Pajūryje vis dar randama jūros išmesto mazuto

Lietuvos pajūryje toliau renkami iš Rusijos atkeliaujantys naftos produktų teršalai.
Trečiadienį dėl pietvakarių vėjo ir didelio bangavimo Smiltynės, Juodkrantės bei Preilos girininkai pakrantėje vėl pastebėjo išmestų naftos produktų, pranešė Civilinės saugos departamentas.

Ketvirtadienį nurimus vėjui, planuojama tęsti mazuto surinkimo darbus.

Teršalų Lietuvos pajūryje nuo Nidos iki pat Smiltynės, daugiau nei 50 km ruože, buvo pastebėta ir rinkta visą praėjusią savaitę.

Baigiant rinkti teršalus, pradėta rinkti informacija apie Kuršių Nerijoje išsiliejusios naftos produktų padarytus nuostolius.

Neringos savivaldybės Civilinės saugos specialisto Ramualdo Šimkevičiaus teigimu, daugiausia naftos produktų teršalų surinkusi bendrovė "Neringos komunalininkas" turėjo 21 tūkst. litų išlaidų.

Su smėliu sumišę naftos gurvuoliai buvo renkami padedant ir Pakrančių apsaugos pasienio policijos rinktinei. Teršalai buvo renkami rankomis į maišus, kurie buvo kraunami į traktoriaus priekabą.

Neringiškiai į Klaipėdos rajone Kiškėnuose esantį grunto valymo cechą išvežė apie 10 tonų teršalų su smėliu.

Antradienį dar apie 4 tonas naftos teršalų su smėliu į Kiškėnus nusiuntė Kuršių Nerijos nacionalinio parko administracija, pajūryje taip pat rinkusi mazutą. Parko administracijai pajūrio valymo darbai kainavo 17 tūkst. litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (196)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (484)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (93)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.