagalbos automobiliai per 3 dienas nuvažiavo 1440 kilometrų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (366)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Pramogos Palangoje, kurios patiks ir vaikams, ir suaugusiems

Mėgstame sakyti – prie jūros per mažai pramogų arba tam reikia daug pinigų. Netiesa! Atrakcijų...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (63)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (5)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (60)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (309)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Mirė Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė V. Zizaitė (9)

Rugpjūčio 18-ą dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgametė...

Papasakojo, kaip išsirinkti skaniausius vaisius ir daržoves (2)

8 iš 10 Lietuvos gyventojų vaisių ir daržovių kokybę vertina remdamiesi vien jų išvaizda....

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (35)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...