Liberaldemokratų lyderis Valentinas Mazuronis teisėsaugininkams perdavė nuotraukas, kuriose su nusikalstamam pasauliui priskiriamu asmeniu užfiksuoti Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas ir užsienio reikalų ministras Antanas Valionis. Nuotraukose užfiksuoti politikai teigia, kad policijos generalinio komisaro pavaduotojui Vytautui Navickui pateiktos nuotraukos yra kompromatas ir rinkiminis triukas.
Valentinas Mazuronis rodo žiniasklaidai nuotraukas
© ELTA
Dienraščiui "Respublika" liberaldemokratas teigė manąs, kad Policijos departamentui perduota "medžiaga "galimai susijusi" su policijos generalinio komisaro Vytauto Grigaravičiaus išsakyta užuominų kupina informacija". Dienraščiui V.Mazuronis teigė, kad pateikta informcija galinti "užkirsti kelią asmenims, susijusiems su kriminaliniu pasauliu, patekti į Seimą".
Liberalų demokratų pateikta nuotrauka
© ELTA

Pasak Liberalų demokratų partijos pirmininko "lyg ir pasitvirtino", kad nuotraukose su politikais matomas žmogus yra Kauno "Centro" nusikalstamai grupuotei priskiriamas Arnas Mackevičius, žinomas "Švarco" pravarde. Tačiau tikslesnės informacijos, anot V.Mazuronio, jis tikisi iš teisėsaugos pareigūnų. Kol kas jokių žinių libdemų atstovas teigia iš pareigūnų nesulaukęs.

Policijos departamentas iš liberaldemokrato gautų nuotraukų nekomentuoja. "Ponas Mazuronis tiesiog informavo Policijos departamentą apie turimas nuotraukas ir paprasčiausiai parodė žmogų, kuris yra nufotografuotas. Ir joks su šiomis nuotraukomis susijęs tyrimas nebus pradėtas", - DELFI sakė Policijos departamento ryšių su visuomene poskyrio vyriausioji specialistė Jolanta Petrulienė.

Departamento atstovė atsisakė paneigti ar patvirtinti, ar iš tiesų su politikais nusifotografavęs asmuo yra liberaldemokratų lyderio įvardintas A.Mackevičius.

Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistams V.Mazuronis parodė tris nuotraukas, kuriose laisvalaikio drabužiais apsirengę politikai ir vyriškis, įvardintas kaip "Švarcas", stovi apsikabinę ir šypsosi.

Pasak V.Mazuronio, prieš maždaug savaitę jam šias nuotraukas atnešė nepažįstamas brandaus amžiaus vyras, prisistatęs Vyto vardu. Pats liberaldemokratas teigia, kad to vyriškio jis nepažįstąs. Jam nežinoma, kuo jam nuotraukas patikėjęs žmogus užsiima, tačiau tikino, kad jis nepriklauso liberaldemokratų partijai.

Kilus įtarimams, ar tai nėra fotomontažas, penktadienį vyras savo iniciatyva perdavė libdemų lyderiui nuotraukų negatyvus. Įsitikinęs, kad nuotraukos nėra padirbtos, V.Mazuronis nusprendė kreiptis į Policijos departamentą.

Liberalų demokratų pateikta nuotrauka
© ELTA

Pasak nuotraukas atnešusio žmogaus, jos darytos praėjusiais metais. Anot V.Mazuronio, jam "susidarė įspūdis", jog jos fotografuotos būtent per Naujosios sąjungos (NS) bendrapartiečių vykusį sąskrydį. "Tos nuotraukos man padarė šokiruojantį įspūdį", - nufotografuotų asmenų rodomu draugiškumu nustebęs sakė V.Mazuronis.

Liberalų demokratų pateikta nuotrauka
© ELTA

DELFI žiniomis, praeitų metų birželio pabaigoje socialliberalų sąskrydis vyko Plateliuose. Pasak šaltinių, tuomet sąskrydyje dalyvavo apie pusantro tūkstančio žmonių. Į sąskrydį paprastai kviečiami visi partijos skyriai.

Skyrių atstovai su savimi į bendrapartiečių susitikimą gali pasiimti ir savo kviestus asmenis. Todėl, pasak prisistatyti nenorėjusios socialliberalų partijos štabo darbuotojos, niekas konkrečiai negali pasakyti, kas sąskrydyje dalyvavo, kas ne.

Kodėl šios nuotraukos buvo perduotos būtent jam, Liberalų demokratų partijos lyderis žurnalistams teigė nežinąs. "Aš nežinau, kodėl žmonės pasitiki mumis. Reikia jų pačių klausti", - sakė V.Mazuronis.

Seimo pirmininkas nuotraukas vadina kompromatu

Pats Seimo pirmininkas A.Paulauskas mano, kad Liberalų demokratų partijos lyderis, platinadamas tokias nuotraukas, stengiasi sukompromituoti Seimo vadovą, sieti jį su neaiškios reputacijos asmenimis.

Pasak Seimo pirmininko, jis paprašė policijos generalinio komisaro pavaduotojo V.Navicko, kad pastarasis išsiaškintų, kas tie asmenys, nusifotografavę kartu su socialliberalais. Net ir praėjus keletai valandų A.Paulauskas teigė iš Policijos departamento negavęs jokios informacijos, patvirtinančios, kad šie asmenys yra papuolę į teisėsaugos akiratį.

"Seimo Pirmininko nestebina sena liberalų demokratų taktika – kompromituoti, skleisti gandus be faktų, platinti galbūt pačių režisuotas nuotraukas ir prieš rinkimus į Seimą bet kokia kaina sumenkinti šios institucijos vadovą",- teigiama A.Paulausko atstovo spaudai Arvydo Žilinsko antradienį išplatintame pranešime spaudai.

Pranešime pažymima, kad Seimo pirmininkas nepažįsta nuotraukoje užfiksuotų žmonių, tačiau jis yra viešas asmuo, dalyvaujantis daugelyje viešų renginių, "kuriuose niekada neprašo su juo norinčių nusifotografuoti asmenų pateikti pažymos dėl teistumo, amžiaus, gyvenamosios vietos, profesijos ar kitos panašios informacijos".

"A.Paulauskas pabrėžia, kad jei viešo renginio metu prie jo prieitų V. Mazuronis ar kiti jo aplinkos žmonės ir norėtų nusifotografuoti, jis taip pat suteiktų jiems tokią progą", - teigiama pranešime.

Susitikęs su žurnalistais A.Paulauskas neatmetė galimybės, kad liberaldemokratų vadovo pateiktą kompromatą inicijavo nusikaltėliai. "Seniai jau buvo žinoma informacija, kad nusikaltėlių "Daktarų" grupuočių žmonės žada kompromituoti ir pareigūnus, ir mane. Bet nesitikėjau, kad tai darys Mazuronio rankomis", - komentavo Seimo vadovas.

A.Valioniui nuotraukos - pigus triukas

Užsienio reikalų ministras Antanas Valionis neva jį kompromituojančias nuotraukas vadina pigiu ir bejėgišku rinkimų kampanijos triuku, praneša ELTA.

"Reikia padėkoti V. Mazuroniui už budrumą. Šios nuotraukos tėra pigus, bejėgiškas rinkimų kampanijos triukas. Bet nemanau, kad tai suveiks", - teigė A.Valionis.

Ministras pripažino, kad fotografijos, kuriose greta jo stovi "Centro" nusikalstamos grupuotės atstovas Arnas Mackevičius, pravarde Švarcas, "gal ir nėra montažas". A. Valionio spėjimu, fotografuota buvo iš tiesų pernai Plateliuose vykusiame Naujosios sąjungos sąskrydyje, po futbolo rungtynių.

"Neatsimenu, ar jis žaidė, ar ne. Aš to žmogaus nepažįstu, man jo veidas pasirodė nematytas, - tikino ministras. - Manau, kad jis po varžybų paprašė nusifotografuoti kartu. Tokių atvejų būna dešimtys, jei ne šimtai. Aš su daugybe žmonių nuolat fotografuojuosi įvairiose vietose ir įvairiomis pozomis".

A.Valionis teigė, kad jis domėjosi, ar nuotraukoje užfiksuotas A.Mackevičius nėra socialliberalų partijos narys ar rėmėjas. Ministras tikino sulaukęs neigiamo atsakymo.

V.Grigaravičiaus "užuominos"

Policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius prieš keletą savaičių po susitikimo su Seimo pirmininku Artūru Paulausku žurnalistams teigė turįs informacijos, kad su nusikalstamomis grupuotėmis susiję asmenys bando įsiskverbti ne tik į verslą, bet ir į politiką kandidatuodami į Seimą.

Tuomet V.Grigaravičius neatskleidė tų asmenų pavardžių. Policijos vadas nepasakė ir tikslaus tokių parlamentaro mandato siekiančių asmenų skaičiaus bei į kokių partijų sąrašus jie yra įtraukti.

Iš pradžių teisėsaugininkai planavo voką su informacija apie su nusikalstamu pasauliu siejamais asmenimis perduoti Vyriausiajai rinkimų komisijai. Komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas pareiškė pareigūnų voko su šių asmenų pavardėmis nelaikysiąs.

Vėliau, po vykusio aukštų pareigūnų susitikimo, galų gale buvo nuspręsta, kad viešinti informacijos dėl kriminalinio pasaulio atstovų galimos paramos kai kuriems kandidatams į Seimą nėra įstatyminio pagrindo.

Tuomet buvo nuspręsta, kad Policijos departamentas tęs tyrimą, kai kuriuos veiksmus derindamas su Valstybės saugumo departamentu bei Generaline prokuratūra.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kita augančių algų pusė visai nedžiugina (3)

Lietuvos gyventojų emigracija – itin neigiamas reiškinys, turėjęs tik vieną teigiamą pusę –...

A. Tapinas apie mokytojų padėtį: jei taip, tai emigruočiau (80)

Vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų Andrius Tapinas prisipažįsta, kad jei uždirbtų 400...

Pragaru virtusios Barselonos epicentre atsidūrusi gidė: nuo teroristų vos pasprukau jau antrą kartą (15)

Ketvirtadienio vakarą Barselonoje autobusiukui įvažiavus į minią pėsčiųjų prasidėjo virtinė...

Incidentas Suomijoje: policija pašovė vyrą, peiliu badžiusį žmones atnaujinta (72)

Suomijoje, Turku mieste policija į koją pašovė vyrą, peiliu sužeidusį kelis žmones, praneša...

Kiek studentai mokės už butus Vilniuje (69)

Rugpjūtis ir rugsėjis tradicinis būsto nuomos pikas miestuose, kuriuose yra aukštosios mokyklos....

Nacionalinėje žemės tarnyboje sujudimas: atlikta krata vadovo kabinete (61)

Kaip DELFI patvirtino Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) veiklą kuruojantis žemės ūkio...

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (174)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Staigmena po maudynių – ausies uždegimas (1)

Grįžus po kelių dienų poilsio prie ežero sūnui pradėjo skaudėti ausį, iš jos šiek tiek...

Madridas į kovą su terorizmu pasitelks neįprastą priemonę (33)

Keliose Madrido pėsčiųjų gatvėse bus pastatyti didžiuliai gėlių vazonai, kurių paskirtis bus...

Prieglaudoje liūdintis šuo sujaudino internautus: radęs šeimą pasikeitė neatpažįstamai (4)

Prieglaudoje išvydusi vienišą liūdintį šunį, viena moteris nusprendė pasidalinti jo nuotrauka...